KutnohorskoDnes.cz
KutnohorskoDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Kutnohorský deník - zprávy

Z regionu

Kutnohorský deník - zprávy Zdroj: Kutnohorský deník - zprávy |

Konec squatu ve vojenské správě. Mezi tunami odpadků žili bezdomovci a narkomani

24. 6. 2024 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Připravované vyklízení a zabezpečení squatu, který vznikl v objektu bývalé Okresní vojenské správy v Kutné Hoře, začalo v pondělí 24. června ráno. V budově, jež je v soukromém vlastnictví a roky se nevyužívá, žili mezi tunami odpadků bezdomovci a narkomani. Ti byli minulý týden policií vyzváni, aby budovu opustili, ale i tak se v ní stále nacházelo šest lidí.

Poslední rozloučení: týdenní přehled smutečních obřadů na Kutnohorsku

24. 6. 2024 | /SMUTEČNÍ OZNÁMENÍ/ Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 24. do 30. června na Kutnohorsku naposledy rozloučí se svými blízkými.

Stříbření v přípravách: park pod Vlašským dvorem se mění v dějiště slavnosti

21. 6. 2024 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ V úmorném vedru a v očekávání silné bouřky a přívalového deště vrcholily v pátek 21. června v parku pod Vlašským dvorem přípravy na jubilejní třicátý ročník Královského stříbření Kutné Hory. Nemohla u toho samozřejmě chybět hlavní organizátorka víkendové historické slavnosti a předsedkyně pořádajícího spolku Stříbrná Kutná Hora Edita Dvorská.

Meteorologové zvýšili výstrahu. Extrémní stupeň nebezpečí bouřek pro Kutnohorsko

21. 6. 2024 | „Dnešní situace má potenciál velmi nebezpečných bouřkových doprovodných jevů a není radno ji podceňovat.“ Toto uvádí na platformě X Český hydrometeorologický ústav k hrozbě bouří, které mají přes Českou republiku přecházet od pátečního odpoledne až do sobotního rána. Výstraha, která původně hovořila o vysokém stupni nebezpečí a kolem 16. hodiny byla zvýšena na extrémní, tedy nejvyšší stupeň nebezpečí, platí i pro Kutnohorsko. ...

Změny v Masarykově ulici: komfort pro cestující, řidiči přišli o parkovací místa

21. 6. 2024 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Argument plynulejší dopravy i komfortnějšího nástupu a výstupu cestujících do/z autobusů v Masarykově ulici na straně jedné, další úbytek parkovacích míst v dané lokalitě na sídlišti Hlouška na straně druhé. S takovou odezvou se setkalo nové vodorovné dopravní značení nedaleko České pošty v Kutné Hoře.

Slavná historie ožívá a vchází do ulic. Stříbření po třicáté a s novinkami

20. 6. 2024 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Historické centrum Kutné Hory ožije o víkendu 22. a 23. června tradiční historickou slavností. Jubilejní třicátý ročník Královského stříbření přinese program spojený s návštěvou krále Václava IV. i několik novinek.

Bazén a plovárna v Kutné Hoře zatím zůstávají bez projektu na rekonstrukci

19. 6. 2024 | /ROZHOVOR/ Plavecký bazén a venkovní koupaliště na Klimešce v Kutné Hoře čeká rekonstrukce za několik set milionů korun. Výběrové řízení na zpracování projektové dokumentace ale muselo být po zásahu Úřadu pro hospodářskou soutěž zrušeno.

Polozastávkové vlaky? Kutná Hora o ně nestojí, chce rychlé spojení s Prahou

19. 6. 2024 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Město Kutná Hora nesouhlasí s koncepční změnou vlakové linky R41 Vrchlice na trati 011 Praha - Kolín (- Kutná Hora), kterou připravuje Středočeský kraj. Novinka by sice znamenala pro městský rozpočet mírné finanční úspory, ovšem za cenu prodloužení doby jízdy do hlavního města.

Na Dni Integrovaného záchranného systému si zájemci prohlédli i služební zbraň

18. 6. 2024 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Den Integrovaného záchranného systému se konal v pondělí 17. června v areálu čáslavské nemocnice. Velkému zájmu se těšila i expozice městské policie, kde si zájemci mohli prohlédnout služební automobil, balistickou a taktickou vestu i americký revolver Smith & Wesson ráže 38 Special.

Poslední rozloučení: týdenní přehled smutečních obřadů na Kutnohorsku

17. 6. 2024 | /SMUTEČNÍ OZNÁMENÍ/ Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 17. do 23. června na Kutnohorsku naposledy rozloučí se svými blízkými.

Za kolik? Jahody hodně zdražily, zájem na trhu byl o meruňky, borůvky a brambory

15. 6. 2024 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Odskočit si nakoupit třeba něco na přípravu dobrého oběda o víkendu, to je každou sobotu od 6 do 12 hodin skvělá příležitost pro obyvatele a návštěvníky Čáslavi. Pravidelně jim to ještě v úterý a ve čtvrtek umožňují trhy na náměstí Jana Žižky z Trocnova. Nejinak se tak stalo v sobotu 15. června.

Blíží se vlna veder. Víme, jaké novinky připravila koupaliště na Kutnohorsku

15. 6. 2024 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ O víkendu čtyřiadvacet, v pondělí až sedmadvacet stupňů Celsia. V úterý a ve středu vlny veder dokonce přesáhnou tropickou třicítku. Objevit se mohou místy bouřky. Takové počasí na Kutnohorsku slibují meteorologové pro další dny. Ideální čas vyrazit k vodě, koupaliště v Kutné Hoře, v Čáslavi a ve Vrdech jsou připravená.

Úleva i pro pořadatele Stříbření. Uzavírka Roháčovy ulice skončila dříve

14. 6. 2024 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Rychlé tempo nabrala rekonstrukce Roháčovy ulice v Kutné Hoře. Dokonce takové, že už ve čtvrtek 13. června odpoledne skončila k radosti motoristů její uzavírka. Ta byla dopravními značkami avizována až do pondělí 17. července. Zakázku za zhruba 6,7 milionu korun získaly technické služby města.

Lebky kam se podíváš. Severozápadní pyramida v sedlecké kostnici prošla renovací

14. 6. 2024 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Takzvaná severozápadní pyramida v unikátní kostnici pod kostelem Všech svatých na hřbitově v kutnohorském Sedlci byla představena ve čtvrtek 13. května po pětileté renovaci. K demontáži pyramidy přistoupil restaurátor Tomáš Král v roce 2019.

Olympiáda v Kutné Hoře. Plamen zažehli Barbora Špotáková a David Svoboda

13. 6. 2024 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Osm dní bude ve stříbrném městě patřit sportu. Jubilejní 10. Olympiáda dětí a mládeže v Kutné Hoře začala ve čtvrtek 13. června na stadionu Olympia slavnostním ceremoniálem, který měl opět všechny tradiční náležitosti, včetně účasti hvězdných hostů, olympijských vítězů - oštěpařky Barbory Špotákové a moderního pětibojaře Davida Svobody.

Honem do lesa, už rostou. Podívejte se na první houbařské úlovky z Kutnohorska

13. 6. 2024 | /FOTOGALERIE, VIDEO/ Deštivé počasí a teploty jako na houpačce zřejmě prospěly růstu hub na Kutnohorsku. O víkendu vyrazila do zdejších lesů řada milovníků hub a domů se s prázdnou rozhodně nevraceli. První houbaři se pochlubili krásnými úlovky začínající sezony.

Trhy v centru Čáslavi získaly dalšího fanouška. Chválil vynikající atmosféru

12. 6. 2024 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Není náhoda, že oblíbeným místem, kde se dá dobře nakoupit hlavně ovoce, zelenina či květiny, zůstává už několik let náměstí Jana Žižky z Trocnova. Právě tam se vždy v úterý, ve čtvrtek a v sobotu od 6 do 12 hodin konají pravidelné trhy. Jejich častí návštěvníci se rádi vracejí a ti úplně noví jsou nadšení.

Krchleby hostily unikátní závod. Více než 70 borců bojovalo ve výstupu na věž

11. 6. 2024 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Třetí dekáda Krchlebské věže, závodu ve výstupu do čtvrtého podlaží cvičné věže pomocí jednohákového žebříku, začala v úterý 11. června v hasičském areálu v Krchlebech. Více než 70 borců soutěžilo v rámci 21. ročníku v kategorii družstev i jednotlivců.

Se stavbou úplně nové školky Kutná Hora nepočítá, je ale šance na další třídy

11. 6. 2024 | Mateřské školy v Kutné Hoře navštěvuje téměř šest set dětí. Bude stávající kapacita stačit i v následujících letech, když je cílem města snižovat počet dětí ve třídách?

Poslední rozloučení: týdenní přehled smutečních obřadů na Kutnohorsku

10. 6. 2024 | /SMUTEČNÍ OZNÁMENÍ/ Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 10. do 16. června na Kutnohorsku naposledy rozloučí se svými blízkými.Zpravodajství KutnohorskoDnes.cz

V celé Praze i Středočeském kraji budou všechny autobusové a trolejbusové zastávky na znamení

V celé Praze i Středočeském kraji bude od 29. června 2024 sjednocen charakter všech autobusových a trolejbusových zastávek PID. Pro výstup v každé zastávce bude potřeba stisknout dostatečně včas tlačítko ve voze. Pro nástup postačí stát na zastávce ...

Středočeši stárnou, počet seniorů v regionu se během tří dekád navýší o polovinu

Středočeský kraj reaguje na zvyšující se počet obyvatel a také na stárnutí obyvatelstva. V místech s největší poptávkou po lůžkách v domovech pro seni ...

První Toyoty Hilux na vodík se již testují na silnicích

Britské zastoupení automobilky Toyota ve svém závodu v anglickém hrabství Derbyshire už vyrobilo celkem 10 prototypů modelu Hilux poháněných palivovým ...

Nové štítky na přejezdech posílí bezpečnost a pomohou v lepší identifikaci místa

Správa železnic začíná používat nové reflexní štítky s čísly přejezdů, které jsou lépe viditelné. V rámci pilotního projektu jimi osadí více než dvě d ...

Středočeský kraj chce finančně podpořit místní akční skupiny v celém kraji a rozvoj podnikání

Kraj plánuje finančně podpořit Krajské sdružení Národní sítě Místních akčních skupin Středočeského kraje a rozvoj podnikání ve vybraných obcích. Obce ...Pondělí 24.6.2024
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes