KutnohorskoDnes.cz
KutnohorskoDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Kutnohorský deník - zprávy

Z regionu

Kutnohorský deník - zprávy Zdroj: Kutnohorský deník - zprávy |

Stavba tréninkové haly se blíží do finále, sportovci ji poprvé vyzkouší v červnu

17. 1. 2020 | /FOTOGALERIE/ Tréninková hala, která vzniká v rámci výstavby třetí etapy sportovní haly v areálu na Klimešce, by měla být hotová na konci května. Sportovci ji budou moci poprvé vyzkoušet na začátku června. Ti už se jí nemohou dočkat, protože v hlavní hale na Klimešce poptávka převyšuje nabídku a sportovní kluby mají problém najít v nabitém kalendáři hale termín. Tréninková hala by tak současnému stavu měla pomoci. ...

Podaří se pro školy na Kutnohorsku získat 200 milionů korun?

16. 1. 2020 | /FOTOGALERIE/ Město Kutná Hora projevilo zhruba před půl rokem zájem o účast v pětiletém projektu Nadačního fondu Eduzměny, jehož cílem je vytvořit co nejlepší zázemí pro vzdělávání žáků v regionu. Kutné Hoře jako obci s rozšířenou působností (ORP)se zatím podařilo probojovat do nejužšího výběru. Pokud by zvítězila, mohou se žáci a jejich rodiče v celém regionu těšit na pořádně tučnou podporu.

Malínská škola na zájemce čeká, dům U Myšáka prý kupce najde

15. 1. 2020 | Ani na několikátý pokus se prozatím nepodařilo prodat budovu bývalé základní školy z počátku 20. století v Malíně. Ačkoliv zájemci prý jsou, do výběrového řízení, v němž je cena za nemovitost a pozemek stanovena na 5,5 milionu korun, se zatím nikdo nepřihlásil.

Expozice ve Vlašském dvoře budou hotové v září, součástí budou varhany

14. 1. 2020 | /FOTOGALERIE/ Revitalizace Vlašského dvora a parku v Kutné Hoře se pomalu blíží do finále. Rekonstrukce parku by měla být hotová do konce dubna a stavební práce na budově bývalé královské mincovny dokonce již byly dokončeny. Na nové expozice ve Vlašském dvoře si ale návštěvníci ještě počkají, hlavní turistická sezona se bude muset obejít bez nich.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Kutnohorsku?

13. 1. 2020 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Kutnohorsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

13. 1. 2020 | /SMUTEČNÍ PARTE/ Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 13. do 19. ledna na Kutnohorsku naposledy rozloučí se svými blízkými.

Pavlovnie dosáhla v Čáslavi přírůstek pět metrů za rok

13. 1. 2020 | /FOTOGALERIE, VIDEO/ Přírůstek dřevní hmoty pět metrů za rok? Že to nedokáže ani rychlerostoucí japonský topol? V čáslavské Jetelové ulici to dokázal čínský národní strom - pavlovnie plstnatá! V našich podmínkách je považována za poměrně vzácnou dřevinu, ale především pro rychlost růstu má před sebou velkou budoucnost. 

Vedení města se za nevhodnou výstavu před gymnáziem omluvilo, šlo o nedorozumění

13. 1. 2020 | /FOTOGALERIE/ Studenti Gymnázia Jiřího Ortena vystoupili ještě před koncem roku na jednání městských zastupitelů s ostrou kritikou, že se před  budovou školy objevila kontroverzní výstava spolku Stop genocidě poukazující na zákaz interrupcí. Studenti zastupitelům zdůraznili, že se na drsné obrázky na informačních panelech musely koukat i děti z mateřinek, které tudy chodí na procházky.

Výběrové řízení na prodej veřejných toalet v Sedlci město zrušili

12. 1. 2020 | /FOTOGALERIE/ Výběrové řízení na prodej veřejných toalet a přilehlého pozemku v Zámecké ulici v Sedlci zrušili kutnohorští radní. Reagovali tak na skutečnost, že zastupitelé města na svém prosincovém zasedání prodej vítězi výběrového řízení, kterým se stala Římskokatolická farnost Kutná Hora - Sedlec, neschválili. Důvodů bylo hned několik.

V anketě zvítězil park. Město nechá zpracovat projekt

11. 1. 2020 | Jak naložit s prostorem vnitrobloku v Jablonského ulici v Čáslavi se vedení města zabývalo už od podzimu loňského roku. Nakonec vyhlásilo anketu, v níž mohli lidé hlasovat, zde chtějí v lokalitě vybudovat park nebo zahrádky. S pětapadesáti procenty nakonec v anketě zvítězil park.

Dřevěné budky z centra Kutné Hory nezmizí. Alespoň prozatím

10. 1. 2020 | Dřevěné vánoční budky z Palackého náměstí v centru Kutné Hory nezmizí. Alespoň prozatím. Na tiskové konferenci to uvedl starosta města Josef Viktora (ANO). O jejich osudu budou radní jednat na svém příštím zasedání, které mají naplánované na středu 22. ledna. Budky měly být přitom z náměstí odstraněny už v úterý 7. ledna.

Z Pobaltí se do Čáslavi už vrátil všechen vojenský personál

10. 1. 2020 | Druhá část zahraniční mise v pořádku doletěla domů; poslední z pěti letounů se má vrátit v pátek 10. ledna. S tímto konstatováním mohla letecká základna Armády ČR v Čáslavi, odkud standardně startují ke svým zásahům ve vzdušném prostoru České republiky stíhačky JAS-39 Gripen, ve čtvrtek udělat již téměř konečnou tečku za půlročním nasazením v Pobaltí.

Tip Deníku: Tříkrálová sbírka slaví dvacáté narozeniny

9. 1. 2020 | Jubilejní 20. Tříkrálová sbírka, kterou každoročně v lednu pořádá Charita ČR, začala. V regionu se již uskutečnila sbírka v Čáslavi a okolních obcích, v Kutné Hoře vyjdou koledníci do ulic v sobotu 11. ledna. Než vyrazí koledovat, dostanou v 9.30 hodin požehnání v kostele svatého Jakuba a v katedrále Nanebevzetí Panny Marie a svatého Jana Křtitele v Sedlci. Poté již jednotlivé skupinky vyjdou na dané trasy. ...

Slevy za kalnou vodu se Kutnohořané nedočkají

9. 1. 2020 | Jak už Deník v listopadu loňského roku informoval, obyvatelé měst a obcí, kteří odebírají vodu ze skupinového vodovodu z Úpravny vody U Svaté Trojice, se potýkají se zhoršenou kvalitou vody. Jde o Kutnou Horu, Čáslav, Uhlířské Janovice, Sázavu a přilehlé obce. Lidé si na různých místech stěžují na zákal, zbarvení či zápach.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Kutnohorsku?

8. 1. 2020 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Kutnohorsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Titul Čáslavan a Čáslavanka roku 2019 byl udělen

7. 1. 2020 | Titul Čáslavan a Čáslavanka roku 2019 byl udělen. Čáslavankou za rok 2019 se stala Anita Moravec Gard, Čáslavanem za rok 2019 se stali policisté Václav Průcha, Luboš Nagy a Michal Janoušek. Cenu uděluje Čáslavský zpravodaj každoročně na návrhy svých čtenářů a čtenářek. Navržen může být každý, kdo se v daném roce jakýmkoliv způsobem zasadil o rozvoj a propagaci Čáslavi, nebo zachránil lidský život či udělal nějaký dobrý skutek. Nemusí být občanem Čáslavi. ...

Zbourat či nezbourat? Zastupitelé řeší, jak naložit s objektem bývalé družiny

6. 1. 2020 | /FOTOGALERIE/ Osadní výbor Šipší se znovu zabýval nedostatkem parkovacích míst na sídlišti i otázkou, jak naložit s chátrající a nevyužívanou budovou bývalé družiny naproti Základní škole Jana Palacha. Budova by se podle nich měla zdemolovat a prostor využít jako moderní zelené parkoviště.

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

6. 1. 2020 | /SMUTEČNÍ PARTE/ Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 6. do 12. ledna na Kutnohorsku naposledy rozloučí se svými blízkými.

Zastupitelé mají stanovené termíny zasedání pro rok 2020

6. 1. 2020 | Kutnohorští zastupitelé mají stanovené termíny svých zasedání pro rok 2020. Na doporučení rady města odsouhlasili sedm zasedání, přičemž poprvé v letošním roce k jednání usednou 28. ledna v 16 hodin v Rytířském sále Vlašského dvora.

OBRAZEM: Vodáci přivítali nový rok tradičním splutím Sázavy

4. 1. 2020 | Novoroční splutí Sázavy přilákalo v sobotu 4. ledna opravdu skalní příznivce této spíše letní aktivity. Půjčovna lodí Bisport pořádala ve své pobočce v Kácově již sedmý ročník tohoto zimního setkání vodáků.

Zdroj: Kutnohorský deník - zprávy - kutnohorsky.denik.cz
12:12:50 | 17.01.2020Škodu za jeden a půl milionu způsobil noční požár domu v Pavlovicích

V noci na pátek 17. ledna krátce před půl třetí přijalo operační středisko středočeských hasičů informaci o požáru rodinného domu v obci Pavlovice, která patří pod Vlastějovice v okrese Kutná Hora. ...

Do projektu Obědy do škol se zapojilo všech 14 krajů

17.01.2020 | Z regionu

Všech 14 krajů se poprvé zapojilo do projektu Ministerstva práce a sociálních věcí "Obědy do škol". Díky němu se tak v současnosti školách a školkách ...

Provozovatel kryptoměnové portálu kryptofox.net vylákal podvodně od uživatelů pět miliónů korun

15.01.2020 | Krimi

Kriminalisté pátrají po poškozených, kteří koupili přes internetový portál kryptofox.net kryptoměnu Bitcoin. ...Pátek 17.1.2020
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.