KutnohorskoDnes.cz
KutnohorskoDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Kutnohorský deník - zprávy

Z regionu

Kutnohorský deník - zprávy Zdroj: Kutnohorský deník - zprávy |

Nový Lidl na Šipší: Kutná Hora bude chtít kompenzace za zhoršení dopravy

21. 3. 2023 | /FOTO/ Už více než rok se v Kutné Hoře mluví o tom, že na sídlišti Šipší bude stát nový obchodní dům Lidl. Záměr potvrdili i sami zástupci firmy. Nová prodejna má být podle projektu přístupná z Opletalovy ulice, město za to ale bude chtít určité kompenzace. Předpokládá totiž, že se v lokalitě zhorší dopravní situace.

Putování paprsku katedrálou se návštěvníci nedočkali. Slunce zůstalo za mraky

21. 3. 2023 | /FOTOGALERIE/ V katedrále Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele v kutnohorském Sedlci se v pondělí 20. března už po jedenácté sešly stovky lidí. Chtěly být znovu svědky neobvyklého úkazu hry světla a stínů, který doprovází jarní rovnodennost. Tolik očekávaná podívaná se ale tentokrát nekonala. Slunce, hlavní aktér celého okamžiku, zůstalo pod mraky.

Poslední rozloučení: týdenní přehled smutečních obřadů na Kutnohorsku

20. 3. 2023 | /SMUTEČNÍ OZNÁMENÍ/ Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 20. do 26. března na Kutnohorsku naposledy rozloučí se svými blízkými.

Televizní moderátor Martin Řezníček mluvil o předvolební debatě i výhrůžkách

17. 3. 2023 | /FOTOGALERIE/ Spolek Formanova Čáslav si na své první letošní setkání se zajímavými lidmi, které se konalo ve čtvrtek 16. března na Nové scéně Dusíkova divadla v Čáslavi, pozval novináře a reportéra České televize Martina Řezníčka.

Podívejte se: Jarní počasí přilákalo pod Vlašský dvůr hlavně rodiny s dětmi

17. 3. 2023 | V Breüerových sadech pod Vlašským dvorem v Kutné Hoře bylo ve čtvrtek 16. března živo. Slunečné počasí, které oznamuje blízký příchod astronomického jara vylákalo ven dospělé i děti. Lavičky, i když ještě studené, lákaly k posezení, ti nejmenší zase neodolali klouzačce, houpačkám nebo i obyčejnému lezení po kolenou.

Střední školy pod náporem deváťáků: gymnázium má nejvíce přihlášek v historii

17. 3. 2023 | Střední školy na Kutnohorsku jsou doslova zavalené přihláškami ke studiu. Z devátých tříd totiž odchází další silný ročník, tento je navíc nejsilnější od roku 1993. Děti i jejich rodiče tak čeká boj o každé volné místo.

Kristýna Drahotová: Hlavní je, aby se lidé v chrámu sv. Barbory cítili vítaní

15. 3. 2023 | /FOTO, VIDEO/ Kutnohorská katedrála svaté Barbory, kterou spravuje Římskokatolická farnost – arciděkanství Kutná Hora pod vedením arciděkana Vladislava Brokeše, patří k nejnavštěvovanějším památkám v Česku. Provoz chrámu, který zároveň stále slouží nejen k bohoslužbám, ale také k pořádání kulturních akcí, má na starosti se svým týmem vedoucí provozu památek Kristýna Drahotová. A aby toho nebylo málo, od letošního roku jim přibyla i starost o celoroční návštěvnický provoz kostela sv. Jakuba. ...

Půjde o miliony. Pro rekonstrukci bazénu budou rozhodující statické zkoušky

15. 3. 2023 | /FOTO/ Stavební fakulta ČVÚT zpracuje pro město Kutná Hora analýzu, která zhodnotí stav plaveckého bazénu a venkovní plovárny. Rozhodli o tom městští radní. Na základě tohoto posudku pak město zadá projektovou dokumentaci na kompletní rekonstrukci areálu.

Tik Tok je nebezpečný, tvrdí experti. Pro školy či sportovce má ale potenciál

15. 3. 2023 | Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) označil v minulých dnech aplikaci Tik Tok za bezpečnostní hrozbu a k opatrnosti při jejím užívání vyzval i širokou veřejnost. A tak zatímco ministerstva, politici i složky kritické infrastruktury státu Tik Tok  omezují, třeba sportovní kluby nebo některé školy na oblíbenou appku nedají dopustit. Je to pro ně ideální cesta, jak oslovit svou cílovou skupinu. ...

Respirační choroby v kraji řádí. Kutnohorsko patří mezi nejzasaženější okresy

14. 3. 2023 | Kdo má doma předškoláka, nejspíš to dobře ví: infekční onemocnění dýchacích cest nyní řádí tak, jako kdybychom neměli v kalendáři březen, ale spíš únor. Nebo i lednové datum. Období jarních prázdnin, které obvykle přináší zklidnění, tentokrát neúčinkovalo. Jak v metropoli, tak v jejím okolí tradičně platí, že nejvyšší nemocnost je právě mezi předškoláky: ve věkové skupině do pěti let.

Poslední rozloučení: týdenní přehled smutečních obřadů na Kutnohorsku

13. 3. 2023 | /SMUTEČNÍ OZNÁMENÍ/ Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 13. do 19. března na Kutnohorsku naposledy rozloučí se svými blízkými.

Do centra Čáslavi jen po obchvatu: začala uzavírka Pražské ulice

13. 3. 2023 | /FOTO/ Čáslav je od pondělí 13. března neprůjezdná pro veškerou dopravu ze směru od Kutné Hory. Platí to i pro autobusové linky. Chystá se totiž bourání mostu přes říčku Brslenku v Pražské ulici a následná výstavba nového. Uzavírka potrvá osm měsíců a objízdné trasy vedou po obchvatu města.

Obchvat Církvice: k benzince se řidiči dostanou jen přes obec, místní se bouří

13. 3. 2023 | /FOTO, VIDEO/ Silniční obchvat Církvice u Kutné Hory není v provozu ještě ani půl roku a už se ukázalo jeho slabé místo. Chybí totiž napojení čerpací stanice Tank Ono na novou silnici a čerpačka je tak přístupná pouze z obce. A tak, i když stavba za téměř půl miliardy odvedla z vesnice velkou část tranzitní dopravy, nadále do ní jezdí stovky aut kvůli tankování. Místní už sepsali petici a chtějí situaci řešit. ...

Válečné scény ze středních Čech znovu zabodovaly. Získaly prestižní Oscary

13. 3. 2023 | Hned čtyři Oscary získal v noci na pondělí film Na západní frontě klid, který se natáčel mimo jiné ve středních Čechách. Záběry z vřavy první světové války vznikaly na Nymbursku, Boleslavsku i na dalších místech Středočeského kraje.

Od utopie k realitě? Radní schválili koncept kutnohorského dopravního terminálu

10. 3. 2023 | /FOTO, STUDIE/ Dojet ze stanice Kutná Hora město na pražské hlavní nádraží za hodinu a bez přestupování? Co v současnosti vypadá jako utopie, mohlo by se v budoucnu stát realitou. Městští radní nyní schválili nový ideový koncept dopravního terminálu zpracovaný odborníky z Integrované dopravy Středočeského kraje (IDSK). Nicméně o tom, zda projekt dostane zelenou, rozhodnou teprve zastupitelé.

Gymnázium bude mít novou pitevnu a laboratoř. Studentům by měly sloužit už letos

10. 3. 2023 | Studentům Gymnázia Jiřího Ortena v Kutné Hoře bude sloužit nově vybavená laboratoř a pitevní sál. Vyhlášení zakázky na dodávku nového vybavení a drobných stavebních úprav schválili ve čtvrtek středočeští radní.

Královské stříbření Kutné Hory je zpět! Vrátí se pod Vlašský dvůr a do roku 1403

9. 3. 2023 | /FOTO, VIDEO/ Sláva králi a hlavně pořadatelům! Do města se po tříleté pauze v létě vrátí oblíbené Královské stříbření. Poslední červnový víkend, 24. a 25. 6., opět ožije Kutná Hora oslavami a příjezdem krále Václava IV., který královské horní město navštíví již po dvacáté deváté.

Místo chipsů zdravé svačiny. Školní bistro si vzala pod křídla akční máma

9. 3. 2023 | /FOTO, VIDEO/ Dříve se ve školním bistru ve Zruči nad Sázavou prodávaly zapečené tousty s kečupem, chipsy nebo tatranky. Dnes si tu žáci i učitelé koupí jogurt s müsli, ovocný salát nebo plněnou tortillu. Bistro od loňského září vede Lucie Váňová, matka dvou školáků, které nebylo jedno, jak se děti o přestávce stravují, a rozhodla se to změnit.

Z archívu: Zeman se v Kutné Hoře podepsal, připnul stuhu a navštívil katedrálu

9. 3. 2023 | /FOTOGALERIE/ O půlnoci 8. března 2023 skončilo druhé funkční období dosavadního prezidenta České republiky Miloše Zemana. Připomeňme si dnes již bývalou hlavu státu archivní fotogalerií starou bezmála deset let. Zeman navštívil Kutnou Horu 16. října 2013.

Nový pořad Zdeňka Pohlreicha: první souboj ovládla restaurace Na Pašince

8. 3. 2023 | /FOTO, VIDEO/ Na Kaňku u Kutné Hory stojí na první pohled nenápadný zájezdní hostinec. Říká se mu Na Pašince a už skoro třicet let ho tady provozují manželé Renata a Miroslav Kopečtí. Právě sem jezdí za vynikající českou kuchyní lidé ze všech koutů republiky a dnes už je jen málo těch, co by neslyšeli o Pašince na Kaňku – "první Pohlreichově restauraci".

Zdroj: Kutnohorský deník - zprávy - kutnohorsky.denik.cz
18:13:01 | 21.03.2023Zpravodajství KutnohorskoDnes.cz

Policie naváže užší spolupráci se Středočeským krajem. Cílem je stabilizace policejního sboru ve středních Čechách

Podpora bytového fondu pro policisty, konkrétních policejních projektů nebo pomoc s nábory na středních školách. Na Ministerstvu vnitra se včera dohodla úzká spolupráce mezi policejním sborem a Středočeským krajem. ...

Rockeři, přihlaste se! Osmnáctý ročník Středočeské Skutečné ligy pro amatérské kapely právě začal

Největší tuzemská soutěž pro neprofesionální rockové kapely - Skutečná liga - právě odstartovala svůj 18. ročník. Již třetím rokem spolupracuje prest ...

Státní veterinární správa ruší mimořádná veterinární opatření omezující venkovní chov drůbeže

Státní veterinární správa (SVS) od 3. 3. 2023 ruší mimořádná veterinární opatření z poloviny loňského prosince zakazující chov drůbeže ve venkovních p ...

Středočeský kraj pomůže osmi školám s předfinancováním vzdělávacích projektů Erasmus+

Jednou z forem podpory středočeského středního školství je i výpomoc s předfinancováním projektů vzdělávacího programu Erasmus+. Osmi školám poskytne ...

ČD: Nové vlaky pro regionální dopravu budou poháněny motory Rolls-Royce, testují se ve Velimi

Jako RegioFox budou označovány nové motorové jednotky od společnosti PESA Bydgoszcz, které právě testuje výrobce na zkušebním okruhu ve Velimi. První ...Úterý 21.3.2023
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes