KutnohorskoDnes.cz
KutnohorskoDnes.cz » Monitor zpráv » Krimi zprávy z regionu » HZS Středočeského kraje

Krimi zprávy z regionu

HZS Středočeského kraje Zdroj: HZS Středočeského kraje |

Kolínští hasiči cvičili na letecké základně „Zvolenská“

23. 1. 2023 | Ve čtvrtek 19. ledna se konalo instrukčně metodické zaměstnání kolínských hasičů na 21. základně taktického letectva v Čáslavi, která nese čestný název „Zvolenská“.

Požár truhlářské dílny na Mladoboleslavsku likvidovaly jednotky z druhého poplachového stupně

20. 1. 2023 | V noci na pátek 20. ledna krátce po půl druhé přijali středočeští hasiči od kolegů z tísňové linky HZS Libereckého kraje informaci o požáru truhlářské dílny v obci Žďár na Mladoboleslavsku, která leží u hranice obou krajů.

U obce Psáry nedaleko Prahy shořela chata

18. 1. 2023 | Ve středu 18. ledna krátce po poledni přijala tísňová linka Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje oznámení o požáru dřevěné chaty v rekreační oblasti obce Psáry v okrese Praha-západ.

Srdce s láskou darované

17. 1. 2023 | V pátek 13. ledna ve třináct hodin navštívilo stanici HZS Kutná Hora 18 dětí se dvěma učitelkami ze školní družiny ZŠ Jana Palacha v Kutné Hoře. V rámci akce „Srdce s láskou darované“ přinesly hasičům jako poděkování za náročnou práci nádherný třípatrový dort ve tvaru srdce, který za pomoci svých učitelek samy upekly.

Zkouška suchovodu státního hradu Karlštejn

13. 1. 2023 | V pátek 13. ledna proběhla úspěšná funkční zkouška instalovaného suchovodu na státním hradě Karlštejn, kdy je nově vedeno potrubí od nástupní plochy požární techniky před První bránou k prostoru za Velkou věží.

Výcvik kolínských lezců na vysílači Liblice - 17. 1. PŘIDÁNO DRUHÉ VIDEO

12. 1. 2023 | Ve čtvrtek 12. ledna se uskutečnil další z pravidelných odborných výcviků lezecké skupiny územního odboru Kolín, a to na nejvyšší stavbě v České republice, kterou jsou s 354 metry věže legendárního středovlnného vysílače Liblice B v areálu společnosti ČESKÉ RADIOKOMUNIKACE a.s. u Českého Brodu.

Ranní náledí komplikovalo dopravu hlavně na Mladoboleslavsku

12. 1. 2023 | Ve čtvrtek 12. ledna se na některých místech Středočeského kraje vytvořilo v ranních hodinách na vozovkách náledí. Nejhorší situace byla patrně v okrese Mladá Boleslav na dálnici D10, kde jedna z dopravních nehod měla tragické následky.

Požár stodoly na Kolínsku způsobil škodu za jeden a půl milionu

11. 1. 2023 | V noci na středu 11. ledna čtyři minuty po půl druhé přijalo Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje informaci o požáru stodoly v obci Božec, která leží v severní části katastru Krakovan v okrese Kolín.

Ranní nehody zablokovaly brněnskou dálnici kousek před Prahou v obou směrech

10. 1. 2023 | V úterý 10. ledna těsně před pátou hodinou ranní přijala tísňová linka HZS Středočeského kraje několik hlášení o dopravních nehodách na brněnské dálnici D1 v úseku mezi křižovatkami Modletice a Všechromy, tzn. mezi 12. a 15. kilometrem v obou směrech.

Hasiči likvidují v Sedlčanech ohnisko ptačí chřipky

4. 1. 2023 | Ve středu 4. ledna v dopoledních hodinách začal zásah ve velkochovu drůbeže na farmě Druhaz v Sedlčanech na Příbramsku, kde bylo objeveno ohnisko ptačí chřipky H5N1. Na farmě se nachází v jedné z hal více než 1 000 kusů krůt v porážkové hmotnosti a v dalších halách 12 000 kuřat.

Silvestr a první den nového roku 2023

1. 1. 2023 | Každoročně ke konci roku hasíme neštěstí, která jsou způsobena nesprávným používáním zábavní pyrotechniky. Silvestrovská noc je pro nás doslova tou „nejžhavější“ nocí v roce.

Vánoce středočeských hasičů

27. 12. 2022 | Letošní vánoční svátky řadí středočeští hasiči spíše k těm klidnějším. Během tří dní zaznamenali sice 109 událostí, ale statistiku navyšoval silný vítr, který lámal stromy. Ty ve většině případů skončily na pozemní komunikaci, a tvořily tak překážku silničnímu provozu.

Kuriózní, neobvyklé, netypické, netradiční, zvláštní

26. 12. 2022 | Ano, i takové bývají zásahy hasičů, třeba i ty cvičné. Mezi tisícovkami výjezdů je zaznamenáváme každoročně – a rok 2022 nebyl výjimkou. Už i letošek bude svým způsobem ojedinělý, neboť podle předběžných čísel celkovým počtem událostí zcela suverénně předčí statistiky posledních deseti let, a to pár dnů do konce roku ještě chybí. Je ale dobře, že prakticky všechny zásahy, které získaly některý z abnormálních přívlastků, měly šťastný konec a hasiči si je připomínají nejčastěji s úsměvem. ...

Při nočním požáru bytového domu v Kutné Hoře zemřela žena

22. 12. 2022 | V noci na čtvrtek 22. prosince krátce po půl druhé přijala tísňová linka středočeských hasičů oznámení o požáru v bytovém domě v kutnohorské ulici 17. listopadu, tzn. místní části Šipší.

Druhý poplachový stupeň při požáru autodílny na Kolínsku

18. 12. 2022 | V neděli 18. prosince krátce před půl jedenáctou přijala tísňová linka Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje hlášení o požáru automobilu v garáži v obci Jestřabí Lhota na Kolínsku. Oznamovatel ještě upřesnil, že se v uvedeném místě nachází autodílna.

Tragický požár starého statku na Rakovnicku

17. 12. 2022 | V pátek 16. prosince v půl sedmé večer byl na tísňovou linku Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje oznámen požár bývalého statku v katastru obce Oráčov na Rakovnicku.

Hasiči procvičovali likvidaci požáru elektromobilu v parkovacím domě

16. 12. 2022 | V pátek 16. prosince se v Dolních Břežanech v okrese Praha-západ uskutečnilo taktické cvičení, jehož námětem byl požár elektromobilu v suterénu parkovacího domu.

Předvánoční setkání hasičských seniorů

13. 12. 2022 | V úterý 13. prosince se na krajském ředitelství středočeských hasičů v Kladně uskutečnilo po tříleté pauze setkání bývalých příslušníků i občanských zaměstnanců.

Požár dodávky s nákladem televizorů na Slánsku

10. 12. 2022 | V sobotu 10. prosince krátce po půl osmé ráno byla Krajskému operačnímu a informačnímu středisku HZS Středočeského kraje ohlášena havárie dodávkového automobilu s následným požárem na silnici číslo 7 ve směru z Chomutova do Prahy v katastru obce Hořešovice v okrese Kladno.

Zdroj: HZS Středočeského kraje - hzscr.cz
10:12:46 | 27.01.2023Zpravodajství KutnohorskoDnes.cz

Od 20. ledna mohou lidé udělit svůj hlas osobnostem Středočeského kraje nominovaným na Cenu hejtmanky 2022

Ode dneška do 21. února 2023 mohou lidé udělit svůj hlas osobnostem nominovaným na Cenu hejtmanky 2022. Hlasování o Cenu veřejnosti je spuštěno na webu Středočeského kraje. Kraj na ocenění v tomto ročníku obdržel rekordních 70 nominací. Lidé mohli ...

Středočeský kraj bude na olympiádě dětí a mládeže v Královéhradeckém kraji reprezentovat 88 sportovců

V neděli 22. ledna 2023 začíná 20. ročník Olympiády dětí a mládeže, který se bude konat v Královéhradeckém kraji. Středočeský kraj bude reprezentovat ...

Na střední do středních Čech! Kraj nabízí zájemcům o studium výběr z téměř 130 oborů

Začátek roku patří v mnoha rodinách debatám o volbě střední školy. Středočeský kraj nabízí dlouhodobě na svém území rozsáhlou nabídku zajímavých oborů ...

Středočeský kraj rozdělí v letošním roce 2,7 miliardy korun na poskytování sociálních služeb

Pro letošní rok rozdělí Středočeský kraj 2,7 miliardy korun mezi 551 sociálních služeb. Je to o 293 milionů korun více než v loňském roce. Částka je f ...

ČSÚ: Kraje pohledem statistiky

V roce 2021 přetrvávaly mezi kraji rozdíly, které navazovaly na vývoj v předchozích letech. Počet obyvatel vzrostl především v Praze a Středočeském kr ...Pátek 27.1.2023
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes