KutnohorskoDnes.cz
KutnohorskoDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Kutnohorský deník - zprávy

Z regionu

Kutnohorský deník - zprávy Zdroj: Kutnohorský deník - zprávy |

Armáda má novou pilotní jedničku. Letecké dovednosti předvede v gripenu

2. 8. 2021 | Na postu armádní pilotní jedničky došlo ke střídání. Místo Iva Kardoše se jí stal kapitán Ondřej Španko, který nedávno na vojenské základně v Čáslavi před inspektory bezchybně předvedl svou sestavu a složil zkoušku pro vydání certifikátu.

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

2. 8. 2021 | /SMUTEČNÍ OZNÁMENÍ/ Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 2. do 8. srpna na Kutnohorsku naposledy rozloučí se svými blízkými.

VIDEO, FOTOGALERIE: V Čestíně se uskutečnilo odpoledne s koňmi

1. 8. 2021 | Nejlepší pohled na svět je prý z koňského hřbetu. Ranč Hodkov s Helenou Prchalovou a přáteli i letos v poslední červencovou sobotu uspořádali akci Odpoledne s koňmi.

Letní prázdniny, čas silničních uzavírek. Kudy na Kutnohorsku neprojedete

30. 7. 2021 | Léto bývá spojeno s řadou dopravních uzavírek a ani letošní není na Kutnohorsku výjimkou. Už v polovině června začala více jak roční uzavírka komunikace mezi obcí Církvice a kutnohorským Karlovem. K ní se ve středu 7. července přidala další uzavírka mezi Neškaredicemi a Třebešicemi. Řidiči, kteří cestu využívali jako náhradní od Čáslavi právě na kutnohorský Karlov, tudy neprojedou do konce července. ...

OBRAZEM: Dvacet dva přátel z Prahy se vydalo na sjezd Sázavy

27. 7. 2021 | Je konec července a vodácká sezona se nachází na svém vrcholu. Ve vodáckém tábořišti Bisport v Kácově jsme potkali početnou skupinu vodáků, která se právě na raftech vydávala na sjezd Sázavy.

PODÍVEJTE SE: Stavba obchvatu Církvice pokračuje, činí se tam také archeologové

27. 7. 2021 | Archeologický výzkum na stavbě silničního obchvatu Církvice přináší velmi zajímavé objevy. Dosud se podařilo nalézt například hroby ze starší doby bronzové (hroby skrčenců), ale i z mladší doby železné (keltské sídliště) či kostrový hrob bojovníka s mečem.

OBRAZEM: Horko lákalo k návštěvě plovárny. Navštívili jsme tu kutnohorskou

26. 7. 2021 | Horké brzké odpoledne pondělí 26. července přímo vybízelo k osvěžení u vody. Nejinak tomu bylo na kutnohorské plovárně, kterou jsme navštívili s redakčním objektivem.

OBRAZEM: O tábor v Sudějově je zájem. Některé děti nevynechají žádný turnus

26. 7. 2021 | Druhý turnus příměstského tábora odstartoval v pondělí 26. července v Sudějově u Uhlířských Janovic. Pořadatelem je Spolek Pramínek, který pořádá tábory pro děti již od roku 2013. Organizátoři se nezalekli nejistoty často měnících se opatření kvůli nemoci covid a pomyslnou odměnou jim je obrovský zájem děti o pobyt na táboře.

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

26. 7. 2021 | /SMUTEČNÍ OZNÁMENÍ/ Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 26. července do 1. srpna na Kutnohorsku naposledy rozloučí se svými blízkými.

OBRAZEM: Pouť u sv. Anny v Sudějově letos opět doprovázelo krásné počasí

24. 7. 2021 | Řada atrakcí, kolotoče, houpačky, autodráha, nafukovací skluzavka, lavice a stánky s drobnými předměty, tvořivé dílničky a pestré občerstvení. Taková byla tradiční pouť u sv. Anny v Sudějově.

Jsou mu teprve čtyři a bez rehabilitace se neobejde. Rodina na léčbu nemá

23. 7. 2021 | Neštěstí, které v červnu zasáhlo Moravu, nemohlo nechat nikoho chladného. Přesto bychom neměli přehlížet ani „malá soukromá tornáda“, která komplikují život i rodinám v jiných částech země. Patří mezi ně malý Sebastiánek ze středních Čech.

Město = Galerie. Street artový festival dorazí po Nymburce také do Kutné Hory

21. 7. 2021 | Po Lysé nad Labem, Nymburce a Poděbradech dorazí street artový festival Město = Galerie také do Kutné Hory a Čáslavi. Pátý ročník festivalu tak bude mít ve středních Čechách celkem pět zastávek. „Tato linka není náhodná, města spojuje vlaková trať, a taky lokalita Středočeský kraj. Cílem tohoto festivalu je propojit tato města prostřednictvím specifického druhu umění a jeho vztahu k veřejnému prostoru,“ vysvětlil ředitel a kurátor akce Lukáš Kladívko. ...

Jízda Kutnou Horou na elektrokolech? Dvě si lze zapůjčit v informačním centru

19. 7. 2021 | /FOTOGALERIE/ Novinkou v půjčovně kol v Informačním centru Města Kutná Hora v Kollárově ulici je možnost výpůjčky i dvou elektrokol – dámského a pánského – značky Leader Fox.  

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

19. 7. 2021 | /SMUTEČNÍ OZNÁMENÍ/ Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 19. do 25. července na Kutnohorsku naposledy rozloučí se svými blízkými.

OBRAZEM: Vydatný déšť uzemnil mladé letecké modeláře

17. 7. 2021 | Namísto létání teorie a hry ve vojenském stanu. Tak nějak vypadala středa na příměstském táboře mladých leteckých modelářů. Ten již pátým rokem pořádá Letecký modelářský klub Vrdy-Skovice.

Obytný komplex u sv. Anny. V Kutné Hoře by mělo vzniknout nové bydlení

16. 7. 2021 | /FOTOGALERIE/ Více jak deset let staré plány na výstavbu bytů a rodinných domů na pozemcích vedle nemocnice v Kouřimské ulici v Kutn Hoře začínají dostávat reálné obrysy. První etapa obytného souboru u Sv. Anny by se měla začít stavět už na podzim. Výstavbu má v rukou soukromý developer, město ale musí rozhodnout o tom, jak naloží s částí pozemku, který je v jeho vlastnictví a který by investor rád využil pro výstavbu parkoviště. ...

Víkend plný sportu v Kutné Hoře. Lidé mohou změřit síly s nejlepšími sportovci

16. 7. 2021 | Víkend plný zábavy a adrenalinu, kdy budou lidé moci poměřit své síly v rozličných sportech nejen se svými přáteli a sousedy, ale také s našimi nejlepšími sportovci se Breüerových sadech v Kutné Hoře, se odehrává od pátku 23. do neděle 25. července.

Nekonečná cesta na hradeckou dálnici se od soboty zlepší

16. 7. 2021 | Nekonečná cesta ze Pňova na hradeckou dálnici se od soboty zlepší. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zde dokončí práce, které se o 14 dní neplánovaně protáhly.

Bouřka vyplavila dětský tábor ve Slavošově. Covidu zatím tábory odolávají

15. 7. 2021 | Přes čtyři desítky nahlášených táborů pro děti na Kutnohorsku prozatím odolávají nástrahám covidu. Alespoň takové jsou závěry krajských hygieniků.

Lžičku a koflík svatého Prokopa vystavují v Sázavě. Poutní areál je opět otevřen

15. 7. 2021 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Chcete na vlastní oči vidět lžičku a koflík svatého Prokopa? Tak to musíte navštívit nový prohlídkový okruh v kostele sv. Prokopa v Sázavském klášteře! Poutní areál v klášteře byl totiž po více než dvou letech opraven a zpřístupněn. Vše stálo kolem 120 milionů korun.

Zdroj: Kutnohorský deník - zprávy - kutnohorsky.denik.cz
20:11:51 | 05.08.2021Zpravodajství KutnohorskoDnes.cz

Škodu za jeden a půl milionu způsobil požár bytového domu v Čáslavi

Dnes 5. srpna několik minut před šestou hodinou ranní přijala tísňová linka středočeských hasičů oznámení o požáru dvoupatrového bytového domu v Čáslavi. ...

Žena na Kutnohorsku pobodala v práci svoji kolegyni

Kutná Hora - Kriminalisté Středočeského kraje prošetřují okolnosti napadení ženy, která skončila s bodnořeznými poraněními v nemocnici. ...

Policisté vyšetřují úmrtí 24letého muže v Březnici na Příbramsku

PŘÍBRAM - Příbramští kriminalisté řeší případ, který se stal v noci z neděle na pondělí v Březnici. V nemocnici následně zemřel 24letý mladý muž. ...

Omezení provozu chrámu sv. Barbory srpen 2021

V srpnu je chrám sv. Barbory včetně empor a kaple Božího těla otevřen denně od 9:00 do 18:00 mimo následující omezení: ...

Do systému pražské integrované dopravy je od srpna zahrnuto Kolínsko, Kutnohorsko a Uhlířskojanovicko

Při integraci bylo zavedeno 38 nových autobusových linek Pražské integrované dopravy (PID), na 24 linkách PID a 6 linkách SID bylo upraven jejich prov ...Čtvrtek 5.8.2021
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.