KutnohorskoDnes.cz
KutnohorskoDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Kutnohorský deník - zprávy

Z regionu

Kutnohorský deník - zprávy Zdroj: Kutnohorský deník - zprávy |

Absolventi Gymnázia Jiřího Ortena poslali řediteli otevřený dopis

19. 2. 2020 | Absolventi Gymnázia Jiřího Ortena poslali v pondělí 17. února otevřený dopis jeho řediteli Vladislavovi Slavíčkovi. Důvodem je nespokojenost s Klubem osobností, který na gymnáziu vznikl. „Do něj bylo z devíti osobností neznámo jak a kým zvoleno devět mužů, většinu tvoří podnikatelé a politici. Tuto volbu začali o víkendu někteří absolventi včetně mě kritizovat na sociální síti školy,“ uvedla jedna z absolventek podepsaná pod otevřeným dopisem Lucie Römer. ...

Účet týden po Sabine: škody za několik milionů korun

18. 2. 2020 | Uplynul týden od největšího náporu vichřice Sabine a lidé postupně sčítají škody. Nejvíce škod je hlášeno ze Středočeského kraje. V tuto chvíli se jedná o 1700 škod za více než 40 milionů korun. „Na okrese Kutná Hora evidujeme 113 škod, u kterých předpokládáme vyplacená pojistná plnění za více než tři miliony korun. Vyřešeno je téměř 60 procent nahlášených pojistných událostí,“ uvedl mluvčí Generali Česká pojišťovna Honza Marek. ...

Hotel Černý kůň je na prodej. Majitelka za něj chce 30 milionů korun

18. 2. 2020 | /FOTOGALERIE/ Hotel Černý kůň v Kollárově ulici je na prodej. Majitelka Lucie Češpivová za něj prostřednictvím realitní kanceláře požaduje 30 milionů korun. Ta na svých webových stránkách uvádí, že dle platného územního plánu lze v budově zřídit hotel nebo nákupní galerii s byty či kancelářemi v horní části a že součástí kupní ceny je projekt přestavby na pětihvězdičkový hotel, pro nějž bylo v roce 2011 vydáno stavební povolení. ...

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Kutnohorsku?

17. 2. 2020 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Kutnohorsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

17. 2. 2020 | /SMUTEČNÍ PARTE/ Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 17. do 23. února na Kutnohorsku naposledy rozloučí se svými blízkými.

V areálu bývalých kasáren začala výstavba nových bytů za 110 milionů

17. 2. 2020 | /VIZUALIZACE/ V areálu bývalých kasáren Prokopa Holého začala výstavba dvou bytových domů. Zadavatelem investice za 110 milionů korun je město Čáslav. Hrubá stavba by měla být hotova do podzimu, noví majitelé by se do svých budoucích domovů měli stěhovat v příštím roce. 

Pohlednice z minulosti: Ze života občanů Žlebů

16. 2. 2020 | /FOTOGALERIE/ Zavzpomínejte s námi na doby Československa prostřednictvím seriálu Kutnohorského deníku, v němž nahlížíme do historie měst, obcí, spolků a institucí. Tentokrát vám přinášíme fotografie ze Žlebů.

Dotaci nezískali, komunikace ale opravit chtějí

16. 2. 2020 | Už v listopadu loňského roku mělo být zahájeno výběrové řízení na projektovou dokumentaci pro stavební řízení na vybrané komunikace na Kaňku. Jde o komunikace s prašným povrchem, u kterých bylo městu v analýze rizik uloženo jejich prašnost na Kaňku snížit. Jenže se nepodařilo získat původně zamýšlenou dotaci ze Státního fondu životního prostředí (SFŽP). Radní tak odboru investic prodloužili termín pro zahájení výběrového řízení o rok. ...

Čáslavští zastupitelé si změnili jednací řád

14. 2. 2020 | Jedním z bodů únorového zasedání čáslavského zastupitelstva byla úprava dosavadního jednacího řádu tohoto orgánu. Jednalo se konkrétně o přesunutí bodu 'dotazy a připomínky zastupitelů' ze začátku jednání na jeho konec. Doposud byly připomínky zastupitelů zařazeny jako druhý bod jednání, hned po dotazech a připomínkách občanů.

Noclehárna do 'cihelny', spolky do vily. Do Trebišovské by se měla vrátit školka

14. 2. 2020 | /FOTOGALERIE/Budova bývalé mateřské školy v Trebišovské ulici v Kutné Hoře by znovu měla sloužit svému účelu. Informovalo o tom vedení města s tím, že současní nájemníci by se z prostor měli stěhovat už v červnu. Kromě Oblastní charity Kutná Hora, která tam provozuje noclehárnu pro muže bez domova, zde ještě sídlí Klub Sluníčko - Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR a Křesťanské společenství Kutná Hora. ...

Úsekový radar chtějí i na Kaňku, na malínském se zvýšil sazebník pokut

13. 2. 2020 | Po úsekových radarech v Malíně a v Kouřimské ulici, kde se s měřením rychlosti začne ve středu 1. dubna, eviduje vedení města další požadavek na umístění radaru. Tentokrát po něm volají obyvatelé Kaňku. Silnice vedoucí přes tuto část totiž patří mezi páteřní příjezdové komunikace do Kutné Hory.

Pro Terezku se na čáslavské základně vybralo 40 tisíc korun

12. 2. 2020 | Příslušníci 212. taktické letky uspořádali finanční sbírku pro hendikepovanou Terezku z Kutnohorska. Sbírka probíhala od prosince minulého roku do konce ledna letošního roku. Terezce jsou necelé tři roky a narodila se s velmi vzácnou genetickou vadou pontocerebelární hypoplazie 2. typu. Je prvním a zároveň jediným narozeným dítětem v České republice s touto vadou.

Třetí vlna vichru zasáhla Kutnohorsko

11. 2. 2020 | /FOTOGALERIE, VIDEO/ Od rozmarů počasí si Kutnohorsko příliš neodpočinulo. Bouře Sabine řádila na okrese i v úterý 11. února. Vítr se znovu silně rozfoukal nad ránem. A zatímco v průběhu pondělí evidovali hasiči do 17. hodiny přes třicet výjezdů, do úterního dopoledne se jejich počet téměř zdvojnásobil. 

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Kutnohorsku?

10. 2. 2020 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Kutnohorsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Města se na orkán připravovala dopředu

10. 2. 2020 | /FOTOGALERIE, VIDEO/ Na příchod orkánu Sabine se města připravovala dopředu. V Uhlířských Janovicích bylo už v neděli 9. února rozhodnuto o tom, že směna profesionálních hasičů bude o sto procent posílena. V Kutné Hoře zase starosta Josef Viktora svolal bezpečnostní radu.

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

10. 2. 2020 | /SMUTEČNÍ PARTE/ Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 10. do 16. února na Kutnohorsku naposledy rozloučí se svými blízkými.

Orkán na Kutnohorsku: hasiči v plné polní, gymnázium zrušilo výuku

10. 2. 2020 | /FOTOGALERIE, VIDEO/ Orkán Sabine dorazil také na Kutnohorsko. Ačkoliv okres patřil k těm méně zasaženým ve Středočeském kraji, i tady měli hasiči plné ruce práce. Počínání orkánu se dá rozdělit na dvě vlny, přičemž ta, co přišla v pondělí 10. února po 13. hodině patřila rozhodně k těm silnějším.

Osadní výbor Vnitřní město zastupitelé zatím neschválili

10. 2. 2020 | Ačkoliv se zastupitelé i obyvatelé Vnitřního města shodnou na tom, že vznik osadního výboru (OsV ) pro tuto lokalitu je více než potřebný, schválit se jej prozatím nepodařilo.

Pohlednice z minulosti: Ze života občanů Zbraslavic

9. 2. 2020 | /FOTOGALERIE/ Zavzpomínejte s námi na doby Československa prostřednictvím seriálu Kutnohorského deníku, v němž nahlížíme do historie měst, obcí, spolků a institucí. Tentokrát vám přinášíme fotografie ze Zbraslavic.

Dopravní generel budí vášně, rezidenti se změn obávají

9. 2. 2020 | /FOTOGALERIE/ Zpracování dopravního generelu města ještě není definitivně ukončeno, už ale mezi místními vzbuzuje velké emoce. Obzvlášť citlivým tématem jsou návrhy organizace dopravy a parkování v centru Kutné Hory.

Zdroj: Kutnohorský deník - zprávy - kutnohorsky.denik.cz
08:13:10 | 20.02.2020Semináře pro zájemce o soutěž Regionální potravina

PRAHA - Producenti potravin v jednotlivých krajích se budou moci opět ucházet o značku Regionální potravina. Blíží se totiž jedenáctý ročník stejnojmenné prestižní soutěže. Aby byli zájemci na klání o ocenění, které propůjčuje vybraným potravinám ...

Globus Lepší svět podpoří další charitativní projekty, přihlaste ten svůj

19.02.2020 | Z regionu

PRAHA - Čtvrtý ročník grantového programu Globus Lepší svět opět startuje. Organizace, které chtějí uskutečnit i menší veřejně prospěšné projekty ve s ...

Švýcarské společnosti vymáhají po spotřebitelích peníze za zboží, který nepřišlo

19.02.2020 | Zpravodajství

Řada spotřebitelů našla v posledních dnech ve schránce výzvu k zaplacení částky 208 korun. Na počátku byl telefonický rozhovor se švýcarskými společno ...Čtvrtek 20.2.2020
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.