KutnohorskoDnes.cz
KutnohorskoDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Kutnohorský deník - zprávy

Z regionu

Kutnohorský deník - zprávy Zdroj: Kutnohorský deník - zprávy |

OBRAZEM: Závod chodských psů O Kozinův pohár byl poprvé mezinárodní

20. 9. 2020 | /FOTOGALERIE/ V sobotu se v areálu kynologického cvičiště v Kácově konal 18. ročník závodu O Kozinův pohár. Název soutěže je příznačný, neboť se jedná o soutěž českého národního plemene Chodský pes, které se teprve nedávno dočkalo mezinárodního uznání.

OBRAZEM: V Ratajích nad Sázavou se soutěžilo o nejlepší medovník

20. 9. 2020 | /FOTOGALERIE/ Ratajský Medovník, soutěž v pečení medovníků, se konal v sobotu 19. září na zámku v Ratajích nad Sázavou. Akce se koná v rámci ratajského posvícení ( kostel sv. Matouše). Jednalo se o již 8. ročník soutěže místních cukrářek a pekařek.

Obcím došla trpělivost. Rozhledna na vrchu Vysoká je pod závorou

20. 9. 2020 | /FOTOGALERIE/ Obcím Miskovice a Suchdol došla trpělivost. Vyhledávaná rozhledna na vrchu Vysoká, jež je nejvýznamnější krajinnou dominantou a nejvyšším bodem blízkého okolí Kutné Hory, je tak od léta pod zámkem, respektive pod závorou. Jak se zdá, obce měly k takovému kroku důvodů více než dost.

OBRAZEM: V tanečních v Kutné Hoře se zatím tančí bez roušek

20. 9. 2020 | /FOTOGALERIE/ Na kurzu tance a společenské výchovy pod vedením Jany a Antonína Novákových v Kulturním domě Lorec v Kutné Hoře mohli tanečníci při tanci odložit roušky, přihlížející rodinní příslušníci je měli ovšem povinné.

OBRAZEM: Kutnohorská průmyslovka slaví 150 let

19. 9. 2020 | Oslavy 150 let Vyšší odborné školy, Střední průmyslové školy a Jazykové školy Kutná Hora se konají 18. až 19. září. Akci jsme v pátek navštívili s redakčním objektivem.

Do akce Ukliďme Česko se zapojí také Kutná Hora

19. 9. 2020 | /FOTOGALERIE/ Do akce Ukliďme Česko se zapojí také Kutná Hora, a to v sobotu 19. září, kdy je zároveň hlavní úklidový den toho roku. Město se tak stane jedním z více než tisícovky přihlášených míst v celé České republice. Zapojit se může každý. Připraveny jsou pytle na odpadky, jejichž svoz následně budou zajišťovat technické služby.

Rozpočet Kutné Hory na kalendářní rok 2021: bez investic a s úsporami

18. 9. 2020 | Ztráty, které počítají města a obce v důsledku koronavirové krize, budou podle všeho větší než se předpokládalo. Naplno se to ukáže v jejich rozpočtech na příští rok. Město Kutné Hora už na rozpočtu pro rok 2021 začalo pracovat, jeho návrh by měl být hotový v průběhu podzimu.

Odběrové místo znovu zřídí i čáslavská nemocnice

18. 9. 2020 | V Městské nemocnici Čáslav bude v příštím týdnu otevřeno nové odběrové místo na covid-19. Přesný termín zahájení provozu odběrového místa včetně postupu, jak se objednat, bude zveřejněn na webových stránkách nemocnice. Informovalo o tom vedení městské nemocnice.

V malínské škole dům pro seniory nevznikne. Zastupitelé města zrušili podmínky

17. 9. 2020 | /FOTOGALERIE/ Městští zastupitelé v Kutné Hoře zrušili na doporučení radních podmínky stanovené pro prodej bývalé základní školy v Malíně. V objektu z počátku 20. století tak dům pro seniory zřejmě nevznikne. Chátrající budovu s pozemkem se nepodařilo prodat v průběhu posledních dvou let v celkem šesti výběrových řízeních a to i přesto, že šlo město postupně s cenou dolů. Ta se nakonec zastavila na částce přesahující 5 milionů korun a zřejmě ani ona nebude konečnou cifrou. ...

