KutnohorskoDnes.cz
KutnohorskoDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Kutnohorský deník - zprávy

Z regionu

Kutnohorský deník - zprávy Zdroj: Kutnohorský deník - zprávy |

Tip Deníku: Vydejte se na druhé Putování s Malešem

25. 4. 2019 | Malešov /FOTOGRAFIE/ - Ještě nemáte žádné plány na sobotu 27. dubna? Užijte si pohyb v přírodě a vydejte se na druhý ročník akce pro turisty i cyklisty pořádané spolkem Muzeum Malešov Putování s Malešem. Prezentace bude spuštěna ve 12.30 hodin na prostranství před Muzeem v Malešově a startovat budete mít možnost až do 14. hodiny.

Trávníky kolem chrámu sv. Barbory dostávají původní podobu

25. 4. 2019 | Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Více jak týden po závodech Spartan Race, ve kterých v průběhu dvou víkendových dní startovalo v Kutné Hoře kolem 7000 závodníků, dostávají poškozené trávníky v okolí chrámu svaté Barbory svůj původní vzhled. Vlivem deštivého počasí a množství závodníků tak ale po závodech rozhodně k nelibosti některých místních nevypadaly.

Slunečné počasí doprovázelo pátý Den bezpečnosti

25. 4. 2019 | Čáslav /FOTOGALERIE/ - Rušno bylo ve čtvrtek 25. dubna v areálu Muzea zemědělské techniky v Čáslavi. Konal se tam totiž pátý ročník Dne bezpečnosti. Ten je určený zejména pro děti z mateřských i základních škol, ale také pro všechny zájemce z řad veřejnosti. Techniku a vybavení jim prezentovali hasiči, policisté i záchranáři.

Na Ostrém rohu v Čáslavi kvetou stovky tulipánů

25. 4. 2019 | Čáslav /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Stovky tulipánů v těchto dnech kvetou v čáslavské lokalitě nazývané místními „Ostrý roh“. V loňském roce vysazené cibuloviny, revitalizace zeleně, ale především dlouholetá péče o městskou zeleň tak přímo vybízejí nazývat Čáslav - město zeleně!

Oprava Tellerova cukrovaru jde pomalu, nejsou stavební firmy

25. 4. 2019 | Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Když loni v lednu městští zastupitelé odsouhlasili prodej Tellerova cukrovaru soukromému investorovi z Prahy, všichni jásali, že se po letech konečně zchátralá budova začne dávat do pořádku. Podle podnikatele Pavla Tomáše, který bývalý cukrovar koupil za 5 milionů korun, jde ale všechno dost pomalu. Důvod? Nejsou stavební firmy.

OBRAZEM: Burza práce nabídla pracovní místa i brigády

24. 4. 2019 | Kutná Hora - Reprezentativní prostory Galerie Středočeského kraje patřily ve středu 24. dubna burze práce, kterou uspořádal Úřad práce ČR ve spolupráci se Spolkem kutnohorských podnikatelů. Volné pracovní pozice i brigády tam nabízelo na pět desítek zaměstnavatelů, a to nejen z Kutnohorska, ale i okolních regionů.

Zahrada a dopravní hřiště jsou otevřené také pro veřejnost

24. 4. 2019 | Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Jarní teploty lákají ven a zejména rodiče s menšími dětmi hledají příležitosti k venkovním aktivitám. Přívětivé počasí lze využít k návštěvě dopravního hřiště a zahrady při Domu dětí a mládeže Dominik (DDM) v Kutné Hoře. To i v případě, že zde děti a rodiče nenavštěvují žádný kroužek či kurz.

Na letecké základně v Čáslavi se vojáci připravují na cvičení v Polsku

24. 4. 2019 | Čáslav /FOTOGALERIE/ - Příslušníci 25. protiletadlového raketového pluku ze Strakonic se v těchto dnech na letecké základně v Čáslavi připravují na mezinárodní cvičení Tobruq Legacy 2019. Cvičení, jež bude unikátní hned z několika hledisek, se uskuteční v červnu v Polsku a zapojí se do něj jednotky pozemní protivzdušné obrany z téměř dvaceti členských států NATO.

Velkou chloubou školky v Potěhách je vlastní tělocvična

23. 4. 2019 | Potěhy /FOTOGALERIE/ - Mateřská škola v Potěhách vzdělává padesát šest dětí ve dvou třídách. Třídy jsou smíšené, navštěvují je společně děti ve věku od dvou let až po předškoláky. Paní učitelky připravují pro děti rozmanitý program. Do konce školního roku je čeká celá řada zajímavých akcí.

Výuku na kutnohorské Masaryčce zpestřil branný den

23. 4. 2019 | Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Nové znalosti, zajímavé postřehy i zážitky si odnesli žáci Základní školy T. G. Masaryka v Kutné Hoře z branného dne, který se konal v úterý 23. dubna. Jednalo se vlastně o prezentační akci, kterou na základních a středních školách v celé republice připravuje odbor komunikace Ministerstva obrany ČR v součinnosti s jednotlivými organizačními celky rezortu. Tyto akce jsou součástí Přípravy občanů k obraně státu (POKOS). ...

