KutnohorskoDnes.cz
KutnohorskoDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Kutnohorský deník - zprávy

Z regionu

Kutnohorský deník - zprávy Zdroj: Kutnohorský deník - zprávy |

České muzeum stříbra v Kutné Hoře chystá zajímavou výstavu, pomoci můžete i vy

27. 2. 2024 | Máte doma staré fotografie či pohledy, na kterých jsou zachyceny kutnohorské kavárny, restaurace, mléčné bary popřípadě vinárny dob socialismu či starší? Sbíráte obaly od cukrovinek, kávy či čaje popřípadě reklamní předměty s touto tématikou a měli byste zájem ukázat světu tyto poklady na připravované výstavě?

Poslední rozloučení: týdenní přehled smutečních obřadů na Kutnohorsku

26. 2. 2024 | /SMUTEČNÍ OZNÁMENÍ/ Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 26. února do 3. března na Kutnohorsku naposledy rozloučí se svými blízkými.

Fotokvíz: Poznáte obec na Kutnohorsku?

26. 2. 2024 | /VIDEO/ Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Kutnohorsku i v okolí podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Rekonstrukce jídelny na Žižkově je odložena. Čeká se na posílení elektrické sítě

26. 2. 2024 | Do školních jídelen, které v Kutné Hoře ve všedních dnech nakrmí až šestnáct set strávníků, plánuje město investovat desítky milionů korun. Rekonstrukce, částečné i celkové, čekají základní školy Kamenná stezka, Žižkov a Jana Palacha.

Zemědělci s traktory vyrazili z Kutné Hory na protestní jízdu, projeli i Kolínem

22. 2. 2024 | /FOTO, VIDEO/ Ve čtvrtek 22. února uspořádali společnou protestní jízdu zemědělci z kutnohorské a kolínské agrární komory.

Opravy za desítky milionů mají změnit Zelenkovu vilu v sídlo pečovatelské služby

22. 2. 2024 | /FOTOGALERIE/ Řešením dvou problémů zároveň bude chystaná rekonstrukce chátrající Zelenkovy vily v kutnohorské Masarykově ulici. Architektonicky cenný dům, který má za sebou slavné i smutné časy, se má stát sídlem místní pečovatelské služby.

Fotokvíz: Poznáte obec na Kutnohorsku?

21. 2. 2024 | /VIDEO/ Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Kutnohorsku i v okolí podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát.

Ženám v nouzi nabízí nocleh v důstojných podmínkách nová noclehárna v Kutné Hoře

20. 2. 2024 | /FOTOGALERIE/ Kutnohorská oblastní charita slavnostně otevřela v Kutné Hoře-Sedlci ve Středisku Atrium novou noclehárnu pro ženy.  

Poslední rozloučení: týdenní přehled smutečních obřadů na Kutnohorsku

19. 2. 2024 | /SMUTEČNÍ OZNÁMENÍ/ Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 19. do 25. února na Kutnohorsku naposledy rozloučí se svými blízkými.

Silnice Kutnohorska už brázdí sedmnáctiletí řidiči. Zatím s mentory po boku

16. 2. 2024 | Už rok před osmnáctinami legálně za volantem ve skutečném provozu. Takovou možnost nabídla od začátku letošního roku teenagerům novela zákona o silničním provozu – s podmínkou zkušeného řidiče v roli mentora po boku.

Začalo postní období. Věřící zamířili na Popeleční středu do chrámu sv. Jakuba

15. 2. 2024 | /FOTOGALERIE/ Mše svatá s udílením popelce se konala na Popeleční středu večer v kutnohorském kostele sv. Jakuba.

Fotokvíz: Poznáte obec na Kutnohorsku?

14. 2. 2024 | /VIDEO/ Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Kutnohorsku i v okolí podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Rom Romeha: Nový projekt má pomoci více začlenit romské děti do běžných škol

14. 2. 2024 | /FOTO/ Dětí s lehkým mentálním postižením jsou v celé společnosti zhruba tři procenta. V Česku ale dostává tuto diagnózu každé páté romské dítě. A Kutná Hora není výjimkou. I zde končí na speciální škole děti, které by zvládly i běžnou výuku.

Schváleno: Kraj přidá čáslavské škole miliony na rekonstrukci a vybavení dílen

13. 2. 2024 | Krajští radní projednali a schválili projektový záměr Střední odborné školy a Středního odborného učiliště dopravního v Čáslavi na dílčí rekonstrukci dílen a vybavení dílenských prostorů.

Poslední rozloučení: týdenní přehled smutečních obřadů na Kutnohorsku

12. 2. 2024 | /SMUTEČNÍ OZNÁMENÍ/ Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 12. do 18. února na Kutnohorsku naposledy rozloučí se svými blízkými.

Středočeský kraj přispěje malým obcím dotacemi na podporu obecního bydlení

12. 2. 2024 | Rada Středočeského kraje schválila vyhlášení Programu 2024 pro poskytování dotací z rozpočtu Středočeského kraje ze Středočeského Fondu na podporu obecního bydlení. Celkem by si žadatelé v letošním roce mohli rozdělit až 13 milionů korun. Záměr ještě musí projednat zastupitelé.

Anna Šourková oslavila s přáteli 101. narozeniny v kutnohorském Domově Barbora

9. 2. 2024 | /VIDEO, FOTO/ V plné síle a svěžesti oslavila v kutnohorském Domově Barbora sté a první narozeniny paní Anna Šourková. Gratulujeme!

Kutnohorsko: Ve kterých základních školách žáci nejlépe zvládají přijímačky

8. 2. 2024 | Jak deváťáci zvládají přijímačky na gymnázia a střední školy? Deník získal zajímavá data z databáze Cermatu a projektu prijimacky.ai, která prozrazují, na jakých základních školách na Kutnohorsku zvládají žáci nejlépe přijímací testy. Pro řadu rodičů to může být překvapivé zjištění. Údaje jsou z let 2017 až 2023 a týkají se přijímaček z matematiky a českého jazyka na čtyřletá studia.

Vojáci z 21. letecké základny v Čáslavi se vypravili za školáky do Zbraslavic

6. 2. 2024 | /FOTO/ Do základní školy ve Zbraslavicích se vypravili vojáci z 21. základny taktického letectva z Čáslavi aby dětem společně se zástupci odboru komunikace Ministerstva obrany představili práci armády prostřednictvím projektu Naše stopy v NATO.

Poslední rozloučení: týdenní přehled smutečních obřadů na Kutnohorsku

5. 2. 2024 | /SMUTEČNÍ OZNÁMENÍ/ Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 5. do 11. února na Kutnohorsku naposledy rozloučí se svými blízkými.Zpravodajství KutnohorskoDnes.cz

Epidemiolog Kynčl: V ČR se aktuálně nacházíme v sestupné fázi chřipkové epidemie

Nemocnost akutními respiračními infekcemi včetně chřipky (ARI) v ČR v 8. kalendářním týdnu roku 2024 dosáhla hodnoty 1480 nemocných na 100 000 osob, což představuje pokles o 13,6 % oproti minulému týdnu. Pokles je evidován ve všech sledovaných ...

Tři miliony klientů Všeobecné zdravotní pojišťovny čeká letos výměna kartičky pojištěnce

V dubnu 2024 spouští VZP velkou výměnu průkazů pojištěnce. Nový průkaz s platností na dalších 10 let obdrží pojištěnci, kterým v letošním roce vyprší ...

Foxconn je opět druhým největším českým vývozcem

V 29. ročníku soutěže Exportér roku, hodnotící nejúspěšnější vývozce za rok 2022, obhájil Foxconn opět druhé místo s objemem exportu přes 156 mld. Kč. ...

Otevírání turistické sezóny ve Zruči nad Sázavou - den plný zábavy a kultury

Jaro se blíží a s ním i start nové turistické sezóny ve Zruči nad Sázavou. Město Zruč nad Sázavou vás srdečně zve na slavnostní otevření turistické se ...

V březnu začíná největší cestovatelská a outdoorová akce v ČR filmový festival Expediční kamera

Mezinárodní filmový festival Expediční kamera je největší cestovatelská a outdoorová akce v ČR. Tento unikátní projekt přinese do 150 míst v ČR a SK n ...Středa 28.2.2024
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes