KutnohorskoDnes.cz
KutnohorskoDnes.cz » Monitor zpráv » Kultura a volný čas v regionu

Kulturní zpravodajství z regionu | Kutná Hora, Čáslav a Středočeský kraj

OBRAZEM: Podlipanské hudební slavnosti nabídly koncert v sedlecké katedrále

24. 10. 2021 | Koncert nazvaný "Karl Jenkins The Armed Man - Mírová mše" se v rámci Podlipanských hudebních slavností konal v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci v sobotu 23. října. Akci jsme navštívili s redakčním objektivem.

PODÍVEJTE SE: Do křesetické sokolovny dorazila kapela Citron

23. 10. 2021 | Koncert legendární kapely Citron se v rámci její Supi se slétají tour 2021 konal v pátek 22. října. Akci jsme navštívili s redakčním objektivem.

PODÍVEJTE SE: Oscarový výtvarník Theodor Pištěk má dvě poštovní známky

20. 10. 2021 | V Poštovním muzeu byl ve středu 20. října za účasti Theodora Pištěka představen známkový komplet s dvakrát dvěma novými příležitostnými známkami. Pět dnů před jeho 89. narozeninami se tak na poštovní ceniny dostávají dva obrazy z díla výtvarníka, kostýmního návrháře, celoživotního milovníka automobilismu a bývalého závodníka.

Jsme jako Beatles, halekají Vesper ze sprchy a vypouští nové album

20. 10. 2021 | /VIDEO/ Šesté řadové album kutnohorských hard-popových Vesper je na světě a nese lakonický název VI. Kapela jej připravovala více než rok a producentskou taktovku vzal do ruky bývalý baskytarista Chinaski, výborný skladatel a muzikant Ondřej Škoch.

FOTO, VIDEO: V městské knihovně pokřtili novou knihu S Kutnou Horou za zády

20. 10. 2021 | „S Kutnou Horou za zády“ s podtitulem „Po cestách Jarního putování se sv. Jakubem“ se jmenuje kniha, která byla v úterý 19. října slavnostně pokřtěna v Městské knihovně v Kutné Hoře. Publikaci Jitky Šimkové a Pavla Raka požehnal páter Pavel Tobek, farář Římskokatolické farnosti Kutná Hora Sedlec, kmotrovství se ujal kronikář Lukáš Provaz.

PODÍVEJTE SE: Ve Velvarech zakotvili filmaři, točí zde nový komediální seriál

18. 10. 2021 | Natáčení nového osmidílného komediálního televizního seriálu s názvem Národní házená je v plném proudu. Filmový štáb vedený režisérem Vladimírem Skórkou se proto usídlil ve Velvarech, aby zde tvůrci natočili některé z klíčových scén. Ve městě a jeho okolí se budou filmaři pohybovat do konce října. Díky hvězdnému obsazení i vynikajícímu scénáři se mohou diváci těšit na pořádnou dávku humoru.

PODÍVEJTE SE: Kapela Zatím Anna zahrála na gymnáziu pro nemocnou Terezku

16. 10. 2021 | Třetí ročník charitativního koncertu pro Terezku se konal v pátek 15. října v aule Gymnázia Jiřího Ortena v Kutné Hoře. Zahrála tam kapela Zatím Anna, která je složena z absolventů gymnázia. Výtěžek z koncertu byl věnován rodině nemocné Terezky.

Na Comic Conu zazáří i kultovní škodovácký Ferat ze slavného hororu

13. 10. 2021 | /FOTOGALERIE/ Na víkendovém Comic Conu, který se koná v pražské O2 Universum aréně, bude kromě jiných atrakcí k vidění i řada současných modelů škodovek. Pozornost fanoušků však bude zcela jistě upřena na jeden ze skvostů, který přehlídka nabídne. Půjde o kultovní model Ferat, který se nakonec nikdy nezačal vyrábět, ale diváci jej dobře znají z legendárního českého hororu Upír z Feratu.

PODÍVEJTE SE: Nadupané vozy a vavříny s vůní benzinu v technickém muzeu

13. 10. 2021 | Na čem muži a ženy závodili v meziválečném období? Národní technické muzeum ukazuje od středy čtyřiadvacet automobilů, které soutěžily doma i v zahraničí.

OBRAZEM: První prodloužená v Lorci. Děti vyzvaly k tanci i svůj doprovod

9. 10. 2021 | První prodloužená se uskutečnila v pátek 8. října pod vedením manželů Antonína a Jany Novákových v Kulturním domě Lorec v Kutné Hoře. Na ní účastníci kurzu kurzu tance a společenské výchovy předvedli, co vše už umí. Parket ovšem nepatřil pouze jim, zatančit si s nimi přišli i jejich rodiče a prarodiče.

Zdroj: kutnohorsky.denik.cz | Další zprávy »
06:11:59 | 27.10.2021

Středa 27.10.2021
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.