KutnohorskoDnes.cz
KutnohorskoDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Kutnohorský deník - zprávy

Z regionu

Kutnohorský deník - zprávy Zdroj: Kutnohorský deník - zprávy |

Školka v Nových Dvorech vyhrála příspěvek na keramickou pec

22. 2. 2019 | Nové Dvory /FOTOGALERIE/ - Mateřská škola v Nových Dvorech uspěla v grantové výzvě nymburské společnosti Magna a vyhrála šek ve výši 40 tisíc korun, který podpoří nákup pece na vypalování keramiky. Dostali se do finále a jejich vítězství vzešlo z internetového hlasování, v němž získali 61 procent hlasů.

V kutnohorské nemocnici zakázali návštěvy kvůli epidemii chřipky

22. 2. 2019 | Kutná Hora - V kutnohorské nemocnici byl opět vyhlášen zákaz návštěv. Tentokrát platí pro všechna oddělení. „Dle nařízení ústavního hygienika je s platností od soboty 23. února vyhlášen zákaz návštěv v Nemocnici Kutná Hora, který potrvá do odvolání,“ sdělila asistentka vedoucího pracoviště Radka Sušánková.

Autobusy by ke hřbitovu mohly začít zajíždět už v květnu

22. 2. 2019 | Kutná Hora - Autobusy městské hromadné dopravy začnou zajíždět ke hřbitovu Všech Svatých v České ulici. Novou zastávku by dvě autobusové linky měly začít obsluhovat už v květnu. Potvrdil to řekl místostarosta Kutné Hory Vít Šnajdr (Piráti), který se zároveň stal členem nově vzniklé pracovní skupiny pro městskou hromadnou dopravu. Poprvé by se pracovní skupina měla sejít v úterý 26. února.

Královská procházka dostala nový povrch

21. 2. 2019 | Kutná Hora - Královská procházka v Kutné Hoře dostala v uplynulých dnech nový povrch. Ten novotou září natolik, že na sociálních sítích vyvolal ostré diskuse o tom, jde-li o přiměřený a citlivý zásah do přírody. „Jedná se o mlatový povrch. Královskou procházku bylo v daném úseku potřeba zpevnit. Lidé tam chodí běhat a povrch byl po dešti rozbahněný a tvořily se kaluže,“ vysvětlila Božena Marhanová z technického oddělení kutnohorského městského úřadu. ...

Městská policie by chtěla navýšit počet strážníků

21. 2. 2019 | Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Městská policie v Kutné Hoře má nedostatek strážníků. S takovým závěrem seznámila vedení města bezpečnostní komise, která se sešla poprvé v tomto volebním období. Počet strážníků by městská policie ráda navýšila alespoň o čtyři, vedení města souhlasí. Naráží však na jeden podstatný problém: nejsou zájemci.

Soutěž Vesnice roku 2019 je zahájena

21. 2. 2019 | Kutnohorsko - V rámci 51. celostátní konference Den malých obcí byl zahájen další ročník soutěže Vesnice roku. Již po pětadvacáté tak budou obce napříč Českou republikou poměřovat své „síly“. Přihlášky lze podávat do úterý 30. dubna. Jestli se ale do soutěže, která je otevřena i městysům a městům vesnického charakteru, pokud nemají více než 7500 obyvatel, přihlásí i některý kandidát z Kutnohorska, není v tuto chvíli jasné. ...

OBRAZEM: V Hostovlicích vystavili králíky a holuby

20. 2. 2019 | Hostovlice - Prodejní a propagační výstavu králíků a holubů uspořádala o víkendu 16. a 17. února Základní organizace Českého svazu chovatelů v Hostovlicích. "Vystaveno bylo na 400 králíků a na 180 holubů všech různých plemen a druhů. Na výstavě byla k vidění i výstava obrázků dětí ze základních a mateřských škol na téma 'Chováme domácí zvířátka'. Nejlepší výkresy byly odměněny diplomem a sladkostí," řekla jednatelka Radka Radilová. ...

Proti agresivním psům může částečně pomoci vyhláška

20. 2. 2019 | Kutnohorsko - Jdete po ulici a najednou proti vám vyběhne agresivní pes. Páníček nikde, prostoru pro přemýšlení minimum, protože jde doslova o život. Představa jako z hororu, která ale v uplynulých dnech dostala zcela reálné obrysy. Jednadevadesátiletá stařenka, která se za pomoci chodítka vydala na Českolispku na svou obvyklou procházku, napadení rozzuřené argentinské dogy nepřežila.

OBRAZEM: Základní škola Jana Palacha slaví úspěchy v anglickém jazyce

19. 2. 2019 | Kutná Hora - Okresní olympiáda v anglickém jazyce se uskutečnila v pondělí 18. února na Gymnáziu Jiřího Ortena v Kutné Hoře. Základní škola Jana Palacha obsadila dvě první místa: v kategorii I. A zvítězil Josef Kavan a v kategorii II. A obsadil nejvyšší příčku Matěj Železný. Ten se může těšit na krajské kolo.

Muži se podařilo najít třicet nábojů ze druhé světové války

19. 2. 2019 | Kutnohorsko - Zajímavý nález překvapil o víkendu pětačtyřicetiletého muže. Na pozemku v Mančicích u Uhlířských Janovic totiž našel přibližně třicet kusů nábojů. Ty nebyly jen tak ledajaké. Podle policejní mluvčí Vendulky Marečkové se jednalo o malorážkové střelivo v pásu ze druhé světové války.

Děti nejsou stejné. O problematice pohovoří Šárka Miková

19. 2. 2019 | Kutná Hora - Děti nejsou stejné. Odpovědi na to, jak tento fakt zohlednit ve vzdělávání a výchově, přinese speciální seminář, který pořádá Místní akční plán (MAP) Kutnohorsko. Seminář se uskuteční v úterý 26. února od 17 hodin v přednáškovém sále Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře.

OBRAZEM: Děti ve školce se bavily zimní olympiádou

19. 2. 2019 | Kutná Hora - Krasobruslení, hokej, bobování, sjezdové lyžování a v neposlední řadě olympijská pochodeň a medaile. To vše v teple pod střechou mateřinky. Takový byl programu dětí z Mateřské školy 17. listopadu, které si užívaly projektový týden Zimní olympiáda. Konal se minulý týden a dětem přinesl mnoho zábavy.

Oživením centrálního náměstí se bude zabývat pracovní skupina

19. 2. 2019 | Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Oživením centrálního Palackého náměstí v Kutné Hoře se bude zabývat speciální pracovní skupina. Ta bude složená ze zástupců rady města, zastupitelů, odboru kultury, Technických služeb Kutná Hora a fondu cestovního ruchu. Nově ustanovená pracovní skupina by se měla zabývat využitím náměstí nejen v době adventu, Vánoc či Velikonoc, ale také mimo tato sváteční období.

Výtěžek z 'rovnodennosti' bude věnován na stanici paliativní péče

18. 2. 2019 | Kutná Hora - Slunečné a teplé počasí posledních dnů dává tušit, že jaro už je za dveřmi. Je tomu tak ale i podle kalendáře, protože přesně za měsíc jarní rovnodennost ohlásí příchod jara. Tento okamžik už si už devět let nenechává ujít organizační složka Římskokatolické farnosti Sedlec, která v rámci jarní rovnodennosti umožňuje veřejnosti při jasném počasí sledování unikátního slunečního úkazu.

Novým křesetickým starostou je Roman Vlasák

18. 2. 2019 | Křesetice - Novým křesetickým starostou se po mimořádném jednání zastupitelů na konci uplynulého pracovního týdne stal Roman Vlasák (Vše pro naše obce). Ve funkci vystřídal dosavadní starostku Křesetic Radku Linhartovou (Pro naše obce 2), která na funkci rezignovala z rodinných důvodů.

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

18. 2. 2019 | Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 18. do 24. února naposledy rozloučí se svými blízkými.

OBRAZEM: Masopustní průvod měli v Bahně

17. 2. 2019 | Bahno - Občanské sdružení Dědina Bahno vzniklo v roce 2011 z iniciativy žen, které si kromě svých zaměstnání, rodin a přátel dokážou udělat čas na smysluplné aktivity ve prospěch ostatních. V sobotu 16. února spolek Dědina uspořádal masopustní průvod, a to nejen v Bahně, ale i v přilehlých Krasoňovicích, Bahýnku, v Předbořicíh a na Zavadilce.

OBRAZEM: Druhý ročník masopustního průvodu prošel Rataji nad Sázavou

16. 2. 2019 | Rataje nad Sázavou - Krásné, skoro jarní počasí, doprovodilo masopustní průvod, který se konal v sobotu 16. února v Ratajích nad Sázavou.

Prostor bývalé Avie stále zeje prázdnotou. Co s ním?

15. 2. 2019 | Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Prostor bývalé Avie v Kutné Hoře je stále opuštěný, plánovaný obchodní dům Tesco, který byl posledním záměrem, jak tuto lokalitu využít, nikde. Prostor je přitom značně zanedbaný a místy připomíná skládku s hromadou odpadků. Vedení města však stále neví, jak s touto lokalitou naloží, pozemky totiž nejsou v jeho vlastnictví a jejich cena na trhu je vysoká.

V kostnici už návštěvníci vstupenky nekoupí, pokladna zmizela

14. 2. 2019 | Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Zmatky mezi návštěvníky kutnohorské kostnice způsobila nedávná novinka zdejší Římskokatolická farnost Kutná Hora - Sedlec, která památku spravuje. Od 1. února jsou totiž vstupenky do kostnice a sedlecké katedrály Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele k dostání pouze v nově vybudovaných pokladnách informačního centra.

Zdroj: Kutnohorský deník - zprávy - kutnohorsky.denik.cz
18:12:39 | 22.02.2019V kutnohorské nemocnici byla zprovozněna hospicová lůžka

KUTNÁ HORA - Přestavbou jedné ze čtyř stanic léčebny dlouhodobě nemocných (LDN) byla v nemocnici v Kutné Hoře vybudována a zprovozněna takzvaná hospicová lůžka pro 15 klientů. Slavnostní otevření nové stanice paliativní péče se uskutečnilo dnes, za ...

Řetězce Billa a Penny dostaly pokutu 164 milionů

22.02.2019 | Z regionu

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil za zneužití významné tržní síly pokuty v celkové výši 164 372 000 korun obchodním řetězcům BILLA, spol. s ...

Hlasování o Rákosníčkova hřiště v hodnotě 1,5 mil. korun

06.02.2019 | Z regionu

Společnost Lidl letos postaví dalších deset Rákosníčkových hřišť, čímž završí úspěšný projekt trvající neuvěřitelných osm let. O tom, která města se m ...Pátek 22.2.2019
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.