KutnohorskoDnes.cz
KutnohorskoDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Kutnohorský deník - zprávy

Z regionu

Kutnohorský deník - zprávy Zdroj: Kutnohorský deník - zprávy |

Klub panenek ke svým dvacetinám pořádá řadu akcí

26. 6. 2019 | Zruč nad Sázavou - Klub panenky ČR v letošním roce oslavuje své dvacetiny. Založen byl v Praze v roce 1999. Tehdy začal pořádat příležitostné výstavy, ale neměl žádné vlastní zázemí. To se podařilo najít až v roce 2010, a sice ve zrekonstruovaných půdních prostorech zámku ve Zruči nad Sázavou. Zámecká expozice nyní čítá kolem pěti tisíc exponátů.

Mateřinka v Miskovicích navýší svou kapacitu od nového školního roku

25. 6. 2019 | Miskovice /FOTOGALERIE/ - Mateřská škola v Miskovicích je dvoutřídní s kapacitou padesát dětí. Od září se ale připravuje změna. Otevřena bude třetí třída a díky tomu se kapacita navýší o deset míst.

Masarykova škola získala Evropskou jazykovou cenu Label 2019 za svůj projekt

25. 6. 2019 | Praha / Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Ceny 18. ročníku Evropské jazykové ceny Label 2019 (EJCL) se udělovaly v pondělí 24. června na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT). Odborná porota hodnotila 64 projektů.

Čáslavská zemědělka opět navštívila Francii

25. 6. 2019 | Čáslav /FOTOGALERIE/ - Koncem školního roku se studenti ze Střední zemědělské školy v Čáslavi vydali před vedry ochladit do Francie. Již tradičně navštívili svou přátelskou školu na francouzském severu v Normadii. Tento deštivý kout Francie je pohltil do víru dění velkolepých oslav 75. výročí vylodění spojeneckých vojsk v Normandii.

Začala uzavírka čáslavského obchvatu

25. 6. 2019 | Čáslav /FOTOGALERIE/ - Těžké časy začaly v úterý 25. června v 7.45 hodin obyvatelům Čáslavi. Začala totiž částečná uzavírka obchvatu. Řidiči jedoucí ve směru od Kolína na Havlíčkův Brod po něm neprojedou, doprava je odkláněná přes centrum města. tam se už po osmé hodině ranní tvořily dlouhé kolony.

Odbor dopravy je zahlcen papírováním, hrozí promlčení některých přestupků

25. 6. 2019 | Kutná Hora - Odbor dopravy Městského úřadu Kutná Hora je zahlcen prací. Úředníci nestíhají vyřizovat hromadu přestupků, které mají na stole. Tristní situace se ještě zhoršila poté, co začal fungoval úsekový radar v Malíně. Nyní reálně hrozí, že některé přestupky kvůli tomu budou promlčeny.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Kutnohorsku?

24. 6. 2019 | Kutnohorsko - Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce regionu podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

24. 6. 2019 | Kutnohorsko /SMUTEČNÍ PARTE/ - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 24. do 30. června naposledy rozloučí se svými blízkými.

Začíná obnova kostela sv. Jakuba, v jeho okolí nezaparkujete

24. 6. 2019 | Kutná Hora - Už tak nedostatečný počet parkovacích míst v centru Kutné Hory se od pondělí 24. června ještě o něco ztenčí. A to na několik měsíců. Důvodem je první etapa obnovy kostela sv. Jakuba. Řidiči tak nezaparkují na parkovišti u arciděkanství. Dostupná nebudou ale ani místa v okolí celého kostela, kde byli zvyklí parkovat zejména rezidenti.

Pohlednice z minulosti: Bernardovští mistři v orbě

23. 6. 2019 | Bernardov /FOTOGALERIE/ - Malá a nenápadná obec na samém okraji kutnohorského okresu. Mezi oráči má však zvučné jméno. Z Bernardova totiž pochází několik mistrů v orbě. Jsou to Václav Milík starší, Václav Milík mladší, Jaroslav Pospíšil, Miroslav Pospíšil, Josef Polák a Jan Tihlařík.

Veřejné záchodky v Sedlci jdou do výběrového řízení, prý je to dobrý byznys

23. 6. 2019 | Kutná Hora - Podle očekávání kutnohorští zastupitelé odsouhlasili prodej veřejných toalet a přilehlého pozemku v Zámecké ulici formou výběrového řízení. Zároveň tak dali stopku přímému prodeji sedlecké farnosti, která o odkup toalet požádala s úmyslem objekt zrekonstruovat a rozšířit. Po vyhlášení záměru totiž o objekt projevili zájem další kupci a vedení města se proto rozhodlo řešit prodej formou výběrového řízení. ...

Malí rybáři závodili na rybníku Pavlovka

23. 6. 2019 | Zbraslavice /FOTOGALERIE/ - Místní organizace rybářů ve Zbraslavicích uspořádala v sobotu 22. června na rybníku Pavlovka dětské rybářské závody. Již kolem sedmé hodiny ranní proběhlo rozlosování, rodiče se svými dětmi obsadili chytací místa a jejich ratolesti začaly lovit.

Čtyřiadvacet projektů z Kutnohorska a Pardubicka soutěží o 400 tisíc korun

22. 6. 2019 | Kutnohorsko - V rámci soutěže X-Day se v sobotu 22. června mezi sebou utká dvanáct projektů z Kutnohorska a dvanáct projektů z Pardubicka. Vítěz má možnost získat část ze 400 tisíc korun, které na rozvoj regionů daruje společnost Foxconn. Charitativní soutěž X-Day se koná druhým rokem a veřejnost do ní přihlásila 67 projektů z obou regionů.

Tvořivé dílny na základní škole podpořilo centrum Maják

21. 6. 2019 | Kutná Hora - Druhé pololetí patřilo na Základní škole a Praktické škole v Kutné Hoře tematicky zaměřeným tvořivým dílnám. Ty nabízely nejen výtvarné činnosti, ale hravou formou přesahovaly také do výuky českého jazyka, prvouky či přírodovědy.

Elektrobusy jezdí v Kutné Hoře už týden. V plném počtu ale ještě ne

21. 6. 2019 | Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Po Trutnově nasadila Arriva Východní Čechy elektrobusy v dalším městě, tentokrát v Kutné Hoře. Ta pro svou městskou hromadnou dopravu pořídila celkem pět elektrobusů dvou různých typů. Ani po týdnu fungování ale v kutnohorských ulicích a příměstských částech nejezdí všech pět nových autobusů, některé dokonce měly mít potíže s klimatizací hned první den.

OBRAZEM: Děti si užily olympijský sportovní den

20. 6. 2019 | Církvice - Děti a učitelky z Mateřské školy Církvice si ve čtvrtek 20. června užívaly olympijský sportovní den. Děti byly rozdělené do družstev, která byla rozlišena vlajkami různých zemí. Na úvod se zapálil olympijský oheň a pak se všichni vrhli do soutěžení. Skákali do dálky, závodili v jízdě na koloběžkách, házeli míčkem a běhali. Na závěr byli vyhlášeni vítězové a byly rozdány i odměny.

Jaroslav Rezler se stal čestným občanem Kutné Hory

19. 6. 2019 | Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Čestným občanem Kutné Hory byl jmenován restaurátor, sochař a výtvarník Jaroslav Rezler. Stal se tak v pořadí šestnáctým čestným občanem Kutné Hory po roce 1989. Naposledy zastupitelé titul čestného občanství udělili v roce 2016, a to hned třikrát: Miroslavu Jiřištovi, Františku Drsovi a Emanuelu Růžičkovi.

Policisté besedovali s dětmi v areálu U Starého rybníka ve Zbraslavicích

19. 6. 2019 | Zbraslavice - Policisté z Obvodního oddělení Policie ČR ve Zbraslavicích Tomáš Jirovský, Denisa Jiříková a Kateřina Radová uspořádali na žádost pedagogického personálu besedu s páťáky ze Základní školy Dukelská z Benešova u Prahy a s prvňáčky ze Základní školy Kamenná Stezka z Kutné Hory, kteří v rekreačním a sportovním areálu U Starého rybníka pobývali na škole v přírodě.

Čáslavský obchvat: vedení města bude dohlížet na dodržení harmonogramu

19. 6. 2019 | Čáslav - Už od úterý 25. června začne platit částečná uzavírka čáslavského obchvatu, která potrvá až do konce listopadu. Řidiči jedoucí ve směru od Kolína na Havlíčkův Brod na křižovatce Na Kalabousku rovně neprojedou, ale budou se muset vydat přes centrum Čáslavi.

Školka pracuje podle pedagogické koncepce Franze Ketta

18. 6. 2019 | Kutná Hora - Církevní mateřská škola svatého Jakuba v Kutné Hoře je v provozu od roku 2012 jako školka jednotřídní s celodenním provozem. Jejím zřizovatelem je Římskokatolická farnost - arciděkanství Kutná Hora. Je to školka křesťanská. „Křesťanství a jeho hodnoty jsou v ní přítomny především atmosférou, v jaké se vzájemně potkáváme, spolu žijeme, spolu se učíme,“ popsala ředitelka Barbora Křivohlavá. ...

Zdroj: Kutnohorský deník - zprávy - kutnohorsky.denik.cz
08:12:58 | 26.06.2019Dovolené a nezabezpečené domovy nahrávají zlodějům. V loňském roce napáchali nejvíce škod v Jihočeském kraji a v Praze

Letní měsíce nahrávají zlodějům. Lidé odjíždějí na dovolené a své byty a domy nechávají často nezabezpečené a bez dozoru. Zloději to vědí a v tento čas jim každoročně začínají žně. Jen během loňských prázdnin napáchali celkové škody po vloupání za ...

Pro stavební povolení na jeden úřad, vláda schválila věcný záměr nového stavebního zákona

25.06.2019 | Zpravodajství

Jeden úřad, jedno razítko, jedno povolení. A navíc jedno úložiště dat a jeden výklad stavebního práva. Vláda v pondělí 24.6. schválila věcný záměr nov ...

Přes 8 tisíc lidí navštívilo v rámci dnů otevřených dveří úspěšné projekty podpořených z evropských fondů

24.06.2019 | Z regionu

Ministerstvo pro místní rozvoj během května až září pořádá sérii dnů otevřených dveří projektů podpořených z evropských fondů. Proběhlých šesti dnů ot ...Středa 26.6.2019
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.