KutnohorskoDnes.cz
KutnohorskoDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Kutnohorský deník - zprávy

Z regionu

Kutnohorský deník - zprávy Zdroj: Kutnohorský deník - zprávy |

OBRAZEM: Generál Andor Šándor besedoval v Tylově divadle

23. 10. 2019 | Setkání s generálem Andorem Šánodrem se konalo v úterý 22. října v Městském Tylově divadle v Kutné Hoře. Bývalý šéf Vojenské zpravodajské služby a uznávaný odborník na otázky bezpečnosti, hrozby terorismu a krizový management pohovořil na téma bezpečnostních rizik.

216. letka logistické podpory má nové velení

23. 10. 2019 | /FOTOGALERIE/ Slavnostní ceremoniál k předání funkce velitele letky se konal úterý 22. října v sále posádkového domu armády v Chotusicích. Novým velitelem letky se stal podplukovník Jan Kratochvíl, který ve funkci vystřídal podplukovníka Jána Čentíše.

Radnice se zabývala otázkou, jak dál s tříděním odpadu ve městě

22. 10. 2019 | Vedení města Kutná Hora se zabývalo otázkou, jak dál se tříděním dopadů. Jedině důsledné třídění totiž může udržet místní poplatek za svoz odpadů na relativně nízké úrovni. S jeho zvýšením vedení kutnohorské radnice v příštím roce nepočítá.

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

21. 10. 2019 | /SMUTEČNÍ PARTE/ Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 21. do 27. října na Kutnohorsku naposledy rozloučí se svými blízkými.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Kutnohorsku?

21. 10. 2019 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Kutnohorsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Povinné čipování psů: rada se zabývala odpuštěním poplatku za psy

21. 10. 2019 | Od 1. ledna začne platit povinné čipování psů. Kvůli novele veterinárního zákona se tak radní zabývali návrhem komise pro životní prostředí, aby město občanům s trvalým pobytem v Kutné Hoře odpustilo roční poplatek za psy. Lidé by ušetřené peníze mohli investovat právě do nákupu „psích“ mikročipů. Konečné rozhodnutí ale nepadlo. To udělají v listopadu zastupitelé.

Zručští policisté zachránili život muži, který chtěl skočit z rozhledny Babka

21. 10. 2019 | Sebevražda skokem z rozhledny Babka u Zruče nad Sázavou. K takovému kroku se začátkem měsíce chystal muž, který ale ještě předtím zavolal na linku 158. Policistům se muže podařilo zachránit. 

Archeologické hrátky na čáslavském Hrádku byly úspěšné

20. 10. 2019 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Myslíte si, že archeologie je nezáživná či přímo nudná disciplína? O opaku se přesvědčili návštěvníci a návštěvnice akce nazvané „Archeologické hrátky na Hrádku“. Ta se uskutečnila v Čáslavi v rámci Mezinárodního dne archeologie již počtvrté.

Do podzimních výlovů rybníků se zapojil i Kácov

20. 10. 2019 | /FOTOGALERIE/ Rybářské slavnosti uspořádali na svém rybochovném zařízení v Račiněvsi rybáři z kácovské místní organizace. Areál se začal od sobotního rána plnit návštěvníky, převážně milovníky rybí kuchyně. Zájem o čerstvě vylovené ryby byl opravdu veliký. 

V Kácově byla symbolicky zamčena řeka Sázava

20. 10. 2019 | /FOTOGALERIE/ Slavnostní Zamykání Sázavy se přesunulo z Týnce nad Sázavou do Kácova. Organizátoři tak chtěli předejít situaci, kdy nemůže dojít k závěrečnému splutí z důvodu nízkého stavu vody v řece. A tak se v sobotu 19. října sešli vodáci v areálu vodácké půjčovny Bisport, aby společně oslavili Zamykání Sázavy. Poté se na lodích vydali do Českého Šternberka.

Vyhlášku o zábavní pyrotechnice radní prozatím odložili

20. 10. 2019 | Kutnohorští radní měli na stole návrh obecně závazné vyhlášky pro regulaci používání zábavní pyrotechniky. Přidali se tak k ostatním městům ve Středočeském kraji, kde se problematikou rovněž zabývají. Například sousední Kolín by měl vyhlášku schvalovat v polovině listopadu.

Zamykání Sázavy se stěhuje z Týnce do Kácova

18. 10. 2019 | /FOTOGALERIE/ Smutná byla pro vodáky loňská sobota 20. října. Tradiční akce Zamykání Sázavy byla zrušena kvůli nedostatku vody, znemožňujícím splutí řeky z Týnce nad Sázavou. Něco takového se letos nemá opakovat, a tak už v létě organizátoři z outdoorového centra Bisport, jež na Sázavě poskytuje vodákům služby včetně půjčování lodí, rozhodli o změně: zamykání se přestěhuje výš proti proudou, kde jsou podmínky příznivější i za nízkého stavu vody. ...

Kraj čáslavskou nemocnici prozatím finančně nepodpoří

18. 10. 2019 | Vedení města se společně s ředitelem Městské nemocnice Čáslav Rudolfem Bublou sešlo se zástupci Středočeského kraje. Diskutovali o možnosti finanční podpory ze strany Středočeského kraje. Zřizovatelem čáslavské nemocnice - podobně jako v jiných středočeských městech - totiž není kraj a města tak nemocnice musí financovat z vlastních zdrojů. Situace pro ně začíná být neudržitelná. Městské nemocnice se totiž potýkají s finančními i personálními problémy. ...

Tip Deníku: Před Během pro zvon se uskuteční pěší pouť po trase závodu

17. 10. 2019 | /FOTOGALERIE/ Čtvrtý ročník terénního závodu Běh pro zvon se uskuteční v neděli 20. října. Organizátoři pro letošek připravili i jednu novinku: pěší pouť po trase nedělního závodu. Zájemci se jí mohou zúčastnit v předvečer běhu, tedy v sobotu 19. října večer. Pouť začne v 18.30 hodin v kostele sv. Jakuba, kde pak také skončí.

Ryb na Vánoce bude dostatek. Jejich cena by se snad změnit neměla

17. 10. 2019 | /FOTOGALERIE, INFOGRAFIKA/ Více jak polovina rybníků na Kutnohorsku už má podzimní výlov za sebou, ty největší vodní plochy ale výlov teprve čeká. Podle všeho bude ryb na vánoční stůl dostatek, nahoru by neměla jít ani cena.

Odborník na bezpečnost Andor Šándor přednášel ve zručském hotelu

17. 10. 2019 | /FOTOGALERIE/ Klub Panenky ČR pozval do malého sálu zručského hotelu Andora Šándora, bývalého náčelníka Vojenské zpravodajské služby ČR a uznávaného odborníka na otázky bezpečnosti, hrozby terorismu a krizový management. V současné době působí jako soukromý poradce v oblasti bezpečnosti.

OBRAZEM: Možnosti středoškolského studia naznačil veletrh v Lorci

17. 10. 2019 | Veletrh učebních a studijních oborů se konal ve středu 16. října ve velkém sále Kulturního domu Lorec v Kutné Hoře. Právě tam si deváťáci ze základních škol mohli vzít inspiraci pro směřování svých dalších důležitých životních kroků.

Kutná Hora bude mít stromy pod kontrolou

16. 10. 2019 | Lepší přehled o tom, kolik stromů na území města roste i efektivnější plánování údržby zeleně s přehlednějším ceníkem prací. To všechno by měla přinést inventarizace stromů a pasportizace zeleně, kterou s návrhem optimálního plánu péče provedla firma Safe Trees v Kutné Hoře.

Policie zvažuje změny modelu práce. Po domluvě s radnicí

15. 10. 2019 | Bude na Kutnohorsku o policejní služebnu méně, nebo se počty obvodních oddělení v regionu nezmění? Vývoj jednání mezi vedením středočeské policie a radnicí ve Zruči nad Sázavou s napětím sledují i starostové odjinud. Alespoň v těch oblastech, kde odhadují, že i jich by se jednou mohly týkat debaty o přerozdělení policejních sil v regionu.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Kutnohorsku?

14. 10. 2019 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Kutnohorsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Zdroj: Kutnohorský deník - zprávy - kutnohorsky.denik.cz
02:12:38 | 24.10.2019Ministerstvo pro místní rozvoj podpoří regeneraci brownfieldů za 400 milionů korun

Podpora regenerace brownfieldů pro nepodnikatelské využití byla vyhlášena poprvé. Cílem programu je regenerovat nevyužívané a zanedbané objekty, které mohou sloužit k dalšímu rozvoji obce. Zamezí se tím i vzniku oblastí se sociální segregací a ...

ČSÚ: Počet obyvatel se zvýšil v polovině krajů

21.10.2019 | Z regionu

Za posledních deset let se počet obyvatel zvýšil v polovině krajů, v roce 2018 byl největší přírůstek ve středních Čechách, největší úbytek měl Moravs ...

ČOI: Při nákupu palivového dřeva před zimou si zkontrolujte hlavně cenu

21.10.2019 | Zpravodajství

Na začátku topné sezóny České obchodní inspekce upozorňuje spotřebitele, aby si při nákupu palivového dřeva zkontrolovali hlavně ceny. Kontroly, které ...Čtvrtek 24.10.2019
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.