KutnohorskoDnes.cz
KutnohorskoDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Kutnohorský deník - zprávy

Z regionu

Kutnohorský deník - zprávy Zdroj: Kutnohorský deník - zprávy |

Šest lip na Žižkově náměstí v Čáslavi padlo k zemi. Nahradí je jedenáct nových

24. 11. 2020 | Z náměstí Jana Žižky z Trocnova zmizelo šest lip. K nepopulárnímu kroku kácení se vedení radnice rozhodlo kvůli jejich špatnému stavu. V příštím týdnu by je ale mělo nahradit jedenáct nových stromů. Vrátit by se měl i tis.

Kutná Hora má návrh rozpočtu pro rok 2021. Na daních přijde o 23 milionů korun

24. 11. 2020 | Kutná Hora má hotový návrh rozpočtu na rok 2021. Jeho schvalováním se budou zabývat zastupitelé 15. prosince. Jednání se uskuteční od 16 hodin ve sportovní hale Klimeška.

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

23. 11. 2020 | /SMUTEČNÍ PARTE/ Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 23. do 29. listopadu na Kutnohorsku naposledy rozloučí se svými blízkými.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Kutnohorsku?

23. 11. 2020 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Kutnohorsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Vojáci z Čáslavi zamířili na pomoc nemocnicím a sociálním zařízením

23. 11. 2020 | Z důvodu nepříznivého vývoje epidemiologické situace na území České republiky jsou postupně vyčleňováni další vojáci Armády ČR ve prospěch zdravotnických a sociálních zařízení.

OBRAZEM: Kutná Hora se připravuje na advent

23. 11. 2020 | Zatímco letošní kutnohorský vánoční smrk, který doputoval na Palackého náměstí ze soukromé zahrady v nedaleké čtvrti Sedlec, zdobí prostor před Sankturinovským domem již několik dní, postupně dostává adventní ráz i jeho okolí. Pracovníci technických služeb montují vánoční osvětlení a zdobí 'světýlky' i okolní listnáče.

Hlízov plánuje další výstavbu rodinných domů. Vyrůst by jich tady mělo osmnáct

23. 11. 2020 | Obec Hlízov na hranici kutnohorského a kolínského okresu plánuje další výstavbu rodinných domů. Do roku 2022 by jich tam mělo vyrůst osmnáct. V době, kdy má většina obcí stavebních parcel málo nebo dokonce vůbec žádné, jde o mimořádný krok. 

Čáslavští letci přijeli do Děčína. Pomáhají tam v nemocnici

22. 11. 2020 | Místo péče o špičkové letouny pomáhají příslušníci 21. základny taktického letectva v Čáslavi v děčínské a ústecké nemocnici s péčí o pacienty.  

Situace v domovech pro seniory je stabilizovaná. Někde si prošli peklem

22. 11. 2020 | Ačkoliv jsou v rámci regionu některé domovy pro seniory výrazně zasaženy nákazou covid – 19, najdou se i výjimky, kde nákaze prozatím odolávají klienti i personál a nekopírují tak například poděbradský scénář. Ředitelé domovů ale sami přiznávají, že jde o časovanou bombu, která může kdykoliv vybuchnout.

Před 110 lety byla nalezena takzvaná čáslavská kalva

21. 11. 2020 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Víte, co je to tzv. čáslavská kalva, a kde ji naleznete? No samozřejmě ve středočeské Čáslavi! V těchto dnech si připomínáme 110 let od jejího nalezení!

Řidiči si mohou oddechnout. Rekonstrukce mostů na hlavním tahu na Kolín skončila

21. 11. 2020 | Od začátku srpna byla uzavřena hlavní příjezdová komunikace od Kutné Hory do Kolína. Na obchvatu se kvůli tomu zejména v dopravních špičkách tvořily dlouhé kolony. Havlíčkova ulice byla uzavřena kvůli rekonstrukci přes Polepku. Rekonstrukcí ale procházel i Pekelský most na příjezdu do Kolína.

Skvělý nápad z Čáslavi: dešťová voda ze střechy bude zavlažovat park

20. 11. 2020 | Rekonstrukce Komenského náměstí je těsně před dokončením. Kromě opravy povrchu komunikací, chodníků či nové dlažby se ale náměstí dočká i jedné novinky, díky které by vegetace ve zdejším parku nemusela trpět nedostatkem vláhy suchých obdobích roku. Spolu s rekonstrukcí náměstí totiž začala i příprava projektu takzvané retenční nádrže. Ta by měla zachycovat dešťovou vodu ze střechy o ploše více jak 400 m². Střecha náleží budově Diakonie. Jde o společný nápad místních občanů a vedení města. ...

