InfoDnes.cz

Zpravodajství Kutná Hora, Čáslav a okolí - Vaše zprávy | Krimi

KutnohorskoDnes.cz
Úterý 12.12. 2017 | Simona
 
KutnohorskoDnes.cz
Zpravodajství online - KutnohorskoDnes.cz

Požár lokomotivy u Čáslavi omezil provoz na hlavním tahu mezi Prahou a Brnem

21.11.2017 | Krimi
Informaci o požáru lokomotivy u obce Filipov přijala operátorka tísňové linky Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje v neděli 19. listopadu třináct minut před třináctou hodinou.
Ilustrační snímek | Foto: hzscr.cz
Operační důstojník k události vyslal jednotky profesionálních hasičů ze stanic Kutná Hora a Čáslav, jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Potěhy a Vrdy a jednotku Hasičské záchranné služby Správy železniční dopravní cesty z Havlíčkova Brodu.

Po příjezdu první jednotky na místo bylo zjištěno, že jde o požár lokomotivy, která byla spřažena s další a táhla za sebou vagony na přepravu vozidel. Hasiči ihned zahájili zásah pomocí dopravního vedení s rozdělovačem a dvou útočných C proudů. Požár, který zasáhl zadní pracoviště druhé lokomotivy, dostali hasiči za pár minut plně pod kontrolu. Následně byla událost k úplné likvidaci předána drážním hasičům.

Po dobu zásahu byl provoz na železniční trati zcela zastaven, později byl obnoven alespoň na jedné ze dvou traťových kolejí. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování, škoda vzniklá požárem byla vyčíslena na 300 tisíc korun. Celá událost se obešla bez zranění.
« Zpět na rubriku Vaše zprávy
Počasí v regionu
Ceny benzínu a nafty
Vaše zprávy
Vánoční dárky objednávejte na internetu nejpozději do 17. prosince, jinak nemusí pod stromečkem být!
Za bolestí šlach ruky může myšitída. Zbavte se jí!
České Radiokomunikace posilují síť pro digitální vysílání Českého rozhlasu
5. prosince začíná Mikulášská sbírka Společnosti pro ranou péči
Copyright © 1/2009-2017 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PřeloučDnes.cz | Photos: ©Freedigitalphotos.net ©cs.wikipedia.org | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.