KutnohorskoDnes.cz
KutnohorskoDnes.cz » Kalendář akcí » Detail akce

Přidávání akcí do kalendáře bylo dočasně pozastaveno.
Pokud chcete propagovat svoji kulturní akci formou PR článku v našem zpravodajství kontaktujte nás zde.

7. SÁZAVSKÝ KONCERT 2014 - Kutná Hora

Kdy:
Sobota 24.05.2014 od 20:00 hod
Kde:
Zahrada kláštera, Sázava nad Sázavou
Pořadatel:
Sdílet:

Sázavský koncert letos nabídne fenomenálního Michala Horáčka, Pavla Dobeše a Katarínu Koščovou v písních Nerez.
Již sedmý Sázavský koncert se letos uskuteční v sobotu 24. května v zahradě Sázavského kláštera města Sázavy. Na oslavu svých 56. narozenin si zpěvák a muzikant Vít Sázavský pozval jako vždy vzácné gratulanty.

Trojkoncert v malebném prostředí zahájí oslavenec Vít Sázavský se svou kapelou Neřež. Tu tentokrát doplní vítězka prvního ročníku slovenské Superstar a Objev roku v anketě Slávik, Katarína Koščová. Jedna z nejlepších současných zpěvaček Slovenska svým hlasem vzdá poctu před deseti roky zesnulé Zuzaně Navarové, jež byla neodmyslitelnou součástí folkové legendy Nerez.

Jako druhý vystoupí populární český písničkář Pavel Dobeš v duu s Tomášem Kotrbou. V repertoáru Dobeš vzešel z "ostravského období", avšak nyní se jeho písně tematicky neomezují, způsob podání běžných námětů ze života se pohybuje od střízlivého konstatování až po hlouběji pojaté úvahy. Je autorem stovky písní, vydal 12 alb.

Večer uzavře výjimečný český textař, básník a esejista Michal Horáček. Do Sázavy přiveze tento spolupracovník Petra Hapky, Hany Hegerové či Richarda Müllera koncertní podobu svého veleúspěšného Českého kalendáře. Ten vznikl jako doslova národní dílo, neboť Horáčkovy balady zveřejněné na internetu mohl zhudebnit kterýkoli tvůrce, jenž k tomu sebral odvahu.

V Sázavě zazpívají Lenka Nová, Katarína Koščová, Ondřej Ruml a František Segrado za doprovodu kapely Matěje Benka a s průvodním slovem samotného básníka. Bude to zpěv o české zkušenosti - vášnivý i melancholický, se smutkem i humorem, s úzkostí i touhou - jak je tomu ostatně u Michala Horáčka vždy.
VSTUPMÉ: 390,-KČ

Upozornění: případné změny termínů akce a místa konání si ověřte na stránkách pořadatele !

Další akce v okolí32,329082489014