KutnohorskoDnes.cz
KutnohorskoDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Kutnohorský deník - zprávy

Z regionu

Kutnohorský deník - zprávy Zdroj: Kutnohorský deník - zprávy |

POSLEDNÍ ROZLOUČENÍ: Smuteční obřady na Kutnohorsku

20. 8. 2018 | Kutnohorsko - Zarmoucení pozůstalí se v týdnu od 20. do 26. srpna naposledy rozloučí se svými blízkými.

S vysokými teplotami roste žízeň. Ovšem ne všude

20. 8. 2018 | Kutná Hora – Hospodští a restauratéři se shodují v jednom: léto je čas zahrádek, kdy se lidé přicházejí osvěžit se na čerstvém vzduchu. Někdo si parný den bez piva neumí představit; jiný dává přednost jiným nápojům, třeba limonádě. Některý sortiment hospod a restaurací naopak zcela nejde na odbyt, když panují takové tropické teploty, jako jsme v posledních týdnech zažívali. Jak to tedy je?

OBRAZEM: Dědeček automobil přijel do královského města podesáté

19. 8. 2018 | Kutná Hora - Veteran Rallye patří ke Kutné Hoře dnes stejně, jako kdysi pověst druhého nejdůležitějšího města Čech. Už podesáté se tam sjeli majitelé pokladů vyrobených do roku 1940 na čtyřech kolech nejen z České republiky, ale také ale také Francie, Německa, Rakouska, Polska či Slovenska.

OBRAZEM: Kácov žil o víkendu poutí

19. 8. 2018 | Kácov - Tradiční pouť zaplnila o tomto víkendu v Kácově náměstí i přilehlé ulice nejrůznějšími stánky. Louku pod mostem přes řeku Sázavu obsadily pouťové atrakce. 

OBRAZEM: V Puchři připomněli výročí republiky a staré časy

19. 8. 2018 | Pucheř - Milovníky starých časů, kdy ještě platil selský rozum, pozvali do Puchře u Čáslavi pořadatelé akce s názvem Dožínková podmítka. Byla to akce, která měla připomenout vznik Československé republiky, a i když zpočátku vypadala jako komorní odpoledne, se pole u vsi přece jen diváky dost zaplnilo.

VIDEO: Sněhurka usnula v kapli Božího těla u chrámu sv. Barbory

18. 8. 2018 | Kutná Hora - Pohádku Sněhurka a sedm trpaslíků natáčeli filmaři v anglicko-německé koprodukci v kapli Božího těla u chrámu svaté Barbory.

Sucho a horko se podepisuje na městské zeleni. Z horka začínají stromy opadávat

18. 8. 2018 | Kutná Hora – Dlouhotrvající sucho a horko městskou zeleň vyloženě decimuje; o tom se nedá nijak pochybovat. Že je situace vážná, co se týká sucha, dokládají také výzkumníci z webu intersucho.cz, který se problematice věnuje.

Na derniéru Kutnohorských pověstí dorazily desítky lidí

17. 8. 2018 | Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Léto je v Kutné Hoře spjaté s řadou večerních a nočních prohlídek. Jednou takovou je i prohlídka města při svitu svíček nazvaná Tajemné kutnohorské pověsti ožívají. Ta se ve čtvrtek 16. srpna v pozdních večerních hodinách konala letos naposledy. Dorazily na ni desítky lidí.

Cestování na kole by mohlo být brzy snazší

17. 8. 2018 | Kutná Hora – Rádi byste vyrazili do práce, nebo třeba jen tak do města, případně se chystáte někam jet vlakem, ale nechce se vám vytahovat auto a nechávat ho někde celý den někde stát? Řešením bude možná cestování na jízdním kole. Vedení města totiž připravuje pro své obyvatele možnosti, jak mohou svá kola v případě potřeby zaparkovat.

V průmyslové škole se řešily přípravy výstavy Prvorepublikové reminescence

16. 8. 2018 | Kutná Hora - Schůzka k připravované výstavě s názvem Prvorepublikové reminiscence, která se bude konat v budově Střední průmyslové školy v Kutné Hoře, se uskutečnila ve čtvrtek 16. srpna v ředitelně vzdělávacího zařízení.

Volné dny si děti užívají na příměstském táboře na kutnohorské plovárně

16. 8. 2018 | Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Příměstské tábory jsou oblíbené u dětí i rodičů. Děti sem ráno přivedou a odpoledne se zase vrací všichni společně domů. Pořádají se na různých místech. Jeden takový tábor mají i na kutnohorské plovárně.

Řidiče v souvislosti s Veteran Rallye čekají dopravní omezení

16. 8. 2018 | Kutná Hora – Veterány opět po roce zamíří do Kutné Hory. Veteran Rallye se tu uskuteční o víkendu 18. a 19. srpna. V souvislosti s konáním události policie přináší doporučení a preventivní rady občanům nejen z Kutnohorska.

Do kutnohorských ulic byly instalovány další kameny zmizelých

16. 8. 2018 | Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Do kutnohorských ulic bylo ve středu 15. srpna instalováno dalších 22 Stolpersteine neboli kamenů zmizelých na památku obětí holocaustu.

Plán pro nadjezd na srpen: chodníky, odvodnění, izolace

16. 8. 2018 | Kutná Hora /FOTOGALERIE/ – Aktuálně jsou dokončené železobetonové římsky na nosné konstrukci. Na srpen je v plánu provést na mostovce izolační souvrství, v podhledu mostní konstrukce zkompletovat potrubí pro odvodnění mostu a výstavba monolitických chodníků a konstrukčních vrstev vozovky na předpolích mostu.

OBRAZEM: Do Kutné Hory zavítali filmaři

15. 8. 2018 | Kutná Hora - Do Kutné Hory se opět vrátili filmaři, zůstanou tu do pátku 17. srpna. Tentokrát se zde v anglicko-německé koprodukci natáčí pohádka Sněhurka.

VIDEO, FOTO: Čáslavský rybník Jirsák vysychá

15. 8. 2018 | Čáslav - Téměř vyschlý rybník se zbytkem zelené vody plné sinic, bez ryb, bez života. Přítok a odtok vody nulový, silný zápach bahna a tlející biomasy. To je situace na čáslavském rybníku Jirsák.

Město hledá nájemce do bufetu na Klimešce

15. 8. 2018 | Kutná Hora - V pondělí 13. srpna skončila lhůta, dokdy se mohli přihlásit zájemci do výběrového řízení za účelem provozování gastronomických služeb v budově sportovní haly Klimeška. Jde o bufet v přízemí, stolky před bufetem a takzvanou „snídárnu“ v prvním patře. Navržená částka za pronájem ale přitom není malá: 39 tisíc korun měsíčně.

Dobrovolní hasiči uspořádali Svatovavřinecké sousedské posezení

14. 8. 2018 | Zehuby /FOTOGALERIE/ - Dobrovolní hasiči ze Zehub a Kamenných Mostů pravidelně každé prázdniny pořádají společné posezení pro všechny hasiče a obyvatele obcí.

Už jste četli Kutnohorský týden? Další číslo nového týdeníku je tu pro vás

14. 8. 2018 | Kutnohorsko - Vážení čtenáři, dovolíme si vás upozornit na další číslo našeho nového čtyřiadvacetistránkového barevného týdeníku Kutnohorský týden. Každé úterý je součástí Kutnohorského deníku, v dalších dnech ho pak v trafikách a obchodech koupíte samostatně, i s vloženou přílohou TV Magazín.

Marek Lauermann provázel v rámci Dne židovských památek čáslavskou synagogou

13. 8. 2018 | Čáslav /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Také čáslavská synagoga byla otevřena v neděli 12. srpna 2018 v rámci Dne židovských památek. O úspěchu akce svědčí 120 nejen čáslavských spokojených návštěvníků!

Zdroj: Kutnohorský deník - zprávy - kutnohorsky.denik.cz
10:13:25 | 20.08.2018Žáci, studenti a senioři by měli od září jezdit po Středočeském kraji zdarma

STŘEDOČESKÝ KRAJ, pokud to Zastupitelstvo na konci srpna schválí, chce ulevit žákům, studentům a seniorům nad 65 let a uhradit jim zbylé náklady spojené s dojížděním. Tito cestující budou mít od začátku září ze zákona slevu 75 procent z jízdného, o ...

3,5 miliardy korun - rekordní částka v historii kraje, která jde do oprav silnic

17.08.2018 | Z regionu

STŘEDOČESKÝ KRAJ - "Nechali jsme spočítat deficit, který naše krajské silnice v údržbě a opravách mají. Vyšel nám na neuvěřitelných 80 miliard korun. ...

Rozsáhlý požár v Kutné Hoře si vyžádal vysoké nasazení hasičů

14.08.2018 | Krimi

Černý kouř a plameny u haly nahlásil řidič, který 12. srpna před půl třetí odpoledne projížděl kolem průmyslové zóny u Čáslavské ulice na okraji Kutné ...Pondělí 20.8.2018
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.