KutnohorskoDnes.cz
KutnohorskoDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Kutnohorský deník - zprávy

Z regionu

Kutnohorský deník - zprávy Zdroj: Kutnohorský deník - zprávy |

V Čáslavi podepsaly koaliční smlouvu tři politické subjekty

18. 10. 2018 | Čáslav /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Čáslav pro všechny, Šance pro rodinu a ODS se dohodly na vzájemné spolupráci. Na základě povolebních vyjednávání byla ve čtvrtek 18. října podepsána v salonku čáslavského hotelu Grand koaliční smlouva.

KRÁTCE: Slavnostně otevřou nové knihkupectví na náměstí

17. 10. 2018 | Kutná Hora - Nové knihkupectví bude slavnostně otevřeno ve čtvrtek 18. října v 10 hodin na Palackého náměstí v Kutné Hoře. „Jako spolumajitelé domu č. p. 91 jsme rádi, že se podařilo udržet tradici obchodu s knihami na náměstí a doufáme, že z toho budou mít radost všichni Kutnohořané,“ řekli manželé Karel a Marie Výborní.

Václav Matoušek přednášel v Čáslavi o archeologickém výzkumu bojišť

17. 10. 2018 | Čáslav /FOTOGALERIE/ - Václav Matoušek přednášel na pozvání Muzejního a vlastivědného spolku Včely Čáslavské na téma Archeologický výzkum bojišť třicetileté války. Přednáška se uskutečnila ve spolupráci s Městským muzeem a knihovnou Čáslav na Nové scéně Dusíkova divadla.

Město získalo dotaci na sanaci druhé arsenové haldy na Kaňku

17. 10. 2018 | Kutná Hora - Arsen je problém, o kterém obyvatelé Kaňku diskutují už dlouhou řadu let. V hledáčku místních, ale i hygieniků, byly zejména dvě zdejší nezabezpečené středověké haldy, odval z původního rudného dolu  Kuntery a Šafary.

OBRAZEM: Děti se převlékly za strašidla

16. 10. 2018 | Kutná Hora - Mateřská škola 17. listopadu v Kutné Hoře má za sebou jeden ze svých tradičních podzimních projektových dnů. Jak téma „Ať žijí duchové“ napovídá, celým dnem děti provázela strašidýlka, ale také dýně, které k tomuto strašidelnému období patří.

KRÁTCE: Výročí republiky oslaví v zámeckém divadle

16. 10. 2018 | Žleby - Doležalovo kvarteto spolu s herečkou Valérií Zawadskou vystoupí v historickém divadle na žlebském zámku. Koncert je věnovaný 100 letům založení Československa. Během večera budou čteny výňatky z korespondence manželky Tomáše Garriqua Masaryka Charlotty a také jejich dcery Alice.

V Kutné Hoře oslaví svátek studentů a demokracie

16. 10. 2018 | Kutná Hora - Svátek studentů a demokracie se bude v Kutné Hoře slavit v sobotu 17. listopadu, tedy v den, který je spojen se dvěma událostmi moderních českých dějin, při nichž hlavní roli hráli studenti českých vysokých škol. 

Kaštanobraní je letos na Čáslavsku poznamenáno suchem

16. 10. 2018 | Čáslavsko/Železné hory – Kaštanobraní na Čáslavsku, konkrétně na Železných horách je letos poznamenáno extrémním suchem. Kaštanů je málo a navíc jsou o třetinu menší, než v loňském roce, kdy byla úroda nadprůměrná. Ale „skalním“ gurmánům, tedy milovníkům dobrého jídla to vůbec nevadí, pečené jsou stejně dobré, jen jejich loupání je pracnější.

Kraj schválil ještě šedesát žádostí o kotlíkovou dotaci. Další šance příští rok

16. 10. 2018 | Kutnohorsko - Ještě šedesátku žádostí v celkové hodnotě 6,5 milionu korun schvalovala krajská rada. Stalo se tak v rámci druhé výzvy, kdy mohou lidé žádat o peníze na výměnu zdrojů tepla na pevná paliva v rodinných domech.

Zrekonstruovaná Tyršova ulice v Čáslavi byla slavnostně otevřena

15. 10. 2018 | Čáslav /FOTOGALERIE/ – Tyršova ulice v Čáslavi vedoucí kolem vlakového nádraží, respektive od kruhového objezdu U tří svatých po supermarket Lidl, byla v pondělí 15. října slavnostně otevřena.

Ke 100 letům republiky uběhnou 100 kilometrů. Trasa vede z Prahy do Kolína

15. 10. 2018 | Kolínsko – Na běžeckou trasu dlouhou 100 kilometrů se vydají běžci, kteří chtějí uctít 100 let od založení Československa. „Sraz je 28. října od šesti hodin na Václavském náměstí u koně v Praze,“ řekl Leoš Bešťák, který událost organizuje.

