KutnohorskoDnes.cz
KutnohorskoDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Kutnohorský deník - zprávy

Z regionu

Kutnohorský deník - zprávy Zdroj: Kutnohorský deník - zprávy |

Miloslava Pospíšilová pracovala celý život jako kožešnice. A vše se dělalo ručně

26. 9. 2022 | Miloslava Pospíšilová bydlí v Domově Barbora v Kutné Hoře už bezmála pět let. A líbí se jí tam. „Nemyslela jsem si, že skončím tady, ale nelituji toho. Jsem tu spokojená, vůbec na nic si nestěžuji. I rodina byla překvapená, jak jsem si tu brzy zvykla,“ popsala.

Video, foto: Ratajští včelaři zasadili před odbornou přednáškou památnou lípu

24. 9. 2022 | V pátek 23. září se sešla veřejnost u pomníku padlým ve světových válkách v Ratajích nad Sázavou, aby tam byla přítomna sázení památné lípy. Setkání uspořádala místní organizace Českého svazu včelařů k desátému výročí soutěže Ratajský medovník. Ta se koná již tradičně v rámci posvícení, vždy okolo 21. září na sv. Matouše, kterému je zasvěcen tamní kostel.

Svatobarborské zvony se vrátí do Kutné Hory v pátek 7. října. Můžete být u toho

22. 9. 2022 | Zvony Michal a Ludvík, které patří k chrámu svaté Barbory, se po téměř ročním pobytu ve zvonařské dílně v holandském Astenu vrací zpět do Kutné Hory. Po náročných restaurátorských pracích, které vedl Petr Rudolf Manoušek, budou v pátek 7. října přivezeny a vyzdviženy do věže bývalé jezuitské koleje v těsné blízkosti svatobarborského chrámu.

Podívejte se: Pacientům v kutnohorské nemocnici začne sloužit nový tomograf

22. 9. 2022 | Nové cétéčko neboli počítačový tomograf uvedla ve středu do provozu kutnohorská nemocnice. Není to jen nový přístroj, ale zejména velký pokrok, upozornil Petr Chudomel – předseda představenstva Oblastní nemocnice Kolín, k níž kutnohorská nemocnice náleží.

Významný český historik představil novou knihu. Zabývá se v ní starými pověstmi

21. 9. 2022 | Staré pověsti české byly tématem přednášky zorganizované Muzejním a vlastivědným spolkem Včela Čáslavská pro členy spolku a veřejnost. Akce s podporou města proběhla na Nové scéně Dusíkova divadla v Čáslavi. Není divu, že účast byla nadprůměrná, vždyť přednášel emeritní starosta spolku profesor Petr Charvát.

Podívejte se: Nové mlýny mizí ze světa

21. 9. 2022 | Nové mlýny v Kutné Hoře jdou, ani se nedá říct pomalu, ale jistě, spíše rychle a jistě k zemi. Těžká technika se činí, z areálu už zůstává prakticky jen čelo přední kdysi honosné vily, která je taktéž určená k demolici. Zachováno by mělo, pokud se neobjeví závažné statické problémy, snad jen podloubí.

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Týdenní přehled smutečních obřadů na Kutnohorsku

20. 9. 2022 | /SMUTEČNÍ OZNÁMENÍ/ Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 19. do 25. září na Kutnohorsku naposledy rozloučí se svými blízkými.

Podívejte se: Zažít město jinak. Auta v ulici vystřídala sousedská slavnost

19. 9. 2022 | Ve Vladislavově ulici v Kutné Hoře v sobotu proběhl třetí ročník sousedské slavnosti Zažít město jinak s tématem „bez zábran a bariér“.

Kutná Hora otevírá památky, nebudete vědět kam zavítat dřív. Třeba i do kašny

14. 9. 2022 | Za dobrovolné vstupné, za symbolickou jednu korunu, nebo za vstupné snížené. Tak budou o víkendu 17. a 18. září přístupné v rámci Dnů evropského dědictví některé památky na Kutnohorsku. Přímo v Kutné Hoře se otevírají kostely i muzea.

Průtah Malínem má být opravený do konce listopadu, pracovat se ale bude i v zimě

13. 9. 2022 | /FOTOGALERIE/ Práce na opravě zhruba půl druhého kilometru silnice I/2 od kutnohorské městské části Malín směrem na Nové Dvory pokračují.

Foto: Střední škola v Malíně se slavnostně otevřela

12. 9. 2022 | Soukromá střední škola Digital Academy v Malíně pozvala v pondělí 12. září zájemce na slavnostní otevření. Nechyběla prohlídka školy, prezentace studia či výstava fotografií zachycující průběh rekonstrukce budovy.

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Týdenní přehled smutečních obřadů na Kutnohorsku

12. 9. 2022 | /SMUTEČNÍ OZNÁMENÍ/ Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 12. do 18. září na Kutnohorsku naposledy rozloučí se svými blízkými.

Podívejte se: V Kutné Hoře proběhl v sobotu večer další sraz aut

11. 9. 2022 | Na parkovišti u Tesca v Kutné Hoře proběhl v sobotu 10. září ve večerních hodinách další sraz aut. Návštěvníci si mohli prohlédnout několik desítek vozů různých značek a modelů.

Obrazem: Rodině mrtvého kolegy pomohli ve Foxconnnu charitativním během

11. 9. 2022 | Charitativní "Běh pro Libora" spojený s následným turnajem v malé kopané odstartoval od Foxconnu v neděli 11. září. "Jde o vzpomínku na našeho kamaráda a kolegu Libora Záhoříka, který se 5. června tohoto roku zabil na motorce. Libor byl běžec, rád běhal Královskou a proto jsme se touto formou rozhodli uctít jeho památku. Výtěžek ze startovného půjde na podporu Liborovy rodiny," uvedli pro Deník organizátoři. Start Běhu pro Libora jsme navštívili s redakčním objektivem. ...

Podívejte se: Vinobraní a dožínky na Kačině si nenechal ujít ani Elvis Presley

11. 9. 2022 | Tradiční dožínky a vinobraní se na zámku Kačina u Kutné Hory konaly v sobotu 10. září. Akci jsme navštívili s redakčním objektivem

Milovníci rychlé jízdy si přišli na své. První driftovací závod v Čáslavi

10. 9. 2022 | /FOTOGALERIE/ V prostorách Národního zemědělského muzea Čáslav se v sobotu uskutečnily driftovací závody. K vidění bylo kolem čtyřiceti závodních speciálů či Stunt show. Zájemci se také mohli svézt na horké sedačce spolujezdce.  

Foto: Z Církvice do Kutné Hory se jezdí po novém. Včetně mostu nad tratí

10. 9. 2022 | Po více než roční pauze vynucené pracemi na stavbě církvického obchvatu mohou řidiči od pátečního odpoledne opětovně využívat silnici III. třídy mezi Církvicí a Kutnou Horou.

Provázel prince Philip po Kutné Hoře, dvakrát si potřásl rukou s královnou

9. 9. 2022 | /FOTO/ Psal se rok 1996 a královna Alžběta II přiletěla na oficiální návštěvu České republiky. Zatímco se věnovala svému programu v Brně a dalších místech, její choť princ Philip zamířil do Kutné Hory, kde strávil několik hodin. Přivítal ho a provázel tehdejší starosta Ivo Šanc, ten se posléze setkal v Praze i s královnou Alžbětou.

Podívejte se: Nové mlýny mají jít k zemi a místo nich by mohly vyrůst byty

8. 9. 2022 | Rozlehlý, monumentální objekt tzv. Nových mlýnů v Pobřežní ulici v Kutné Hoře, který ani po letech silného chátrání nezapře svou původní krásu a noblesu, půjde k zemi. Demolice stavby v havarijním stavu už dostala oficiální povolení. Odstranění má být provedeno do dvou let od nabytí právní moci rozhodnutí. Aktuálně už se kolem Nových mlýnů objevily zákazové značky pro chodce i vozidla.

Přijďte si protáhnout tělo. V Kutné Hoře se chystá už pátý ročník Běhu pro zvon

6. 9. 2022 | Po dvouleté pauze vynucené epidemiologickými opatřeními se vrací akce zatím mladá, ale aspirující na to, stát se ve městě stříbra akcí tradiční. I v tomto roce pořádá Římskokatolická farnost – arciděkanství Kutná Hora závod Běh pro zvon.

Zdroj: Kutnohorský deník - zprávy - kutnohorsky.denik.cz
12:12:03 | 26.09.2022Zpravodajství KutnohorskoDnes.cz

Experti varují: V Česku se objevil nový škodlivý kód pro Android

Bezpečnostní specialisté z ESETu na základě srpnové statistiky kybernetických hrozeb pro platformu Android v Česku opět potvrdili dominantní postavení adwaru Andreed. Ten se v průběhu celého léta objevoval zhruba ve třetině všech případů. Mezi ...

Do druhého kola senátních voleb postoupilo šest lidoveckých kandidátů. Lidovec Fiala uspěl již v prvním kole

Za lidovce se ucházelo o senátorské křeslo celkem 11 kandidátů, do druhého kola postoupili: Miluše Horská (volební obvod č. 43 Pardubice), Jaromíra Ví ...

Nemocnice Kutná Hora uvedla do provozu nový CT přístroj

Krajské nemocnice intenzivně pokračují v modernizacích. Poté, co v minulých týdnech byla například zahájena dlouho očekáváná rekonstrukce bloku C2 v O ...

Středočeši třídí nejvíce ze všech krajů, i tak ale pravidelně nacházejí odpadky v přírodě

Pohozené odpadky ve volné přírodě jsou bohužel v České republice nepříjemnou realitou. Z nedávného průzkumu Iniciativy pro zálohování vyplynulo, že po ...

Nadace O2 spustila první ročník grantové výzvy Sázej stromy. Rozdá celkem půl milionu korun

Nadace O2 vyhlašuje první ročník grantového programu Sázej stromy.cz, díky kterému mohou nejen obce a školy získat až 100 tisíc korun. Do výzvy se moh ...Pondělí 26.9.2022
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.