Křižovatka U Podlipných je částečně uzavřena

19. 11. 2020 | Až do neděle 29. listopadu musejí řidiči počítat s částečnou uzavírkou páteřní křižovatky U Podlipných na křížení ulic Masarykova, Štefánikova a Na Náměti.

Méně vozíků, fronty žádné. Obchodní domy na Kutnohorsku nová omezení zvládají

18. 11. 2020 | Už ráno zaplavily sociální sítě fotografie lidí čekající v dlouhých frontách před obchodními domy. Realita ale taková nebyla ani náhodou, alespoň ne na Kutnohorsku.

Děti se vrací do škol. Výuka prvňáčků začne od začátku

18. 11. 2020 | Obnovená premiéra malých prvňáčků se ve středu 18. listopadu odehrála také Kutnohorsku. Do školních lavic znovu usedli žáci druhých a prvních tříd, pro které šlo zároveň o jakýsi první školní den napodruhé, i když o poznání v komornějším duchu. Podle vedení škol totiž výuka malých prvňáčků i přes svědomitou distanční výuku začne v podstatě od začátku.

Petra Hnátová: Nechtěla jsem ples úplně zrušit

18. 11. 2020 | /ROZHOVOR/ Už v sobotu 21. listopadu se odehraje netradiční ples sdružení Cesta životem bez bariér. Tentokrát bude totiž z obýváku. Odkaz na vysílání je zdarma a kdo chce, může sdružení podpořit darem, protože jako obvykle půjde o ples benefiční. Pokud dar přijde do čtvrtka 19. listopadu, tak bude dárce zařazen do losování tomboly. O tom, jak se sdružení daří v těchto nelehkých časech, s Deníkem hovořila jeho ředitelka Petra Hnátová. ...

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

16. 11. 2020 | /SMUTEČNÍ PARTE/ Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 16. do 22. listopadu na Kutnohorsku naposledy rozloučí se svými blízkými.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Kutnohorsku?

16. 11. 2020 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Kutnohorsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

V domě U Myšáka na Žižkově vyrostou nové byty. Naději má i malínská škola

16. 11. 2020 | /FOTOGALERIE/ Dům U Myšáka na dolním Žižkově našel svého kupce. Městští zastupitelé dali prodeji pozemku v Táborské ulici, jehož součástí je i stavba čp. 71, zelenou. V léta chátrajícím objektu by mělo vzniknout až 10 nových bytů. 

V kutnohorské farnosti se uskuteční modlitební řetězec za svobodu a demokracii

16. 11. 2020 | Ačkoliv společné oslavy Dne za svobodu a demokracii pro letošek zhatila všechna platná vládní nařízení, lidé v Kutné Hoře si významný den budou moci připomenout i tak. Kutnohorská farnost státní svátek 17. listopadu prožije celodenním modlitebním řetězcem za svobodu a demokracii a v 17.11 hodin se rozezní zvony na věžích kostelů, aby připomněly události roku 1989.

Zdroj: Kutnohorský deník - zprávy - kutnohorsky.denik.cz
14:12:10 | 24.11.2020Zpravodajství KutnohorskoDnes.cz

Ministerstvo financí: Samosprávy budou mít dostatek financí na své investice

Územní samosprávní celky budou mít i letos dostatek finančních prostředků na realizaci svých investičních aktivit. Současná vláda v současnosti rekordně navyšuje dotace právě do územních samospráv. A zdaleka nejde jen o neúčelový jednorázový ...

Krajské nemocnice zkrátí provozní dobu odběrových míst

STŘEDOČESKÝ KRAJ - Na místech, kde probíhají odběry vzorků pro testování na Covid - 19, a která provozují krajské nemocnice, se zkrátí od pondělí 23. ...

Na budovách nemocnic ve všech krajích se u příležitosti Giving Tuesday rozsvítí Světlo lékařům

Pandemie koronaviru negativně ovlivňuje životy nás všech. Největší tlak je ale bezesporu kladen na zdravotníky a lékaře, kteří pracují téměř nepřetrži ...

Zpráva OECD navrhuje zvyšování věku odchodu do důchodu po roce 2030

Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) potvrdila správný směr Ministerstvem práce a sociálních věcí připravované důchodové reformy. To ...

O práci u policie je ve Středočeského kraji stále zájem

Bezmála tři desítky žen a mužů se rozhodlo pro práci u největší bezpečnostní složky - u Policie České republiky. Právě tolik jich tento měsíc přijal k ...Úterý 24.11.2020
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.