KutnohorskoDnes.cz
KutnohorskoDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu

Aktuálně z regionu | Kutná Hora, Čáslav a Středočeský kraj

Kutná Hora nabídne byty pro zdravotníky z nemocnice. Ladí podmínky spolupráce

27. 1. 2023 | Město Kutná Hora poskytne některé byty, které vlastní, zaměstnancům Oblastní nemocnice Kolín. Předběžně se na tom domluvilo vedení města s ředitelem zdravotnického zařízení Petrem Chudomelem.

Dobrovolný zdravotník z Bachmutu: Řidiči sanitek tady zažívají peklo

26. 1. 2023 | /FOTOGALERIE/ Čtyři měsíce bojoval na Ukrajině v první linii, teď pracuje jako dobrovolný zdravotník v ukrajinském Bachmutu. Jeho krycí jméno je Oliver a patří k těm, kterým se v armádě říkávalo sběrači raněných. Jeho úkolem je odvážet zraněné vojáky přímo z fronty do bachmutské nemocnice, při čemž je pod neustálou palbou ruského dělostřelectva.

Aktivní mladí lidé dostali v GASK za svou vytrvalost bronzová a stříbrná ocenění

26. 1. 2023 | /FOTO/ Mladí lidé, kteří pracují na svém seberozvoji nebo dělají něco pro své okolí, když například jako dobrovolníci pomáhají seniorům, vedou kroužky pro děti, doučují a věnují se podobné smysluplné práci, se ve středu 25. ledna sjeli do Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře.

V Kutné Hoře a blízkém okolí přibývá nálezů použitých injekčních stříkaček

26. 1. 2023 | /FOTOGALERIE/ Na sociálních sítích se v minulých dnech objevilo varování, aby si lidé dávali pozor, kam šlapou. Na několika místech v Kutné Hoře se totiž objevily použité injekční stříkačky. Jednu měli obyvatelé panelového domu na sídlišti Hlouška kousek od vchodových dveří, další se našla na dětském hřišti v Neškaredicích.

Podívejte se: Most přes Vrchlici u Nových Dvorů šel k zemi. Postaví nový

25. 1. 2023 | Práce na kompletní rekonstrukci starého mostu přes říčku Vrchlici pokračují u Nových Dvorů. V minulých dnech tam úřadovaly hlavně demoliční bagry, které stavbu poslaly k zemi. Zbourání původního mostu a vybudování nového je součástí opravy silnice I/2 mezi Malínem a Novými Dvory, která odstartovala v srpnu roku 2022.

Zdroj: kutnohorsky.denik.cz | Další zprávy »
10:12:44 | 27.01.2023

Známky versus slovní hodnocení: řídí dobře, jen občas „sejme“ babičku. Pojďme hovořit o školství s učitelem

Známky versus slovní hodnocení: řídí dobře, jen občas „sejme“ babičku. Pojďme hovořit o školství s učitelem

27. 1. 2023 | Jak v minulém školním roce, tak i letos „doporučilo“ MŠMT využívat při hodnocení ukrajinských žáků slovní hodnocení. Přiznávám, že i já – odpůrce slovního hodnocení – musím přiznat, že v dané situaci je to nejčistší způsob, jak žáky z Ukrajiny hodnotit. Tyto děti z vícero důvodů nelze objektivně oznámkovat. Ovšem ve chvíli, kdy tuto větu řeknu, přiznávám, že slovní hodnocení potřebuji proto, že není možné tyto žáky spravedlivě ohodnotit. A zde je klíč k ohodnocení slovního hodnocení. Hodnotit ne ...

Změnil se nám šéf Frontexu. Ten začne zase fungovat jako taxislužba. Komentář Štěpána Chába

Změnil se nám šéf Frontexu. Ten začne zase fungovat jako taxislužba. Komentář Štěpána Chába

25. 1. 2023 | Novým šéfem Frontexu se stal Holanďan Hans Leijtens. Nahradil Francouze Fabrice Leggeriho. Za Leggeriho vedení byl Frontex silně kritizován za to, že se podílel na takzvaném zatlačování migrantů. To znamená, že Frontex zatlačoval čluny migrantů zpět směrem vyplutí a spolupracoval s libyjskou pobřežní stráží, která si tyto čluny přebírala. Kritika byla na to konto nesmírná. Leggeri se choval nehumánně a popíral hodnoty, na kterých evropské země podle kritiků stojí. Hans Leijtens bude jiný. On sko ...

Další vzdělávání učitelů? Černá díra na peníze. Pojďme hovořit o školství s učitelem

Další vzdělávání učitelů? Černá díra na peníze. Pojďme hovořit o školství s učitelem

20. 1. 2023 | Toto je poslední článek z trilogie, věnované právě schvalovanému Zákonu o pedagogických pracovnících. Tentokrát se zaměřím na kurzy dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků, zkráceně označovaných jako DVPP. I těmi se tento zákon zabývá. Podle školského zákona musejí kurzy DVPP povinně absolvovat všichni pedagogové. Nikdo se ovšem nezabývá kvalitou těchto kurzů – tam kvalita stanovena není. Jak by také mohla být stanovena a kontrolována, když MŠMT ani neví, kolik jakých kurzů akreditovalo. Ale ...

Chtít mír není proti Ukrajině. Ba naopak. Komentář Štěpána Chába

Chtít mír není proti Ukrajině. Ba naopak. Komentář Štěpána Chába

18. 1. 2023 | Matěj Stropnický a kolektiv sepsal petici za mír na Ukrajině. První občanská iniciativa za mír se uchytila na mediální scéně a byla podrobena tvrdé kritice. Kdo chce mír, chce ruský mír. Protože takový mír bude jen podřízením Ukrajiny Rusku. Petici tvrdě odsoudil pro Novinky Alexandr Tomský, mimo mnohých jiných. A měl dobré argumenty. Stejně jako autoři petice.

Chrápající obluda, zlatá opice a kostry draků. Křížem krážem za zvířátky po devětadvacáté s cestovatelem Vojtěchem Alberto Slámou

Chrápající obluda, zlatá opice a kostry draků. Křížem krážem za zvířátky po devětadvacáté s cestovatelem Vojtěchem Alberto Slámou

14. 1. 2023 | V předposledním dílu putování po stopách zajímavých tvorů zamíříme do jihoamerických barů, kde se dozvíte věci, nad nimiž vám budou vlasy vstávat hrůzou. Na své si přijdou zejména milovníci strašidel a záhadných tvorů.

Zdroj: krajskelisty.cz/stredocesky-kraj/ | Další zprávy »
10:12:47 | 27.01.2023

Dnipro se rozloučí s Klimeškou zápasem v Lize mistryň v úterý 31.1.

Legislativní změny na Ukrajině od 1.1.2023 znamenají stop účasti ukrajinského mistra SC Prometey Dnipro v další fázi české Uniqa extraligy žen a Ukrajinky s okamžitou a definitivní platností již do The post Dnipro se rozloučí s Klimeškou zápasem v Lize mistryň v úterý 31.1. appeared first on Kutnohorské listy.

Zdroj: kutnohorskelisty.cz | Další zprávy »
10:12:47 | 27.01.2023

Pátek 27.1.2023
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes