KutnohorskoDnes.cz
KutnohorskoDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Kutnohorský deník - zprávy

Z regionu

Kutnohorský deník - zprávy Zdroj: Kutnohorský deník - zprávy |

Kutná Hora nabídne byty pro zdravotníky z nemocnice. Ladí podmínky spolupráce

27. 1. 2023 | Město Kutná Hora poskytne některé byty, které vlastní, zaměstnancům Oblastní nemocnice Kolín. Předběžně se na tom domluvilo vedení města s ředitelem zdravotnického zařízení Petrem Chudomelem.

Dobrovolný zdravotník z Bachmutu: Řidiči sanitek tady zažívají peklo

26. 1. 2023 | /FOTOGALERIE/ Čtyři měsíce bojoval na Ukrajině v první linii, teď pracuje jako dobrovolný zdravotník v ukrajinském Bachmutu. Jeho krycí jméno je Oliver a patří k těm, kterým se v armádě říkávalo sběrači raněných. Jeho úkolem je odvážet zraněné vojáky přímo z fronty do bachmutské nemocnice, při čemž je pod neustálou palbou ruského dělostřelectva.

Aktivní mladí lidé dostali v GASK za svou vytrvalost bronzová a stříbrná ocenění

26. 1. 2023 | /FOTO/ Mladí lidé, kteří pracují na svém seberozvoji nebo dělají něco pro své okolí, když například jako dobrovolníci pomáhají seniorům, vedou kroužky pro děti, doučují a věnují se podobné smysluplné práci, se ve středu 25. ledna sjeli do Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře.

V Kutné Hoře a blízkém okolí přibývá nálezů použitých injekčních stříkaček

26. 1. 2023 | /FOTOGALERIE/ Na sociálních sítích se v minulých dnech objevilo varování, aby si lidé dávali pozor, kam šlapou. Na několika místech v Kutné Hoře se totiž objevily použité injekční stříkačky. Jednu měli obyvatelé panelového domu na sídlišti Hlouška kousek od vchodových dveří, další se našla na dětském hřišti v Neškaredicích.

Podívejte se: Most přes Vrchlici u Nových Dvorů šel k zemi. Postaví nový

25. 1. 2023 | Práce na kompletní rekonstrukci starého mostu přes říčku Vrchlici pokračují u Nových Dvorů. V minulých dnech tam úřadovaly hlavně demoliční bagry, které stavbu poslaly k zemi. Zbourání původního mostu a vybudování nového je součástí opravy silnice I/2 mezi Malínem a Novými Dvory, která odstartovala v srpnu roku 2022.

V Tylově ulici v Kutné Hoře se propadla vozovka. Autobusy musely po objížďce

24. 1. 2023 | /FOTOGALERIE/ Autobusové zastávky v centru Kutné Hory - Palackého náměstí a Sokolská - byly dvě hodiny bez obsluhy. V Tylově ulici se v půl jedenácté dopoledne propadla vozovka.

Vojenská základna nemusí hrát Pavlovi do karet. V Čáslavi lidé volili Babiše

24. 1. 2023 | Skutečnost, že v Čáslavi je vojenská letecká základna, nemusí hrát ve druhém kole prezidentské volby v tomto obvodu nutně do karet Petru Pavlovi. Podle starosty nedaleké třítisícové obce Vrdy a bývalého vojáka Miloše Mlynky (nez.) jsou lidé v Čáslavi a okolí hodně levicově zaměření a řada vojáků, především těch starších, nepatří mezi Pavlovy příznivce. Mlynka to řekl ČTK.

Čáslav jako odpadní uzel. Pro AVE byznys, pro město černý Petr, tvrdí místní

23. 1. 2023 | /FOTOGALERIE/ Rada města Čáslavi posvětila záměr odpadové společnosti AVE rozšířit tamní skládku. Na veřejném setkání s obyvateli to na přímý dotaz opozičního zastupitele Martina Horského (Čáslav pro všechny) potvrdil starosta Jaromír Strnad (ČSSD). Dodal ale, že AVE musí splnit jednu zásadní podmínku, rozšířit skládku smí až v okamžiku, kdy bude hotový jihozápadní obchvat města. Právě z dopravy mají místní největší obavy. ...

Poslední rozloučení: týdenní přehled smutečních obřadů na Kutnohorsku

23. 1. 2023 | /SMUTEČNÍ OZNÁMENÍ/ Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 23. do 29. ledna na Kutnohorsku naposledy rozloučí se svými blízkými.

Tříkrálová sbírka vynesla v Kutné Hoře skoro 300 tisíc

20. 1. 2023 | Další pokladničky Tříkrálové sbírky jsou rozpečetěny. Koledníci v Kutné Hoře vykoledovali přes 267 tisíc korun a dalších bezmála 32 tisíc korun darovali lidé do statických kasiček rozmístěných na strategických místech ve městě. Informovala o tom Marcela Mommersová z kutnohorské oblastní charity s tím, že celkový výtěžek v okresním městě je tak skoro 300 tisíc korun.

Bašta bývalého premiéra: Andrej Babiš získal v Bramborech 60 procent hlasů

19. 1. 2023 | /FOTOGALERIE, REPORTÁŽ/ V žádné obci na Kutnohorsku neměl nikdo z prezidentských kandidátů takový úspěch jako Andrej Babiš v malé vesničce Brambory. V prvním kole voleb tady získal 60 procent hlasů. Ve volební urně skončilo dvaačtyřicet obálek s jeho jménem z celkových sedmdesáti platných. A tak jsme do bašty bývalého premiéra vyrazili na malý volební průzkum.

Středoškoláci v Kutné Hoře fandili Nerudové, v druhém kole je přesvědčil Pavel

19. 1. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Mladí lidé ze SOŠ a SOU řemesel v Kutné Hoře si ve čtvrtek 19. ledna volili v druhém kole studentských voleb svého prezidenta. V improvizované volební urně skončilo 134 hlasů od stejného počtu voličů a většina z nich patřila generálu ve výslužbě Petru Pavlovi. Ten tak vystřídal v roli favorita nepostupující Danuši Nerudovou, která mezi studenty přesvědčivě zvítězila v prvním kole. ...

V bývalých kasárnách v Čáslavi má vzniknout školka. Na střeše jí poroste tráva

19. 1. 2023 | /VIZUALIZACE/ Čáslav by měla mít nejpozději do roku 2025 novou mateřskou školu pro 75 dětí. Město ji plánuje postavit v areálu bývalých kasáren Prokopa Holého a podle navržené studie z dílny ateliéru Black n' Arch půjde o moderní designovou budovu, jejíž součástí bude i zelená střecha. Výstavba takové školky přijde na zhruba 126 milionů korun.

Obrazem: Kutnou Horu zasypal mokrý sníh. Postupně se začal měnit v břečku

18. 1. 2023 | Vrstva těžkého mokrého sněhu překvapila ve středu 18. ledna obyvatele Kutnohorska. Sněhovou nadílku v Kutné Hoře jsme zdokumentovali redakčním objektivem.

Kutnohorsko se chystá na čištění Stolperstine. Nově i ve Zruči nad Sázavou

18. 1. 2023 | Na Kutnohorsku se budou v pátek 27. ledna čistit Stolperstine, tedy kameny zmizelých, které připomínají židovské oběti holocaustu. Čtvrtý ročník se zaměří na kameny v Kutné Hoře, Čáslavi a nově i ve Zruči nad Sázavou. Kamenů s mosaznou destičkou se základními údaji o člověku, jehož památku mají připomínat, jsou v okrese už přes dvě stovky.

Participativní rozpočet: Na projekty uvolní letos Kutná Hora milion korun

17. 1. 2023 | Obyvatelé Kutné Hory mají letos už potřetí možnost ovlivnit, kam půjde část veřejných peněz. V rámci takzvaného participativního rozpočtu mohou rozhodovat o tom, co je ve městě potřeba změnit nebo vylepšit. Vítězné projekty, které úředníci města vyhodnotí jako proveditelné a veřejnost je podpoří jako nejlepší, si pak mezi sebe rozdělí jeden milion korun.

Vánoční smrk zmizel z Palackého náměstí. Technické služby z něj nařezaly polena

17. 1. 2023 | /VIDEO, FOTO/ Jedenáctimetrový smrk, který zdobil Palackého náměstí v Kutné Hoře po dobu Vánoc, šel k zemi. V úterý 17. ledna krátce po deváté hodině ráno na strom nastoupila parta pracovníků z technických služeb a ani ne za hodinu jej pokáceli, rozřezali na polena a naložili do přistaveného kontejneru.

Plavecký bazén bude v majetku města. TJ Sparta souhlasí s jeho převodem

17. 1. 2023 | /FOTOGALERIE/ Město Kutná Hora získá do svého majetku plavecký bazén s venkovní plovárnou. O jeho převodu formou daru rozhodla valná hromada dosavadního vlastníka kutnohorské TJ Sparty. Je to podle všeho jediný způsob jak předejít nejhoršímu možnému scénáři – a sice zavření areálu kvůli jeho špatnému stavu. Už teď je jasné, že rekonstrukce bazénu si vyžádá obrovské investice.

Foto: V Čáslavi se diskutovalo o skládce. Na petici přibývaly podpisy

16. 1. 2023 | V Čáslavi se v pondělí 16. ledna od 18 hodin konalo veřejné setkání s obyvateli města, kde se debatovalo o záměru odpadové společnosti AVE rozšířit tamní skládku. Ta by měla být větší téměř o 12 hektarů a pojmout o dva miliony kubíků odpadu více. Protesty proti záměru sílí.

Trvalo to půl roku. V Dusíkově divadle představili zrestaurovanou oponu

16. 1. 2023 | V Dusíkově divadle v Čáslavi zahájili v pátek jarní divadelní sezónu, zlatým hřebem bylo odhalení zrestaurované historické opony z roku 1924. Ta se do divadla vrátila po dlouhých letech loni v prosinci. Restaurátorské práce na ní trvaly šest měsíců.

Zdroj: Kutnohorský deník - zprávy - kutnohorsky.denik.cz
10:12:44 | 27.01.2023Zpravodajství KutnohorskoDnes.cz

Od 20. ledna mohou lidé udělit svůj hlas osobnostem Středočeského kraje nominovaným na Cenu hejtmanky 2022

Ode dneška do 21. února 2023 mohou lidé udělit svůj hlas osobnostem nominovaným na Cenu hejtmanky 2022. Hlasování o Cenu veřejnosti je spuštěno na webu Středočeského kraje. Kraj na ocenění v tomto ročníku obdržel rekordních 70 nominací. Lidé mohli ...

Středočeský kraj bude na olympiádě dětí a mládeže v Královéhradeckém kraji reprezentovat 88 sportovců

V neděli 22. ledna 2023 začíná 20. ročník Olympiády dětí a mládeže, který se bude konat v Královéhradeckém kraji. Středočeský kraj bude reprezentovat ...

Na střední do středních Čech! Kraj nabízí zájemcům o studium výběr z téměř 130 oborů

Začátek roku patří v mnoha rodinách debatám o volbě střední školy. Středočeský kraj nabízí dlouhodobě na svém území rozsáhlou nabídku zajímavých oborů ...

Středočeský kraj rozdělí v letošním roce 2,7 miliardy korun na poskytování sociálních služeb

Pro letošní rok rozdělí Středočeský kraj 2,7 miliardy korun mezi 551 sociálních služeb. Je to o 293 milionů korun více než v loňském roce. Částka je f ...

ČSÚ: Kraje pohledem statistiky

V roce 2021 přetrvávaly mezi kraji rozdíly, které navazovaly na vývoj v předchozích letech. Počet obyvatel vzrostl především v Praze a Středočeském kr ...Pátek 27.1.2023
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes