KutnohorskoDnes.cz
KutnohorskoDnes.cz » Monitor zpráv » Kultura a volný čas v regionu

Kulturní zpravodajství z regionu | Kutná Hora, Čáslav a Středočeský kraj

Volha: Prosťáček, nebo chytrák? Standa Pekárek zajede do normalizačních časů

2. 4. 2023 | Sympaťák s proříznutou pusou Standa Pekárek v podání Kryštofa Hádka si právě odkroutil dva roky na vojně a teď konečně začíná naplňovat svůj sen. V Československé televizi chce řídit volhu, jezdit pro redakci Humoru a lidové zábavy a na natáčení vozit Karla Gotta. Taková je výchozí situace nové pětidílné minisérie Volha, která se dějově vrací do normalizačních 70. a 80. let minulého století. Česká televize ji bude vysílat každou neděli od 2. dubna. ...

ANKETA: Proč je dobré číst knížky i dnes? Spisovatelé prozrazují sedm důvodů

31. 3. 2023 | Sedm českých spisovatelů, s nimiž Deník spolupracuje, nabízí sedm důvodů, proč otevřít knihu a prožít jejím prostřednictvím neuvěřitelný příběh či obohatit mysl. V rámci speciálního vydání s podtitulkem Lidé, čtěte přinášíme jejich nápady a argumenty v sedmi drobných glosách. Po dočtení se postavte před knihovnu a najděte v ní ten kousek, který bude stát za to otevřít a dočíst.

Kdo jsou vaši knižní hrdinové? Vinnetou, Kája Mařík i kocour Mikeš

31. 3. 2023 | Vážení čtenáři, jsme rádi, že jste se nám pochlubili svými nejlepšími knižními kamarády. Hrdiny, kteří vás provází celý život. Děkujeme!

Chtěl se zabít, ale zachránila ho láska k rybám. Ota Pavel měl své démony

31. 3. 2023 | Dukla mezi mrakodrapy, Smrt krásných srnců, Jak jsem potkal ryby. To je jen několik titulů, jejichž autorem je Ota Pavel. Po přečtení jeho knih, které jsou pohlazením po duši, byste jistě nehádali, že je napsal člověk těžce zkoušený osudem. Během 42 let, které mu byly na tomto světě vyměřeny, sice zažil radostné dětství s chytáním ryb a kariéru nadějného hokejisty, ale i rodinné utrpení spojené s válkou a onemocnění maniodepresivní psychózou. 31. března tomu bude 50 let ode dne, kdy spisovatel z ...

Bijte se jak lvové o mříže! Natočte, jak recitujete a pošlete nám video

30. 3. 2023 | Naši milí milovníci knih, dubnový webový speciál jsme věnovali podpoře čtení v Česku a pojmenovali ho Lidé čtěte! Neodmyslitelnou součástí literatury je i poezie. Recitujete rádi? Píšete sami básničky? Pochlubte se a zašlete nám do redakce recitační video svoje, nebo svých dětí. 

Držitel Českého lva Marsell Bendig: Od malička jsem chtěl vyhrávat

30. 3. 2023 | S drogami nechci mít nic společného, říká Marsell Bendig, který zkraje března získal za roli Ládi ve filmu BANGER. Českého lva. „Mami, je to doma!“ smál se na scéně do kamery. Jeho bezprostřední radost byla jediným osvěžením dlouhého akademického večera. S kariérou teprve začíná, ale má chování profesionální hvězdy. Na rozhovor přišel dvacet minut před začátkem a nad otázkami se zamýšlel s příkladnou pečlivostí. Aniž by přitom ztrácel své klukovské nadšení. ...

Podívejte se: Na Sokolské šibřinky v Kácově dorazily i dopravní značky

26. 3. 2023 | I když téma letošních Sokolských šibřinek v Kácově nebylo oficiálně vyhlášeno, letmý pohled sál místní sokolovny budil dojem, že je jím doprava. Sobotní noci tak jasně dominovaly dopravní značky.

KVÍZ: Mohla být Božskou Emou i Ženou za pultem. Jak moc znáte Janu Hlaváčovou?

26. 3. 2023 | Plzeňská rodačka Jana Hlaváčová, která 26. března slaví 85. narozeniny, proslula hlavně na divadelních prknech. Ti, kdo ji nikdy neviděli na jevišti Národního či vinohradského divadla, si ji budou navždy pamatovat z jejích rolí ve filmu a televizi. Nebyly to vždy role velké, ale herečka i na malém prostoru dokázala vykouzlit nezapomenutelné postavy. Často si zahrála i se svým manželem Luďkem Munzarem a občas i dcerou Bárou. Možná vás překvapí, že mohla být i Božskou Emou nebo Ženou za pultem. Ví ...

Lorec hostil první absolventský ples gymnázia. Dorazil i ministr vnitra

25. 3. 2023 | /FOTO, VIDEO/ První absolventský ples Gymnázia Jiřího Ortena se v Kulturním domě Lorec konal v pátek 24. března. Na akci nechyběl ani absolvent, dlouholetý pedagog a současný ministr vnitra Vít Rakušan.

Foto, video: V klubu Česká 1 vzpomínali na muzikanta Tomáše Beránka

25. 3. 2023 | Akcí Punk rock for Bery si v pátek 24. března v hudebním klubu Česká 1 v Kutné Hoře připomněli Tomáše „Beryho“ Beránka, kutnohorského muzikanta, který v roce 2016 tragicky zahynul ve věku nedožitých 26 let.

Zdroj: kutnohorsky.denik.cz | Další zprávy »
08:13:30 | 02.04.2023

Neděle 2.4.2023
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes