KutnohorskoDnes.cz
KutnohorskoDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Kutnohorský deník - zprávy

Z regionu

Kutnohorský deník - zprávy Zdroj: Kutnohorský deník - zprávy |

OBRAZEM: Gymnázium Jiřího Ortena znovu ožilo. Přivítalo i budoucí studenty

5. 5. 2021 | Na začátku tohoto týdne se po dlouhých měsících vrátili do lavic i primáni a sekundáni Gymnázia Jiřího Ortena v Kutné Hoře. V příštím týdnu je v rámci rotační výuky vystřídají starší studenti víceletého gymnázia, terciáni a kvartáni. Zároveň je i doba přijímacích zkoušek.

Z ARCHIVU: Žlutá růže dostala jméno po slavné herečce Jiřině Bohdalové

3. 5. 2021 | /FOTOGALERIE/ Růži dostala herečka Jiřina Bohdalová jako dárek k osmdesátým narozeninám. Nebyla to však jen tak ledajaká růže, ale květina se zvláštní žlutou barvou, která dostala jméno po slavné osobnosti. „Nikdy by mě nenapadlo, že po mně bude pojmenovaná královna květin. Mám z toho velkou radost,“ prohlásila v září roku 2010 Jiřina Bohdalová.

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

3. 5. 2021 | /SMUTEČNÍ OZNÁMENÍ/ Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 3. do 9. května na Kutnohorsku naposledy rozloučí se svými blízkými.

OBRAZEM: Seznámení s ptačím světem se konalo v Hlízově počtvrté

2. 5. 2021 | Druhé Vítání ptačího zpěvu bylo totiž už čtvrtou akcí na louce za obcí, kterou pořádala ornitoložka Kateřina Sosnovcová pod záštitou Hlízovského unikátního spolku.

Čtvrtý vyhazov snad už ne. Městská nemocnice Čáslav se možná dočká peněz z kraje

2. 5. 2021 | Pětadvacet milionů pro nemocnice nespadající pod Středočeský krajský úřad. Vypsání takového dotačního programu doporučila krajská rada zastupitelům. Peníze by zařízení mohly využít na pořízení přístrojového vybavení či výstavbu nebo rekonstrukci objektů. Mezi instituce, které by se o tyto dotace mohly ucházet, patří i Městská nemocnice Čáslav. Co na krok krajských radních říká její vedení?

PODÍVEJTE SE: Takhle se vyměňují pražce na železniční trati u Malešova

1. 5. 2021 | /FOTOGALERIE/ Až do soboty 15. května je v platnosti výluka na železniční trati mezi Kutnou Horu a Zručí nad Sázavou. Pro cestující je zavedena náhradní autobusová doprava.

PODÍVEJTE SE: Čarodějnice na Kutnohorsku zažily v minulých letech pořádný záhul

30. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Tradiční pálení čarodějnic s kulturním programem se na Kutnohorsku ani letos neuskutečnilo. Podobně jako loni, i letos museli malí i velcí čarodějnické reje a další společné zábavy kvůli vládním opatřením oželet. Čarodějnická setkání v minulých letech si tak můžete připomenout prostřednictvím Deníku.

Opustili nás v dubnu

30. 4. 2021 | /SMUTEČNÍ OZNÁMENÍ/ Zarmoucení pozůstalí se v měsíci dubnu na Kutnohorsku naposledy rozloučili se svými blízkými.

Praxe je pro učně nezbytná, říká ředitel středního odborného učiliště řemesel

29. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ K praktické výuce se konečně mohli vrátit na začátku týdne studenti Střední odborné školy a Středního odborného učiliště řemesel v Kutné Hoře. Pauza to byla dlouhá, trvala téměř půl roku. Nyní musí oni i samotné vedení školy řešit, jak výpadek důležité části výuky nahradit.

Notebooky pro neziskový sektor: nákaza urychlila přesun aktivit do online světa

28. 4. 2021 | Ze společnosti Foxconn putuje čtyřiadvacet notebooků napříč neziskovým sektorem na Kutnohorsku. Technika v organizacích usnadní administrativu, školení a pomůže i lepší orientaci v on-line světě. 

Vrátí se žáci druhého stupně do lavic už v pondělí? Kutnohorsko je na tom dobře

28. 4. 2021 | Vrátí se žáci druhého stupně a víceletých gymnázií do školních lavic? To záleží na vývoji epidemie a také na výsledku čtvrtečního jednání vlády. Klíčový je počet nových případů onemocnění na sto tisíc obyvatel. Z tohoto pohledu je na tom Kutnohorsko velmi dobře.

Kruhový objezd Na Špici čeká oprava. Řidiči z Benešovy ulice neprojedou

27. 4. 2021 | V provozu je sotva půl roku, přesto už jej čeká oprava. Řeč je o kruhovém objezdu na křížení ulic Masarykova a Benešova v Kutné Hoře. Až do 9. května tam bude uzavřen vjezd na kruhový objezd z Benešovy ulice. Důvodem je zlepšení průjezdu větších vozidel.

Obyvatele Kutné Hory děsí tajemné zvuky. Co stojí za nočními výbuchy?

26. 4. 2021 | Záhadou a tématem dlouhých debat se staly v uplynulých dnech v Kutné Hoře podivné noční výbuchy, jejichž zvuk se v noci line městem. Rana připomínající detonaci se vždy ozve mezi 22. hodinou a půlnocí a je slyšet od Žižkova až po sídliště Šipší.

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

26. 4. 2021 | /SMUTEČNÍ OZNÁMENÍ/ Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 26. dubna do 2. května na Kutnohorsku naposledy rozloučí se svými blízkými.

PODÍVEJTE SE: V kutnohorské Bille se o potravinovou sbírku postaral Racek

25. 4. 2021 | Zelené zástěry a zeleně označené nákupní vozíky, to byla zvláštnost, která v sobotu 24. dubna překvapila jen některé zákazníky při nákupu v supermarketu Billa v Kutné Hoře. Potravinová sbírka již vešla do podvědomí široké veřejnosti, a tak nebylo divu, že se připravené kartonové krabice rychle plnily potravinami a základním drogistickým zbožím.

Den Země oslavili mladí fotbalisté Čáslavi úklidem. Mělo to smysl, těšilo je

24. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Do akce Ukliďme svět, ukliďme Čáslav se v sobotu 24. dubna zapojily mládežnické týmy U10 až U19 z FK Čáslav. Rozděleny byly do čtyř skupin, každá z nich se postarala o úklid určité části města.

Michal Cetkovský: Spojilo se ve mně motorkářské srdce a láska k designu

24. 4. 2021 | /FOTOGALERIE, VIDEO/ Žije v malém domku jen kousíček za Kutnou Horou. Oč skromnější je tenhle motorkář ve svém projevu, o to větší je ve svém umění. Grafik, kreslíř a stavitel motocyklů Michal Cetkovský patří k všestranným umělcům. Jeho poslední designerský počin, 3D model Jawy 2, zaujal nejednoho milovníka této české klasiky.

Potravinová sbírka: darované zboží rozdají pracovníci charity lidem v nouzi

23. 4. 2021 | Už v sobotu 24. dubna můžete svým nákupem podpořit Sbírku potravin pro lidi v nouzi. Sbírka proběhne v Kutné Hoře v supermarketu Billa od 8 do 18 hodin. Trvanlivé potraviny nebo drogistické zboží můžete odevzdat za pokladnami zaměstnancům Střediska Racek, které poznáte podle zelené zástěry s logem sbírky. Darované zboží zůstává k dispozici Oblastní charitě Kutná Hora, která ho dále rozdává lidem v nouzi. ...

Za rybníkem Žabárna v Čáslavi vzniká ovocný les. Vysadili tam i hruškojeřáby

22. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ V sadu u rybníka Žabárna vysázeli zaměstnanci čáslavského odboru životního prostředí ve čtvrtek 22. dubna dalších pět stromů a zhruba třicet keřů. Doplnili tak předchozí výsadbu tří desítek ovocných stromů a dalších šedesáti různých keřových forem s jedlými plody. Na nevyužitém městském pozemku v hojně navštěvované lokalitě čáslavských Vodrant by tak měl podle vedoucího odboru životního prostředí Michala Ryšána vzniknout ovocný les. ...

Antigenní testy na Kutnohorsku odhalily zatím jen dva pozitivní školáky

22. 4. 2021 | Pouhé dva případy pozitivně testovaných žáků na celém okrese. Takový je prozatímní výsledek tetování žáků ve školách. „Od 12 dubna, tedy od začátku testování, do 21. dubna byly v okrese Kutná Hora zjištěny pouze dva případy pozitivně testovaných žáků antigenními testy, z toho byl jeden případ potvrzen na základě PCR testu,“ uvedla mluvčí Krajské hygienické stanice Středočeského kraje Dana Šalamunová. ...

Zdroj: Kutnohorský deník - zprávy - kutnohorsky.denik.cz
22:12:21 | 05.05.2021Zpravodajství KutnohorskoDnes.cz

On-line Den otevřených dveří v Kutné Hoře

Chcete patřit mezi první návštěvníky, kteří nahlédnou pod pokličku nových expozic Vlašského dvora a prozkoumají tento "klenot" českých panovníků blíže? Procházky Kutnou Horu už vás nudí a chtěli byste si ji prohlédnout z jiných úhlů? Pokud si na vše ...

Příměstské CityElefanty nabídnou nově Wi-Fi

České dráhy provozují v Praze a Středočeském kraji celkem 70 jednotek CityElefant, které zajišťují příměstskou dopravou v okolí metropole. Jejich mode ...

Dobíjecích stanic na elektromobily přibývá. Další byly otevřena v Nymburce

Na výstavbu dobíjecí a plnící infrastruktury včetně nákupu vozidel na alternativní pohon by v letech 2021 až 2027 mělo jít nejméně 16,45 mld. Kč. A to ...

Středočeská muzea a galerie se podle nových opatření mohou otevřít veřejnosti

Díky rozhodnutí vlády se od 3. května mohou otevřít středočeská muzea, památníky a galerie. Některé areály, kde jsou venkovní expozice, se otvírají ji ...

Na čarodějnice vyjížděli letos hasiči k 91 požárům, bylo jich o 20 více než před rokem

Jak se dalo předpokládat, v roce 2021 již lidé, i přes vládní opatření, slavili čarodějnice víc, než tomu bylo loni. Zatímco v loňském roce vyjížděli ...Středa 5.5.2021
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.