Čáslav má novou zastupitelku. Stala se jí Bohumila Chalupová

16. 9. 2020 | Město Čáslav má novou zastupitelku. Podle očekávání se jí stala Bohumila Chalupová, která ve funkci vystřídala svého stranického kolegu Jana Spáčila (ČSSD). Ten na zastupitelský post rezignoval letos v srpnu. „Zastupitelkou jsem se stala už potřetí, v zastupitelstvu jsem byla už v 90. letech a pak v uplynulém desetiletí. Na práci pro město se moc těším,“ uvedla nová zastupitelka.

Dlouho očekávaná stavba obchvatu Církvice začala. Hotovo má být do dvou let

15. 9. 2020 | /FOTOGALERIE/ Po mnoha letech čekání se obyvatelé obce Církvice dočkají úlevy v podobě obchvatu. Jeho stavba vyjde na 445 milionů korun, hotovo by mělo být v druhé polovině roku 2022. Na Kutnohorsku se v tomto roce jedná o nejdražší stavbu, která se bude realizovat a ani pro příští rok není v přípravě stavba dražší. Součástí více jak čtyřkilometrového obchvatu budou také tři mosty a protihlukové stěny. ...

Dům U Myšáka v Kutné Hoře bude mít nového majitele. Chce v něm vybudovat byty

15. 9. 2020 | Pokud zastupitelé dají na doporučení radních, bude mít dům U Myšáka v Táborské ulici v Kutné Hoře nového majitele. Ten by měl pozemek, jehož součástí je i stavba číslo popisné 71, od města koupit za cenu překračující 3 miliony korun.

Hlavní nádraží v Kutné Hoře se dočká modernizace za 2,2 miliardy korun

15. 9. 2020 | Železniční stanice v Kutné Hoře se dočká v příštích letech komplexní modernizace. Potvrdila to mluvčí Správy železnic, která hlavní nádraží v Kutné Hoře vlastní. Díky rekonstrukci za více než 2 miliardy korun by nádraží mělo být kompletně bezbariérové. Stavební práce by měly probíhat v letech 2024 a 2025.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Kutnohorsku?

14. 9. 2020 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Kutnohorsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

14. 9. 2020 | /SMUTEČNÍ PARTE/ Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 14. do 20. září na Kutnohorsku naposledy rozloučí se svými blízkými.

Strážníci pod dohledem. Městská policie v Kutné Hoře dostane nové GPS

14. 9. 2020 | /FOTOGALERIE/ Městská policie Kutná Hora dostane nové GPS. Nový software pro sledování GPS polohy vyjde na 104 tisíc korun. „Budeme tak moci určit, kde přesně se strážníci ve službě nacházejí a zároveň řešit případné stížnosti na jejich nečinnost,“ řekl starosta Kutné Hory Josef Viktora (ANO).

První ročník trhu s řemeslnými výrobky byl úspěšný

13. 9. 2020 | /FOTOGALERIE/ V neděli se konal na Palackého náměstí v Kutné Hoře první ročník trhu řemeslných výrobků. Návštěvníci si zde mohli nakoupit například přírodní kosmetiku, zahradní a bytové dekorace, keramické výrobky, šperky a mnoho jiného zajímavého zboží. Zkrátka nepřišli ani milovníci dobrého jídla a pití. Pro ně byla připravena možnost bohatého a rozmanitého občerstvení. Myšleno bylo i na vegany.

Elixír do škol: badatelské centrum je zaměřené na praktickou výuku fyziky

13. 9. 2020 | Po celém Česku již funguje třicet center Elixíru do škol. Jak dětem fyziku představovat zábavnějším způsobem se v nich učí učitelé z mateřských, základních i středních škol. Elixír do škol se zaměřuje na smysluplnou výuku fyziky a digitálních technologií. Jedno z takových badatelských center, které je partnerskou organizací Eduzměny, bylo nyní otevřeno na Základní škole T. G. Masaryka v Kutné Hoře. ...

Kollárova ulice je znovu průjezdná. Rekonstrukce Černého koně není vyloučena

12. 9. 2020 | Po více jak třech týdnech je motoristů znovu průjezdná Kollárova ulice v Kutné Hoře. Uzavřena byla kvůli práci statiků na budově bývalého hotelu Černý kůň. Jeho část se i s lešením zřítila v průběhu sanačních prací ve čtvrtek 20. srpna. Další osud bývalé chlouby města je ale prozatím v nejasných konturách. Jisté je jen jedno: původní stavba půjde dolů až do úrovně prvního patra.

Vyléčený 'covid' pacient: Nejde o nemoc, kterou bychom měli zlehčovat

11. 9. 2020 | Netuší, kde k nákaze přišel. Zřejmě na některé z letních akcí pod širým nebem, které navštívil. Sedmačtyřicetiletý David z Kutné Hory má za sebou onemocnění covid-19. Na testy ho poslala praktická lékařka, protože se u něho projevily typické příznaky. Dlouhých jedenáct dní se pak potýkal s teplotami.

Zdroj: Kutnohorský deník - zprávy - kutnohorsky.denik.cz
22:12:04 | 20.09.2020Praha je v červeném stupni pohotovosti. Další regiony zpřísňují opatření

Po posledním vyhodnocení aktuální epidemiologické situace v souvislosti s covid-19 zařadilo Ministerstvo zdravotnictví Prahu do třetího stupně pohotovosti, který značí narůstající nebo přetrvávající komunitní přenos. Mezi oranžové okresy značící ...

Zažijte město jinak na Dačického náměstí v Kutné Hoře

18.09.2020 | Kultura

Nadechni se pro město! Tak zní ústřední myšlenka letošního ročníku, který má pod taktovkou spolku AutoMat již 15letou tradici nejen v Praze, ale i v d ...

Kampaň Zůstaň nad vlivem se přidává k Týdnu nízkoprahových klubů

18.09.2020 | Další

Nízkoprahová zařízení pro děti a mládež po celé České republice otevřou v posledním zářijovém týdnu od 21. do 25. 9. 2020 své dveře široké veřejnosti. ...

Od pátku se rozšíří protiepidemická opatření ve školách a stravovacích zařízeních

17.09.2020 | Z regionu

V souvislosti se zhoršující se epidemiologickou situací v ČR Ministerstvo zdravotnictví přistupuje k dalším protiepidemickým opatřením. Resort rozšiřu ...

Středočeský kraj bude pokračovat v projektech Seniorských a Rodinných pasů i v příštím roce

17.09.2020 | Z regionu

Pasy, přinášející rodinám i seniorům slevy na zboží a služby od 5 do 50 procent i další výhody, budou podle dnešního rozhodnutí středočeských radních ...

V oblastních nemocnicích Středočeského je každý den otestována více než tisícovka žadatelů

17.09.2020 | Z regionu

Přestože Středočeský kraj před více než týdnem prodloužil provozní doby všech odběrových míst ve středočeských krajských nemocnicích v Benešově, Kolín ...

Kutnohorské hlavní nádraží čeká celková rekonstrukce za 2 miliardy

17.09.2020 | Z regionu

Správce železniční infrastruktury vypsal výběrové řízení na dodavatele záměru projektu modernizace hlavního nádraží v Kutné Hoře. Předmětem stavby bud ...

Ministerstvo zdravotnictví od pátku zakazuje vnitřní akce na stání pro více než deset lidí

16.09.2020 | Z regionu

V souvislosti s aktuální epidemiologickou situací zavádí Ministerstvo zdravotnictví nová opatření. Od pátku 18. září od 18 hodin se s výjimkou výstav, ...

Světová rekordmanka Kratochvílová zve na Sokolský běh republiky po celém Česku

16.09.2020 | Z regionu

Jarmilu Kratochvílovou, držitelku světového rekordu na 800 m a majitelku stříbrné olympijské medaile z LOH v Moskvě 1980 asi nemusíme složitě představ ...

O víkendu uklidí dobrovolníci Česko po koronaturistické sezóně

16.09.2020 | Z regionu

Desítky tisíc dobrovolníků vyrazí již tuto sobotu (19. září) na úklid po nepořádných turistech. Akce proběhne již potřetí při Celosvětovém úklidovém d ...Pondělí 21.9.2020
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.