Kačenky si už oblékají startovní čísla, další závodnice přibývají

23. 4. 2019 | Kutná Hora - Už přes sto žlutých a fialových plastových kachniček má jistotu, že v sobotu 27. dubna vyrazí na plavecký závod po říčce Vrchlici. Tolik startovních čísel zatím pro ně Kutnohořané nakoupili a podpořili tím středisko Oblastní charity Na Sioně, které pomáhá dětem s postižením a jejich rodinám.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Kutnohorsku?

22. 4. 2019 | Kutnohorsko - Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce regionu podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

22. 4. 2019 | Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 22. do 28. dubna naposledy rozloučí se svými blízkými.

Pohlednice z minulosti: Sedlecká pouť v Kutné Hoře

21. 4. 2019 | Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Na Velikonoce se v Kutné Hoře každoročně váže také oblíbená a hojně navštěvovaná pouť. Spojení svátků jara a pouti má dlouholetou tradici, ovšem dopátrat se jejího původu ve městě je nyní téměř nemožné.

Retroplavidel se někteří vodáci báli

20. 4. 2019 | Zruč nad Sázavou /FOTOGALERIE/ - Počasí jako na přání, skvělá atmosféra a stará plavidla, to všechno provázelo Vodácký festival, kterým 20. dubna odstartovala ve Zruči nad Sázavou sezona Vodáckého muzea. Sraz na retroplavbu byl v deset hodin před muzeem, ze kterého si odvážlivci vypůjčili lodě a přesunuli se auty na Horku. Zde na ně již čekali majitelé vlastních raftů a kánoí. Ti méně odvážní si půjčili novější plavidla, takzvané plastovky. ...

Čáslavané si vysadili sakurový sad

19. 4. 2019 | Čáslav /FOTOGALERIE/ - Nový sakurový sad byl vysazen v čáslavském areálu generála Eiláše. Kromě příjemného „japonského koutku“ byl založen projekt spolupráce města s občany. „Město se postaralo o nákup stromků, které občané společně vysadili ve veřejném prostoru,“ uvedl mluvčí čáslavské radnice Filip Velímský.

Sedlecká katedrála láká na květnové besedy

19. 4. 2019 | Kutná Hora - Sedlecká katedrála Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele bude hostit květnové besedy. „Zahájíme je ve čtvrtek 9. května v 17 hodin. Tématem bude obnova katedrály. Prohlídka bude trvat dvě hodiny a bude rozdělena do tří částí, každou skupinu provede jeden průvodce,“ uvedla ředitelka organizační složky sedlecké farnosti Radka Krejčí.

Nabídne Palackého náměstí v Kutné Hoře vodní osvěžení?

18. 4. 2019 | Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Koncept na oživení Palackého náměstí dlouhodobě připravují v Kutné Hoře a zatím se většina variant týkala především období adventu a Vánoc, případně Velikonoc. Jednalo se o dřevěných budkách na stálo, zvýšení jejich počtu, zlepšení výzdoby či zkvalitnění kulturního programu.

Pokácení štědřence odvislého na čáslavském náměstí vyvolalo nesouhlas

18. 4. 2019 | Čáslav - Vlna nesouhlasu se v minulých dnech zvedla v souvislosti s kácením stromů a keřů v Čáslavi. Nejvíce nesouhlasu vyvolalo pokácení štědřence odvislého v parčíku u sochy Jana Žižky z Trocnova.

OBRAZEM: Ve Zruči zdobili symbol Velikonoc

17. 4. 2019 | Zruč nad Sázavou /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Zbývá pár dnů do Velikonoc. Ve Spolkovém domě ve Zruči nad Sázavou zájemci zdobili velikonoční vajíčka. Tvoření pro děli v klubovně rodinného centra Setkání uspořádaly lektorky Martina Bártová a Hana Kasalová.

Zdroj: Kutnohorský deník - zprávy - kutnohorsky.denik.cz
22:12:40 | 25.04.2019Airbnb a ČSÚ zahajují partnerství pro sdílení agregovaných dat

Český statistický úřad a Airbnb se dohodly na sdílení anonymních agregovaných dat o krátkodobých pronájmech přes platformu Airbnb pro statistické účely. Uzavřené partnerství, první svého druhu ve střední a východní Evropě, využije statistika ...

Zákon o realitním zprostředkování prošel prvním čtením v Poslanecké sněmovně ČR

24.04.2019 | Zpravodajství

Poslanci během dnešního jednání schválili v prvním čtení nový zákon o realitním zprostředkování. Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová chce tou ...

Na rozhodnutí o odvolání si ve Středočeském kraji počkáte i rok a půl

23.04.2019 | Z regionu

Na rozhodnutí o odvolání v silniční agendě si ve Středočeském kraji počkáte i rok a půl. Je to sice mnohonásobně déle, než stanoví zákon, ale takový j ...Pátek 26.4.2019
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.