KutnohorskoDnes.cz
KutnohorskoDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Kutnohorský deník - zprávy

Z regionu

Kutnohorský deník - zprávy Zdroj: Kutnohorský deník - zprávy |

SLEDUJEME: Cesta z okresu a zpátky. Policisté kontrolují pohyb lidí

1. 3. 2021 | /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ Je pondělí 1. března osm hodin ráno a my vyrážíme s redakčním objektivem na silnice, které protínají hranice okresu. Kromě foťáku máme s sebou také press kartu a potvrzení od zaměstnavatele. Netušíme, jak brzy se nám bude hodit. Na první policejní hlídku, respektive dvě hlídky, narazíme hned za křižovatkou na Skalce pod Kaňkem, kde se dělí kutnohorský a kolínský okres.

OBRAZEM: Kačina přilákala poslední den před omezením pohybu davy lidí

1. 3. 2021 | Obsazené parkovací plochy u zámku Kačina dávaly tušit zámecký park plný lidí. Ale díky jeho rozlehlosti se žádná tlačenice nekonala. Převážně rodiny s dětmi využily krásného slunečného počasí k procházce a sportovně založení jedinci se věnovali běhu.

Z PRVNÍ LINIE: Bude to těžké a bude to bolet, říká primářka Petra Běhounková

1. 3. 2021 | /ROZHOVOR/ Je primářkou anesteziologicko-resuscitačního oddělení Městské nemocnice Čáslav. Dění kolem koronaviru tak sleduje přímo z první linie. Jaký je to pro Petru Běhounkovou pohled? O tom otevřeně hovořila s redaktorkou Kutnohorského deníku.

Procházky v katastru Zruče nad Sázavou? Žádný problém

28. 2. 2021 | /FOTOGALERIE/ Vládní nařízení, omezující pohyb obyvatel na katastr bydliště, rozhodně nemusí dělat vrásky na čele obyvatelům Zruče nad Sázavou. Jednou z lokalit vhodných na procházku je zámecky park, popřípadě navazující cyklostezka, vedoucí podél Sázavy.

OBRAZEM: Parkování v Uhlířských Janovicích dozná radikálních změn

28. 2. 2021 | Po zimní přestávce pokračují na Václavském náměstí v Uhlířských Janovicích práce na novém systému parkovaní osobních automobilů. První zásadní změnou, která bude společná pro obě parkoviště, je použití vjezdových a výjezdových závor a elektronických pokladen pro úhradu parkovného.

Žáci čáslavské základní umělecké školy potěšili seniory. A přijali další výzvu

28. 2. 2021 | /FOTOGALERIE/ Žáci výtvarného oboru Základní umělecké školy Jana Ladislava Dusíka v Čáslavi nezahálejí ani v době pandemie a nadále se věnují tvorbě. Vše začalo v loňském roce, kdy se na některých místech, především před domovem důchodců a městskou nemocnicí, začaly objevovat kamínky s namalovanými anděly. Tehdy se děti snažily pod vedením učitelky Renaty Janouškové potěšit seniory v jejich samotě. ...

Víte o nich? Studánky a prameny na Kutnohorsku rozhodně stojí za návštěvu

27. 2. 2021 | /FOTOGALERIE/ Studánky hrály od nepaměti v životě našich předků důležitou roli. Ať už jako zdroje vody, místa k odpočinku, ale i jako významné orientační body v krajině. Některým pramenům jsou dodnes přisuzovány léčivé účinky. Voda byla tak důležitá, že byly vystavěny u některých studánek kapličky zasvěcené svatým patronům.

Praktici jsou zajedno: Chceme začít očkovat hned, jak budeme mít vakcíny

26. 2. 2021 | Praktičtí lékaři očkovat chtějí. Mnozí už si dokonce vytvořili seznamy zájemců z řad svých pacientů. Teď už jen čekají na pokyny od státu - a především na vakcíny. Patří mezi ně i vesnický lékař Martin Fanta, který působí například v Malešově, Nepoměřicích nebo Chlístovicích.

Průzkum Deníku: Do obchodu pouze s respirátorem? Rozhodně ne všude

25. 2. 2021 | /FOTOGALERIE/ Čtvrtek 25. února byl prvním dnem, kdy lidé smějí jít nakupovat pouze s respirátorem. Ten musí mít nasazený také v provozovnách služeb, na zastávkách či v prostředcích hromadné dopravy. Povinné jsou také ve zdravotnických zařízeních, kde se poskytuje ambulantní péče. Povolenou alternativou jsou dvě chirurgické roušky přes sebe. Ne všichni ale tato opatření dodržují.

Vlk nebo medvěd? Tipněte si, jaké zvíře zanechalo stopy u Vidic

25. 2. 2021 | Čtenář Kutnohorského deníku poslal do redakce fotky zvířecích stop, které zachytil v pondělí 22. února večer u Vidic. Poznáte, o jaké zvíře by se mohlo jednat? Jde o medvěda, vlka či jezevce?

SOUHRN ZPRÁV REGIONU: Nemocnice má nové přístrojové vybavení pro rehabilitaci

24. 2. 2021 | /FOTOGALERIE/ Kutnohorská nemocnice má nové přístrojové vybavení pro rehabilitaci. Zdejší rehabilitační oddělení bylo nově vybaveno ramenní motodlahou, motodlahou na kyčel a koleno a stabilometrickou plošinou pro trénink rovnováhy. Pořízena byla také nejnovější generace přístroje pro selektivní radiofrekvenční terapii. Ten lze použít pro fyzioterapeutický nebo estetický účel.

Covidem se nakazil personál čáslavského domova důchodců. Vypomoci musí vojáci

24. 2. 2021 | V Domově důchodců v Čáslavi pomáhá armáda. Vojáci by tam měli zůstat až do začátku března. Důvodem je koronavirová nákaza, která se nevyhnula ani místnímu personálu. Nákaza se začala šířit budovou 94 na začátku února a navzdory všech ochranným opatřením zasáhla i velkou část zaměstnanců.

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

23. 2. 2021 | /SMUTEČNÍ PARTE/ Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 22. do 28. února na Kutnohorsku naposledy rozloučí se svými blízkými.

Jediná technička letounů L-159 se nyní stará o maminky v čáslavské porodnici

23. 2. 2021 | Praporčice Michaela Fričková už dva týdny pracuje v Městské nemocnici Čáslav. „Ráda zkouším něco nového, ale schází mi čerstvý vzduch a hluk leteckých motorů,“ řekla na úvod sympatická mladá žena. Tato technička - avionička na letounech L-159 patří ke stovkám vojáků, kteří dočasně svlékli uniformu a už měsíce pomáhají v nemocnicích a sociálních zařízeních.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Kutnohorsku?

22. 2. 2021 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Kutnohorsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Asijští uprchlíci Nang a Rein San: V Barmě jde v současnosti o všechno

21. 2. 2021 | /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ Narodili se v Barmě, osmým rokem ale bydlí v Kutné Hoře. Rein San Shikhun (43), jeho žena Nang Ram Tamdang (42) a syn Latt San (17) prchli z Barmy před etnickými čistkami. Jak se jim tu žije a jak jejich chuť vrátit se ovlivňuje násilný převrat, který v jejich asijské domovině v současnosti probíhá?

Černé skládky se hromadí v Nových Dvorech. Vedení městyse si nad tím myje ruce

21. 2. 2021 | /FOTOGALERIE, VIDEO/ Na hromadící se černé skládky na katastrálním území Nových Dvorů upozornili redakci Kutnohorského deníku před nedávnem dobrovolníci. Zaráželo je hlavně to, že na skládky evidentně nevyhazují nepořádek jen běžní lidé, ale také stavební firmy, které tam vyvážejí různé sutě.

Učebny praktického vzdělávání učiliště řemesel dostaly od firmy nové vybavení

20. 2. 2021 | Zázemí jedné z učeben praktického vzdělávání Střední odborné školy a Středního odborného učiliště řemesel v Kutné Hoře je nyní o něco modernější. Přispěla k tomu firma Foxconn, která vedení školy předala dárkový šek v hodnotě 30 tisíc korun korun na podporu vzdělávání. Škola jej využila pro zakoupení multifunkční pračky a sušičky prádla pro zázemí učebny praktického výcviku.

Od pondělí nakoupíte jen s respirátorem. Deník zjišťoval, zda jsou k sehnání

19. 2. 2021 | Z důvodu zhoršení covidové situace vyhlásila vláda s účinností od pondělí 22. února povinné používání FFP2 respirátorů, nanoroušek, případně dvou na sobě nasazených chirurgických roušek v místech, kde je větší kumulace lidí. Třeba v městské hromadné dopravě či v obchodech. Po vyhlášení nařízení se v lékárnách na Kutnohorsku stalo z respirátorů velmi žádané zboží.

Mobilní týmy dětského duševního zdraví podpoří děti a školy na Kutnohorsku

19. 2. 2021 | Ve spolupráci s Eduzměnou a díky podpoře Norských fondů začnou od července působit na Kutnohorsku dva mobilní týmy duševního zdraví. Jejich cílem bude podpora psychického zdraví dětí a adolescentů a prevence rozvoje psychických onemocnění.

Zdroj: Kutnohorský deník - zprávy - kutnohorsky.denik.cz
14:11:53 | 01.03.2021Zpravodajství KutnohorskoDnes.cz

Pravidelné testování je účinný nástroj, jak zabránit šíření nemoci ve firmách

Svaz průmyslu a dopravy řeší s vládou zavedení povinného testování od středeční mimořádné tripartity. "Řešili jsme dvě překážky, které tomu zatím bránily. To je dostupnost testů na trhu a legislativa. Po ověření se zdá, že by testů mělo být dost," ...

Omezení pohybu osob v rámci okresu přehledně, časté dotazy a formuláře ke stažení

Od pondělí 1. března 2021 začíná platit nová opatření vlády. Jedním z nich je omezení pohybu osob v rámci okresu. Ministerstvo vnitra zpracovalo a zve ...

Ministerstvo zdravotnictví spouští registrace na očkování pro učitele a osoby starší 70 let

Osoby starší 70 let se budou moci od 1. března registrovat na očkování proti onemocnění covid-19. Registrace bude probíhat přes Centrální rezervační s ...

Vláda schválila nový nouzový stav. Do 28. března zavře školy a další obchody, omezí pohyb občanů

Od soboty 27. února na území České republiky platí nový nouzový stav. Na 30 dnů, tedy do 28. března, ho na mimořádném jednání v pátek 26. února 2021 v ...

Izolace a karanténa kvůli covid-19 se prodlouží na 14 dní, schválila vláda

Od 1. března se změní podmínky pro nařizování izolací pro osoby s pozitivním testem na covid-19 i pro nařizování karantén pro osoby, které s pozitivní ...Pondělí 1.3.2021
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.