Neděle dohodu nepřinesla, složení nové radnice je stále předmětem jednání

15. 10. 2018 | Kutná Hora - Ani avizované večerní nedělní setkání dvou nejsilnějších stran, Města pro lidi a ANO 2011, kýženou dohodu nepřineslo. O složení nové kutnohorské radnice se proto dál vyjednává. Ve hře je stále koalice „velké trojky“ v podobě Město pro lidi, ANO 2011 a ODS, ale také varianta koalice bez vítěze. Jasněji by mohlo být po středečních jednáních.

Šebestěnická kaplička byla slavnostně vysvěcena

15. 10. 2018 | Šebestěnice /FOTOGALERIE/ - Kaplička Navštívení Panny Marie v obci Šebestěnice byla po opravách v sobotu 13. října slavnostně vysvěcena. Na tuto událost byl přizván biskup Jan Vokál z královéhradecké diecéze spolu se zbýšovským farářem Petrem Tobkem.

Na oslavu 100. výročí by měli přijet zástupci všech partnerských měst

15. 10. 2018 | Kutná Hora - K oslavám stého výročí založení republiky se připojí také Kutná Hora. Týdenní oslavy začnou v sobotu 20. října, přičemž na každý den bude připraven speciální program.

OBRAZEM: Psi zvládli i přes silný vítr závody na výbornou

15. 10. 2018 | Kutná Hora - Přes osmdesát týmů se sešlo v neděli 14. října na oficiálních závodech agility v prostorech cvičiště Základní kynologické organizace v Kutné Hoře. Konaly se tam Profizoo dvojzkoušky. Psí závodníci byli rozděleni podle velikosti do tří kategorií a zároveň do dvou výkonnostních skupin.

OBRAZEM: Do centra Žehušic napadala jablka

15. 10. 2018 | Žehušice - Záplavu červených a žlutých jablek uprostřed vesnice bylo možné vidět v centru Žehušic. Ovoce na obou stranách silnice způsobil údiv, našli se i tací, kteří si jablíčko očistili a zakousli se do něj. Kde se ale jablka v takovém množství vzala uprostřed vesnice? Jedná se snad o teleportaci, a nebo o prolínání paralelních světů?

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

15. 10. 2018 | Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 15. do 21. října naposledy rozloučí se svými blízkými.

Silný vítr je hrozbou. V zástavbě i v lesích

13. 10. 2018 | Kutnohorsko - Pozor na silný vítr. Tohle varování, ve středních Čechách platné pro Kutnohorsko a Benešovsko, načasoval Český hydrometeorologický ústav na sobotní půlnoc. Od prvních hodin neděle až do pondělní šesté ranní má foukat silný jihovýchodní vítr s nárazy blížícími se až 90 km/h. Přižene se již v noci na neděli a počítat s ním je třeba i během dne. V noci na pondělí by již mohl slábnout.

Šestnáct náhrobků v Kutné Hoře by mělo být prohlášeno za kulturní památku

13. 10. 2018 | Kutná Hora - Šestnáct dalších uměleckořemeslných náhrobků na hřbitově U Všech svatých v Kutné Hoře by se mělo stát Národní kulturní památkou. Uvedl to starosta Kutné Hory Josef Viktora s tím, že radní už odsouhlasili započetí jednání s jejich majiteli.

Tomáš Havlíček: Kde je vůle, je i cesta

13. 10. 2018 | Kutná Hora /ROZHOVOR/ - Do kutnohorského zastupitelstva se po čtyřech letech vrací ODS v čele s Tomášem Havlíčkem. V komunálních volbách skončila jako třetí nejsilnější strana.

Zdroj: Kutnohorský deník - zprávy - kutnohorsky.denik.cz
14:12:52 | 18.10.2018Tři procenta silnic se nebudou v zimě udržovat. Jde o nevyužívané úseky

STŘEDOČESKÝ KRAJ spravuje 8 650 kilometrů silnic druhých a třetích tříd. Podle radních Středočeského kraje z nich 296,9 kilometrů je tak málo využívaných, že na nich není nutné v zimním období zajišťovat sjízdnost a ...

Spolupráce kraje s italským regionem Marche přináší například výměnné pobyty studentů

09.10.2018 | Z regionu

Partnerství Středočeského kraje s italským regionem Marche trvá již dva roky. Za tu dobu přineslo své ovoce například v podobě výměnných pobytů studen ...

Topná sezóna před námi. Nezapomeňte zkontrolovat komíny!

27.09.2018 | Další

S příchodem podzimních chladů se v našich domácnostech pomalu začíná přitápět. Pohodlí domova a teplo krbu či ústředního topení z kotle dává zapomenou ...Čtvrtek 18.10.2018
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.