KutnohorskoDnes.cz
KutnohorskoDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Kutnohorský deník - zprávy

Z regionu

Kutnohorský deník - zprávy Zdroj: Kutnohorský deník - zprávy |

Nečekané dopady 'korony': kromě ceny dezinfekce roste i cena pervitinu

2. 4. 2020 | Koronavirová krize se promítá do všech oblastí životů lidí. Hovoří se ale i o tom, že v současném nouzovém stavu mohou mít problém drogově závislí lidé; sehnat jejich drogu v této situaci může být téměř nemožné. Zatímco u klientů, kteří jsou v substituční léčbě K-centra, je situace jiná. Horší to je u uživatelů například pervitinu, protože stoupá jeho cena.

U čáslavské radnice stojí nový automat

1. 4. 2020 | Automaty s rouškami a dezinfekcí jsou teď díky neustálé hrozbě nákazou koronavirem více trendy než ty na nápoje a sušenky. Jeden takový stojí od středy 1. dubna u radnice v Čáslavi. Nabízí ústenky za 40 korun a půllitrovou dezinfekci za 92 korun.

S nošením roušek na ubytovnách problém není. Potíže jsou jinde

1. 4. 2020 | Opatření nosit roušku na veřejných místech stále trvá. Nic nenasvědčuje tomu, že bychom měli roušky v dohledné době odložit, třebaže ministerstvo jejich nošení mírně upravilo. Faktem ale zůstává, že po městě se hovořilo o tom, zda toto vládní nařízení dodržují zahraniční pracovníci na ubytovnách.

Ředitelka Alzheimercentra ve Filipově: Život u nás se nezastavil ani omylem

31. 3. 2020 | /ROZHOVOR/ Nejtěžší je současná situace, ve které platí omezení návštěv i společných aktivit, pro pacienty s Alzheimerovou chorobou. Své o tom ví i ředitelka Alzheimercentra ve Filipově u Čáslavi Jana Střihavková.

V místě setkávání na louce u Hlízova rozkvetly žluté krokusy

31. 3. 2020 | /FOTOGALERIE/ Celkem 36 žlutých krokusů, které na památku dětských obětí válek vloni vysázely děti na louce u Hlízova, v tichosti vykvetlo. Plánovaná pietní akce se kvůli pandemii koronaviru nemohla uskutečnit. Možné řešení, jak si připomenout dětské oběti, je uvedeno na webu Hlízovského unikátního spolku, a které i potvrdila v telefonickém rozhovoru jeho členka Jitka Šimková.

Domovy na Kutnohorsku: nejtěžší je to pro pacienty s demencí či Alzheimerem

31. 3. 2020 | Senioři jsou v současné koronavirové situaci bezesporu tou nejohroženější skupinou. Zdaleka však nejenom proto, že nákaza Covid-19 pro ně můžeme mít fatální důsledky. Spousta z nich žije v domovech pro seniory, kde se však kvůli stále přísnějším nařízením ze strany státu stali jakýmisi rukojmími. Nesmí se vídat s blízkými, omezené jsou ale také veškeré společné aktivity a stravování. Stejně složitá je situace také pro personál. ...

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

30. 3. 2020 | /SMUTEČNÍ PARTE/ Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 30. března do 5. dubna na Kutnohorsku naposledy rozloučí se svými blízkými.

KRÁTCE: Společnost Philip Morris ČR věnovala městu 800 jednorázových roušek

30. 3. 2020 | Dar převzal starosta města Kutné Hory Josef Viktora (ANO). „Roušky budou využity pro potřeby pečovatelské služby, sociálního odboru a městské policie. Část byla předána místním stomatologům,“ konstatoval starosta a ocenil vzájemnou spolupráci kutnohorských firem ve společném úsilí proti šíření nákazy koronavirem.

Pohlednice z minulosti: Vzpomínky na generála Františka Moravce

29. 3. 2020 | /FOTOGALERIE/ František Moravec je významný čáslavský rodák. Těsně před nadcházející německou okupací uletěl do Anglie i se seznamem agentů v Německu a dalšími tajnými dokumenty. V Anglii naplánoval akci Anthropoid, jejímž výsledkem byl atentát na zastupujícího říšského protektora ober-gruppenführera SS Reinharda Heydricha.

Senioři na Kutnohorsku mohou využít službu Kamarád na telefonu

28. 3. 2020 | Senioři, které v těchto dnech trápí osamělost a sociální izolace, mohou využít službu portálu Chcipomoct.cz. Právě ta pro ně totiž zajišťuje Kamaráda na telefonu. Stačí, aby senior nejprve zavolal na linku 777 778 538 v době od 8 do 17 hodin. Tam se dozví jméno dobrovolníka, který mu později zavolá zpátky a vyslechne, jak se mu daří nebo co ho trápí a na oplátku dobrovolník bude vyprávět o tom, co je nového. Připraveny ale bude mít i různé vtipné příběhy pro rozveselení. ...

KRÁTCE: Vietnamská komunita v Kutné Hoře se zapojila do šití roušek

27. 3. 2020 | Vietnamská komunita v Kutné Hoře se zapojila do šití roušek. Pro kutnohorskou nemocnici a městský úřad jich denně dodá kolem stovky. Roušky Vietnamci rovněž rozdávali kolemjdoucím v centru města. "Patří jim velký dík, ale nejenom jim. Patří všem, kteří se jakýmkoliv způsobem do výroby roušek a pomoci potřebným v těchto dnech zapojili," uvedl starosta Kutné Hory Josef Viktora.

Rouškovníky vyrostly na nádvoří Vlašského dvora

24. 3. 2020 | /FOTOGALERIE/ Nádvoří Vlašského dvora v Kutné Hoře slouží od úterý 24. března zvláštnímu účelu. Vyrostly tam totiž takzvané rouškovníky. K dispozici budou všem občanům Kutné Hory od pondělí do pátku v čase od 8 do 16 hodin. Česat z nich může přijít každý, komu chybí doma rouška nebo by jí rád někoho potřebného obdaroval.

Chataři obsadili svá letní sídla. Místní nadšení nejsou

24. 3. 2020 | Kvůli nařízeným vládním opatřením se mnozí chataři a chalupáři dočasně přesunuli na svá letní sídla. Jenomže starousedlíci v jednotlivých obcích z toho radostí dvakrát neskáčou. Někteří se dokonce bojí chodit i na doporučené vycházky do přírody. Své o tom vědí například ve Zbraslavicích a okolí.

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

23. 3. 2020 | /SMUTEČNÍ PARTE/ Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 23. do 29. března na Kutnohorsku naposledy rozloučí se svými blízkými.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Kutnohorsku?

23. 3. 2020 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Kutnohorsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Před čáslavskou nemocnicí zřídili infekční buňku

23. 3. 2020 | /FOTOGALERIE, VIDEO/ Ačkoliv Městská nemocnice v Čáslavi nemá zřízené oficiální odběrné místo pro pacienty s podezřením na nákazu Covid-19, nenechává její vedení nic náhodě. Zřídilo proto infekční buňku hned vedle hlavního vchodu, která má sloužit k vyšetření potencionálně nakaženého pacienta.

Kutná Hora má odběrové místo. Otestují ale jen na doporučení epidemiologa

23. 3. 2020 | Po Oblastní nemocnici Kolín má také kutnohorská nemocnice odběrové místo pro pacienty s podezřením na nákazu koronavirem. Přijít do něj ale nemůže jen tak každý. Odběry budou prováděny jen lidem s indikovanými příznaky na základě doporučení lékaře či infektologa.

Pohlednice z minulosti: Ze života občanů Kozohlod

22. 3. 2020 | /FOTOGALERIE/ Zavzpomínejte s námi na doby Československa prostřednictvím seriálu Kutnohorského deníku, v němž nahlížíme do historie měst, obcí, spolků a institucí. Tentokrát vám přinášíme fotografie z Kozohlod.

Jak se žije v Uhlířských Janovicích v době mimořádných opatření

21. 3. 2020 | /FOTOGALERIE/ Všech obyvatel České republiky se dotýkají opatření proti šíření viru s názvem SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc Covid-19. Nevyhnula se ani Uhlířským Janovicím. V pátek 20. března v osm hodin ráno, tedy v polovině doby vyhrazené doby pro nákup seniorů starších 65 let věku, byly největší obchody potravin ve městě poloprázdné.

Město bez zvonu je jako člověk bez duše. Zvon z kostela sv. Jakuba bude znít

19. 3. 2020 | Povzbuzení všem Kutnohořanům v těchto dnech poslal prostřednictvím dopisu arciděkan Jan Uhlíř.

Zdroj: Kutnohorský deník - zprávy - kutnohorsky.denik.cz
12:11:59 | 02.04.2020Program Antivirus startuje už 6. dubna, firmy budou mít peníze na účtu v řádu dní

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) navrhla úpravu programu "Antivirus", který přinese významnou podporu zaměstnavatelům, na které doléhá epidemie koronaviru. Hlavním cílem je pomoci firmám se mzdovými náklady, aby nebyly nuceny ...

Vláda schválila 25 tisíc korun pro OSVČ, spouští také program na podporu zaměstnanosti

31.03.2020 | Zpravodajství

Jednorázová podpora 25 000 korun pro osoby samostatně výdělečně činné, úhrada většiny mzdových nákladů pro zaměstnavatele postižené nařízeními vlády č ...

Krizový štáb Středočeského kraj přijal mimořádné opatření v provozu veřejné drážní dopravy

31.03.2020 | Z regionu

Na základě opatření Vlády ČR ke snížení rizika nákazy koronavirem COVID-19 dnes 31. 3. Krizový štáb Středočeského kraje rozhodl o přijetí mimořádného ...Čtvrtek 2.4.2020
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.